رفتن به مطلب
  • 0

حمید زارع

سوال

سلام

اگه ممکنه یکی از دوستان در مورد اصول برنامه نویسی اندروید مختصر توضیحی بدن

به خصوص این موضوع که :

ابتدا باید کد نویسی برنامه رو انجام بدیم یا گرافیک ؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

2 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

اینا با هم باید انجام بشه.

اما برای هر اکتیویتی که در نظر بگیری باید اول پوسته ی گرافیکی برنامه طراحی بشه تا با کاربر تعامل داشته باشه و بعدش توی رویداد های تاچ کلیک لانگ کلیک و ... کد نویسی بشه.

اما برای برنامه هایی که از سرویس استفاده می کنند خوب در سرویس اصلا رابط کاربری دخبل نیست و فقط کد نویسیه.

کد نیسیتون هم باید شی گرا، چند نخی، با خاصیت های ارث بری و کلا خصوصیت های برنامه نویسی جاوا رو داشته باشه تا اگه برنامه شما پیچیده بود بعدا برای توسعه نرم افزار یا دیباگ به مشکل نخورین.

لینک ارسال

سلام. بستگی به کارت داره. من اول اکتیوتی main رو تنظیم میکنم. بعد گرافیک اکتیوتی اول. بعد میرم سراغ اکتیویتی دوم. یعنی عادتم اینه که کارم رو از اکتیویتی دوم شروع میکنم . کدها رو میزنم تا جایی که نیاز به باتون نباشه. من همزمان کار میکنم. یعنی بعد از اکتیوتی اول، برای اکتیوتی های دیگه ، همزمان هم دیزاین میزنم و کد و تقریبا هر لی اوتی که اضافه میکنم تست میزنم. در ضمن هر قسمت که تهیه کردم، میدم دیگران تست بزنن و درباره گرافیک و محتوا نظر بدن. در کل کار سلیقه ایه ولی فک کنم بیشتر دوستان همزمان هردوتا رو میزنن با هم . چون کار باید هماهنگ باشه.

سعی کنین گرافیکی کار کنین. یعنی نه یه کار سنگین گرافیکی!! یه کار زیبا و مورد پسند. من عموما کارها رو ساده میزنم و زیبا. از تصاویر کم حجم و ساده استفاده کن. از ایکونهای همخوان و مکمل با مضمون و موضوع برنامه و همچنین همخوان با گرافیک

نکته:

1 - در سطح اینترنت برنامه هایی با نام ICON PACK وجود داره که با فرمت APK هستش. این برنامه ها بهترین منبع ایکون هستن. چجوری؟ خوب برنامه WinRar رو باز کنین و فایل رو بکشین تو برنامه. تعدادی پوشه میبینین، پوشه هارو تک تک ببینین تا خود ایکونها با فرمت PNG رو پیدا کنین

2- از برنامتون یه جوری که موضوع یا ایدتون لو نره اسکرین شات بزارین و تایپک بزنین تا نظر بدیم. اینجوری ایرادات و پیشنهادات فوری دستتون میاد.

3- از کارهای غیرمتعارف نترسین!! ایده هاتون رو بسازین. من بارها و بارها شده که یه ایده خوب رو خراب کردم و یه کار معمولی رو خوب فروختم.

4- کد نویسی رو کامل انجام بدین. سعی کنین بدون عیب باشه. هرچی کیفیت کار بالا باشه بازم کمه

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...