رفتن به مطلب

ارتباط با دیتابیس و ثبت کاربر

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوستان 
من برای برنامم نوبت دهی درست کردم و در کد پی اچ پی نوشتم که اگر مقدار فیلد نوبت که یا صفره یا یک، یک شد مجموعش رو در لیبل افراد در صف نشون بده
این کارو می کنه اما می خوام وقتی کاربر روی ثبت درخواست کلیک کرد، اطلاعاتش ثبت بشه و برنامه بهش بگه مثلا شما نفر چندم هستید و هر وقت هم افراد در صف کم شدن، عدد نوبت کاربر کم بشه تا نوبت به خودش برسه و صفر بشه
ممنون میشم در کدنویسی php و بیسیکش کمکم کنید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام 

کد زیرا تست کنید

SELECT COUNT(MelliID) AS Orders1 FROM TblName WHERE MelliID=0000

البته باید برای شناسایی اون شخص یه مقدار غیر تکراری مثه شماره ملی یا کدی یکتا داشته باشین که بشه از بقیه مجزاش کرد

لینک ارسال

ممنون جواب دادید
اینکه هر چند ثانیه یک بار درخواست بفرسته الان مساله من نیست
الان نمیدونم چطوری به برنامه بگم هر وقت کاربر ثبت درخواست زد فیلد نوبت همون کاربر رو از صفر به یک تغییر بده و نوبت ها که جلو میرن از مقدارنوبت کاربر کم کنه
مثلا ده نفر تو نوبتن وقتی کار نفر اول راه افتاد اگر کاربر نفر ششم بوده بشه پنج و همینطور نوبت جلو بره تا به صفر برسه که یعنی نوبت کاربر رسیده

لینک ارسال

در 11 ساعت قبل، mohsen m گفته است :

سلام 

کد زیرا تست کنید

SELECT COUNT(MelliID) AS Orders1 FROM TblName WHERE MelliID=0000

البته باید برای شناسایی اون شخص یه مقدار غیر تکراری مثه شماره ملی یا کدی یکتا داشته باشین که بشه از بقیه مجزاش کرد

این کد پی اچ پی منه
درست جاگذاری کردم خط مربوطه رو؟

<?php
	$servername = "localhost";
	$username = "******";
	$password = "******";
	$dbname = "*******";

$famili=$_POST['famili'];
	$nam=$_POST['nam'];
	$nobat=$_POST['nobat'];
	$vasete=$_POST['vasete'];

try {
	    $conn = new PDO("mysql:host=$servername;dbname=$dbname", $username, $password);
	    // set the PDO error mode to exception
	    $conn->setAttribute(PDO::ATTR_ERRMODE, PDO::ERRMODE_EXCEPTION);

// begin the transaction
	    $conn->beginTransaction();

// our SQL statements
	    $conn->exec("SELECT COUNT(nobat) AS Orders1 FROM tblusers1 WHERE nobat=1");

// commit the transaction
	    $conn->commit();
	//    echo "New records created successfully";
		echo $nobat;
	    }
	catch(PDOException $e)
	    {
	    // roll back the transaction if something failed
	    $conn->rollback();
	    echo "Error: " . $e->getMessage();
	    }

$conn = null;
?> 

لینک ارسال

آقا شرمنده کدا به شکل زیر بنویس درسته تستش کردم

SELECT COUNT(*) FROM tbl WHERE nam<(SELECT nam FROM tbl WHERE nam=2)

اینجا اول تعداد سطرهارو میشماره بعد مطابق شرط فیلد(nam) که مدنظر هست که گفتیم باید مقدارش یکتا باشه برای هر شخص مثله شماره ملی را باشرط اینکه شماره مورد نظرمون که اینجا مثلا 2 هست تا اینجا میشماره و تعدادو برمیگردونه

مثلا اگر اون شخص تو جدول سطر 5 باشه مقدار بازگشتی کد بالا 4 میشه اگر میخواین همون 5 را برگردونه علامت > را به => تغییر بدین تا تو شمارش، خود سطر مورد نظر را هم حساب کنه 

لینک ارسال

در در 28 بهمن 1398 در 04:13، mohsen m گفته است :

آقا شرمنده کدا به شکل زیر بنویس درسته تستش کردم

SELECT COUNT(*) FROM tbl WHERE nam<(SELECT nam FROM tbl WHERE nam=2)

اینجا اول تعداد سطرهارو میشماره بعد مطابق شرط فیلد(nam) که مدنظر هست که گفتیم باید مقدارش یکتا باشه برای هر شخص مثله شماره ملی را باشرط اینکه شماره مورد نظرمون که اینجا مثلا 2 هست تا اینجا میشماره و تعدادو برمیگردونه

مثلا اگر اون شخص تو جدول سطر 5 باشه مقدار بازگشتی کد بالا 4 میشه اگر میخواین همون 5 را برگردونه علامت > را به => تغییر بدین تا تو شمارش، خود سطر مورد نظر را هم حساب کنه 

ممنونم بابت کمکتون
من کد اصلاح شده رو گذاشتم اما ارر میده

$conn->exec(SELECT COUNT(nobat) FROM tblusers1 WHERE nobat<(SELECT nam FROM tblusers1 WHERE nam=1));

Parse error: syntax error, unexpected 'COUNT' (T_STRING), expecting ',' or ')' in /home/hamedafr/public_html/misaq/tblnobat_nobatefard1.php on line 23

لینک ارسال

در در 29 بهمن 1398 در 13:33، hamedafrough گفته است :

ممنونم بابت کمکتون
من کد اصلاح شده رو گذاشتم اما ارر میده

$conn->exec(SELECT COUNT(nobat) FROM tblusers1 WHERE nobat<(SELECT nam FROM tblusers1 WHERE nam=1));

Parse error: syntax error, unexpected 'COUNT' (T_STRING), expecting ',' or ')' in /home/hamedafr/public_html/misaq/tblnobat_nobatefard1.php on line 23

خطا برای اینکه یک پرانتز اضافه گذاشتی ! :good2:

لینک ارسال

داداش برای این کار اصولش اینه با سرورمجازی، اختصاصی و node js پیاده اش کنی اینجوری اگه کاربرات زیاد باشه فشار خیلی زیادی به سرورت میاد

لینک ارسال

درود @ hamedafrough  نظر من هم  مثل نظر  @ mohammad3250   استفاده از node js هستش تنها دلیلش هم اینه که وقتی فعالیت های نقل و انتقال اطلاعات بین برنامه و هاستتون به 100 عدد در آن واحد برسه یا سرور هاستتون داون میشه یا برنامه فورس کلوز میده   

- یا نود جی اس

- یا سرور با رم و سی پی یو بالا که جوابگو باشه

موفق باشید.

لینک ارسال

در در 30 بهمن 1398 در 13:50، Mr Silence گفته است :

خطا برای اینکه یک پرانتز اضافه گذاشتی ! :good2:

من هر چی پرانتزارو کم و زیاد کردم درست نشد
میشه دقیق بفرمایید چکارش کنم؟:53:

لینک ارسال

در در 1 اسفند 1398 در 04:32، mohammad3250 گفته است :

داداش برای این کار اصولش اینه با سرورمجازی، اختصاصی و node js پیاده اش کنی اینجوری اگه کاربرات زیاد باشه فشار خیلی زیادی به سرورت میاد

من هاست خریدم و دارم استفاده میکنم

node js نمی دونم چیه؟
با php‌نمیشه جمعش کرد؟
البته فعلا کاربرای من سی چهل نفرن 
و بعیده در چند سال آتی بیشتر بشن

لینک ارسال

در 3 ساعت قبل، hamedafrough گفته است :

من هاست خریدم و دارم استفاده میکنم

node js نمی دونم چیه؟ https://tegrahost.com/blog/training/nodejs
با php‌نمیشه جمعش کرد؟ میشه ولی هر یک دقیقه ارسال درخواست به سرور اصولی نیست
البته فعلا کاربرای من سی چهل نفرن کار از بیس اصولی باشه بهتره دوباره کاری نشه
و بعیده در چند سال آتی بیشتر بشن : ...

لینک ارسال

در در 3 اسفند 1398 در 12:25، hamedafrough گفته است :

البته فعلا کاربرای من سی چهل نفرن 
و بعیده در چند سال آتی بیشتر بشن

درود ،

اگر این پیش بینی رو دقیق صورت گرفته که کل کاربر های اپلیکیشن شما بین 30 الی 40 یا حداکثر به 100 نفر میرسند استفاده از همون هاست بهترین گزینه هستش ،

شما برای پیاده سازی node js نیاز به سرور دارید و هزینه ی زیادی باید روی سرور در سال داشته باشید ، اگر اپلیکیشن شما درآمد خوبی داره برید سمت خرید سرور و node js اما اگر اینطور نیست از همون php استفاده کنید

برای پیاده سازی کامل موردی هم که میخوای میتونید با شماره زیر داخل تلگرام یا واتس آپ با هم هماهنگ باشیم تا براتون سورس کد رو آماده کنم.

09361022461

بعد از رفع شدن کامل مشکلتون هم میتونید سورس کامل رو در این بخش یا بخش سورس کد ها پیوست کنید تا بقیه هم استفاده کنند.

موفق باشید.

لینک ارسال

در در 5 اسفند 1398 در 06:04، محمد رشوند گفته است :

درود ،

اگر این پیش بینی رو دقیق صورت گرفته که کل کاربر های اپلیکیشن شما بین 30 الی 40 یا حداکثر به 100 نفر میرسند استفاده از همون هاست بهترین گزینه هستش ،

شما برای پیاده سازی node js نیاز به سرور دارید و هزینه ی زیادی باید روی سرور در سال داشته باشید ، اگر اپلیکیشن شما درآمد خوبی داره برید سمت خرید سرور و node js اما اگر اینطور نیست از همون php استفاده کنید

برای پیاده سازی کامل موردی هم که میخوای میتونید با شماره زیر داخل تلگرام یا واتس آپ با هم هماهنگ باشیم تا براتون سورس کد رو آماده کنم.

09361022461

بعد از رفع شدن کامل مشکلتون هم میتونید سورس کامل رو در این بخش یا بخش سورس کد ها پیوست کنید تا بقیه هم استفاده کنند.

موفق باشید.

سلام داداش
خدا خیرت بده

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...