رفتن به مطلب
  • 0

فضا دادن بیشتر به اسکرول ویو

محمدی

سوال

سلام یه سوال دیگه

من میخوام با اسکرول ویو کاری کنم که محیط بیشتری برای بالا و پایین بردن صفحه باشه

0%x,100%x

0%y,100%y

که برای رایت اند لفت و باتوم انتخاب میکنیم فقط در حد این میشه که 10 تا از ایمیج ویو های من نمایش داده بشه بقیه اونها دیده نمیشن

لطفا توضیح بدید چکار کنم که با اسکرول ویو کاری کنم که تو یه پیج تعداد خیلی بالا تری ایمیج ویو بذارم ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

17 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

آره دیگه همه ایمیج ویو ها دیده بشه

بعد برای اندازه ش یه مثال مینویسید؟

ممنون

مثال چی بزنم نوشنم کدشو برات دیگه

لینک ارسال

سلام.

ببخشید یه سوال... شما ازچه روشی برای دادن پنل به اسکرول ویو استفاده کردید؟

آیا با حلقه فور اینکارو کردید.. یعنی طبق آموزش آقای ایزدی :

http://www.aparat.com/v/ldjt4

یک imageview در یه لایوت ساختید و اونو با حلقه فور به چند تا تبدیل کردید؟؟

اگه اینطوره که اون آموزش بالا رو ببینید دقیقا طبق حلقه هر پنلی که ادد میشه به اسکرول مقدار اسکرول یعنی همین height به مقدار 3%y یا 5%y اضافه میشه.

وگرنه اگه فقط تویه لایوت، خودتون چند تا imageview قرار دادین و همین طور اومدین پایین ... تا نصفشو نشون میده میتونید از دیزاینر مقدار اسکرول ویو رو بالا ببرید:

Untitled_1.gif

همینطور مقدار رو کم کم ببرید بالا تا ببینید تا چقد میشه که همه imageview ها توش جا بشن.

لینک ارسال

سلام بازهم یه مشکل دیگه *گریه*

همه چیز درست کار میکنه ها همونجکر که شما گفتید

فقط مقدار اندازه رو که انتخاب میکنم و قرار میدم و از برنامه ران میگیرم توی شبیه ساز به اندازه دلخواه من درست میشه ولی وقتی همین برنامه رو رو گوشیه خودم نصب میکنم اندازه کوچیکتر میشه حدود ۲۰ درصد

مثلا اندازه رو گذاشتم ۱۰۰۰

ران میگیرم داخل شبیه ساز باب میل من هست ولی وقتی روی گوشیم اجراش میکنم کوچیکتر میشه

حالا تو شبیه ساز میام مقدارشو میکنم ۱۲۰۰ ران میگیرم توی شبیه ساز خیلی بزرگ میشه و تو زوق میزنه ولی وقتی میریزم تو گوشی خودم اندازه دلخواهم میشه!!

اینجوری که تو بعضی گوشی ها بزگ و تو بعضی گوش ها کوچیک و فقط تو بعضی گوشی ها درست اجرا میشه یا نه مهم اون چیزیه که تو گوشی خودم اجرا شده؟ برای بقیه هم اجرا میشه

شبیه ساز که والا یه جوری دیگه شده گوشیمم یه جوری دیگه

حالا به نظرم اگه کاری کرد که اندازه رو با لایوتمون Auto کنیم یعنی به طور خودکار اندازه رو تنظیم کنه مشکل هم درست میشه

آیا همچنین کاری میشه کرد؟ کدشو قرار میدید؟؟؟

لینک ارسال

از طریق کد نویسی به height اسکرول ویو ، قسمت activity_create مقدار بده. اینجوری:

ScrollView1.Panel.Height = 5%y

فقط من اینجا 5 درصد نوشتم شما یکم اینور اونورش کن تا درست در بیاد.

از این طریق دیگه براساس عرض خود گوشی ای که برنامه توش اجرا میشه تنظیم میکنه. و فک کنم مشکل حل بشه.

لینک ارسال

با مولتی پنل کار کردید ؟

اگه کار کردید که دیگه باید کار با اسکرول ویو رو یاد گرفته باشید.

لینک ارسال

هر تعداد ایمیج ویو میخوای بزاری بزار ففط کافیه که

Height اسکرول ویو خودتو مقداری که آخرین ایمیج ویو هست بزار که تا ته بره

خودم تو آموزش آقای ایزدی یاد گرفتم اینم تاپیکش

http://answercenter.ir/thread2360.html

لینک ارسال

آقا امیر متوجه نمیشم مولتی پنل هم بلدم ولی متوجه نمیشم

کد نویسیشو قرار میدید؟

لینک ارسال

سوالتو نفهمیدم

برا افزایش ارتفاع پنل باید اینو بزنی

sv1.panel.height=meqdari ke mikhay

لینک ارسال

لطفا یکی کد کامل قرار بده من هر چی از فیلم آموزشی مولتی پنل نوت برداری میکنم رو برنامه پیاده کنم بازم به نتیجه ای نمیرسم

میخوام که اسکرول ویو فضای بیشتری داشته باشه یعنی وقتی به سمت بالا لمس میکنیم مطالب بیشتر. که تو لایوت قرار دادیم دیده بشه

میدونم راحته ولی خیلی مشکل سازه برای من

لینک ارسال

بچه ها تورو خدا کمک کنیداز صبح موفق نشدم کاری کنم خیلی ذهنمو درگیر کرده

لینک ارسال

بچه ها تورو خدا کمک کنیداز صبح موفق نشدم کاری کنم خیلی ذهنمو درگیر کرده
لطفا یکی کد کامل قرار بده من هر چی از فیلم آموزشی مولتی پنل نوت برداری میکنم رو برنامه پیاده کنم بازم به نتیجه ای نمیرسم

میخوام که اسکرول ویو فضای بیشتری داشته باشه یعنی وقتی به سمت بالا لمس میکنیم مطالب بیشتر. که تو لایوت قرار دادیم دیده بشه

میدونم راحته ولی خیلی مشکل سازه برای من

بچها به هیچ نتیجه ای نرسیدم لطفا بیشتر راهنمایی کنید

من که نمیفهمم منظورت چیه از فضا

میخای پنل اسکرولو زیاد کنی کدی که دادمه

اگه چیز دیگه میخوای واضح تر بگو

در ضمن اسپم نده اخطار میگیری

لینک ارسال

آقا فرزاد موسوی ببینید بنده میخوام بیست تا ایمیج ویو تو لایوت خودم بذارم

یعنی تمام صفحه دیزاینم رو پر از ایمیج ویو کنم

اسکرول ویو چرا میگم چون در حالت عادب اندازه ایمیج ویو هایی که برای دیزاین در نظر گرفتم جوری که چهارتا داخل دیزاینم جا میشه

حالا اسکرول ویو رو میخوام تعریف کنم که وقتی کاربر صفحه گوشیشو رو به بالا لمس کنه ایمیج ویو هایی که پایین اون چهارتا قرار دادیم به نمایش در بیاد یعنی ایمیج ویو های 5 و 6 و 7 و 8

من یه اسکرول ویو تعریف کردم و بخش کدنویسی دیزاین مقدار رایت اند لفت این مقدار مشخص کردم

(0%x,100%x)

مقدار تاپ اند باتوم هم اینو قرار دادم

(0%y,100%y)

خب از برنامه ران هم گرفتم اسکرول هم کار میکنه اما وقتی صفحه رو رو به بالا لمس میکنم تا ایمیج ویو 8 نمایش داده میشه یعنی ایمیج ویو 9 و 10 و 11 و 12 و..... نمایش داده نمیشن

میخوام که تا جایی که عکس هارو تو دیزاین قرار دادم اسکرول همینجور به سمت پایین کشیده بشه

ببخشید بابت اسپم ها بخدا بدجوری گیر هستم از صبح پست داده بودم تا الآن هیچ جواب درستی دریافت نکردم

دوستان چند تا راه گفتن ولی انجام دادم اتفاقی نیافتاد

لینک ارسال

آقا فرزاد موسوی ببینید بنده میخوام بیست تا ایمیج ویو تو لایوت خودم بذارم

یعنی تمام صفحه دیزاینم رو پر از ایمیج ویو کنم

اسکرول ویو چرا میگم چون در حالت عادب اندازه ایمیج ویو هایی که برای دیزاین در نظر گرفتم جوری که چهارتا داخل دیزاینم جا میشه

حالا اسکرول ویو رو میخوام تعریف کنم که وقتی کاربر صفحه گوشیشو رو به بالا لمس کنه ایمیج ویو هایی که پایین اون چهارتا قرار دادیم به نمایش در بیاد یعنی ایمیج ویو های 5 و 6 و 7 و 8

من یه اسکرول ویو تعریف کردم و بخش کدنویسی دیزاین مقدار رایت اند لفت این مقدار مشخص کردم

(0%x,100%x)

مقدار تاپ اند باتوم هم اینو قرار دادم

(0%y,100%y)

خب از برنامه ران هم گرفتم اسکرول هم کار میکنه اما وقتی صفحه رو رو به بالا لمس میکنم تا ایمیج ویو 8 نمایش داده میشه یعنی ایمیج ویو 9 و 10 و 11 و 12 و..... نمایش داده نمیشن

میخوام که تا جایی که عکس هارو تو دیزاین قرار دادم اسکرول همینجور به سمت پایین کشیده بشه

ببخشید بابت اسپم ها بخدا بدجوری گیر هستم از صبح پست داده بودم تا الآن هیچ جواب درستی دریافت نکردم

دوستان چند تا راه گفتن ولی انجام دادم اتفاقی نیافتاد

خب همون کدی که دادم باید بزاری دیگه

میخوای وفتی به ته اسکرول رسید ارتفاع پنل اسکرول زیاد شه؟

لینک ارسال

آره دیگه همه ایمیج ویو ها دیده بشه

بعد برای اندازه ش یه مثال مینویسید؟

ممنون

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...