رفتن به مطلب
  • 0

استفاده از چندین تب هاست در برنامه

حمید حمید

سوال

سلام دوستان :)

من تو برنامم برای تقسم بندی مطالب از تب هاست استفاده میکنم برای همین تا تکمیل شدن مطالب احتمالا چند صدتا تب هاست استفاده کنم 

بنظرتون زیاد از تب هاست استفاده کنم باعث بالا رفتن حجم برنامه یا کند شدنش نمیشه؟

یه سوال دیگم اینکه من یه لیست دارم که با انتخاب هر ایتم یک ایکتیویتی باز میشه و مطالب اکتیویتی داخل لایوت های تب هاست نشون داده میشع یعنی ایینطوری چند صد اکتیویتی با چند صد تب هاست داخلش نرم افزار استفاده میشه 

راهی نیست که بشه برای نشون دادن مطالب مختلف از اکتیویتی های کمتر و به تبعش تب هاست های کمتر استفاده کرد؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در 47 دقیقه قبل، حمید حمید گفته است :

چند صد اکتیویتی با چند صد تب هاست

:shok: این همه اکتیویتی چه خبره مگه عزیز.فکر نکنم هیچ برنامه ای تو کل تاریخ اندروید این همه اکتیویتی داشته باشه.

شما باید مدلسازی و شی گرایی رو کاملا یاد بگیرید و به درک کافی برسید که بتونید یه برنامه ماژولار و بهینه داشته باشید

لینک ارسال

در 58 دقیقه قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

:shok: این همه اکتیویتی چه خبره مگه عزیز.فکر نکنم هیچ برنامه ای تو کل تاریخ اندروید این همه اکتیویتی داشته باشه.

شما باید مدلسازی و شی گرایی رو کاملا یاد بگیرید و به درک کافی برسید که بتونید یه برنامه ماژولار و بهینه داشته باشید

آموزش های پراکنده اینترنت رو دیدم دیگه بیشتر از این ندیدم جایی آموزش بدن

اگر امکان داره یکم توضیح میدین با مثال،  مثلا یه اکتیویتی متن بذارم هر بار بر اساس value لیستی که کاربر کلیک میکنه متن لیبل اکتیویتی تغییر کنه؟ یا یه کار دیگه؟

اینظوری تو یه دونه ایکتیویتی کدهای فاراخونی قسمتی از دیتابیس آفلاینم  رو بنویسم؟که مثلا بخوام برای هر لایوت تب هاست ، بازم کد بنویسم اون یه دونه اکتییویتی میشه چند هزار خط بعد کند نمیشه؟

نمیدونم والا تازه کارم یکم توضیح بدین در این زمینه ممنون میشم:53:

این مدلسازی و شی گرایی که گفتین فیلم آموزشی چیزی هست ؟ بهم معرفی کنین

لینک ارسال

اینکه بخوای توی یک برنامه از چندین اکتیویتی بکار ببرید. پر از لگ و کندی و حتی افزایش حجم برنامه تحت تاثییر قرار میده.

بهترین و استاندارد ترین راه همونجور که آقای شاهپیری عزیز فرمودند ماژولر سازی و بحث شی گرایی خیلی کمک میکنه.

به طور مثال شما یک اکتیویتی اختصاص میدی برای نمایش مطلب و توی این اکتیویتی بر فرض از دیتابیس استفاده کردید.

کافیه مقدار ID اون فیلد رو به این اکتیویتی پاس بدین و مطلب مورد نظر از هر بخش رو درش نمایش بدید.

بعضی از مباحث این چنینی واقعا نیاز به آموزش نداره و اینجا بحث تمیز کد زدن هستش 

به طور مثال شما توی برنامه اتان یک یا چندین خط کد به طور مکرر استفاده میکنید اینجا ماژولر سازی به کارتان میاد که فقط یکبار مینویسید و در جا به جای برنامه فقط صداش میزنید

این باعث میشه که برنامه شما هم حجم کمتری رو مصرف کنه و هم در توسعه دادنش کار شمارو راحت تر.

این آموزش رو ببینید میتونه کمک زیادی بهتون بکنه 

موفق باشید.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...