رفتن به مطلب

کتابخانه material_book | ساخت کتاب فقط با دو خط کدنویسی

ارسال‌های توصیه شده

سلام،

امروز یک کتابخانه بسیار کاربردی را براتون آماده کردم که باهاش میتونید با دو خط برنامه نویسی برنامه کتاب همراه با متن و عکس بسازید.:good2:

این کتابخانه از webview استفاده نمی کند بنابراین برنامه های کتابی ساخته شده با آن کاملا مورد تایید مارکت ها می باشد.:Laie_60B:

توی فایل zip که براتون پایین همین صفحه می زارم کتابخانه+سورس نمونه+notepad++ رو گذاشتم اما بازم اینجا کامل توضیح میدم!

ابتدا فایل zip رو استخراج کنید.(رمز:answercenter.ir)

سپس به پوشه material_book(library) برید و دو فایل material_book.xml و material_book.jar رو کپی کنید و توی محل کتابخانه های b4a خود پست کنید.:DD:

سپس b4a را باز کنید و یک پروژه جدید ایجاد کنید.از پنجره librarys تیک کتابخانه material_book را بزنید.

حال در globals یک متغیر مثل زیر تعریف کنید:

Dim mybook As material_book

الان در Activity_Create این کد ها را قرار دهید.

mybook.Initialize(Colors.Blue)
mybook.build(Activity,15,Colors.White,File.ReadString(File.DirAssets,"mytextfile.txt"),True)

توضیح دو خط کد بالا: ابتدا کتابخانه را initialize می کینم. پارامتر ورودی این متد یک int می باشد که رنگ اسکرول ویوی ما را تعیین می کند. به عنوان مثال من رنگ آبی را به آن داده ام.

نکته بسیار مهم: نیازی به ساختن هیچگونه scrollview از طریق designer نیست و فقط شما طبق آموزش پیش بروید.

متد بعدی کتابخانه build است که باید پس از initialize فراخوانی گردد. این متد شامل پنج پارامتر ورودی است:

1-باید در این پارامتر ورودی دقیقا activity نوشته شود.

2-پارامتر دوم سایز متن است.

3-پارامتر سوم رنگ متن را تعیین می کند که به عنوان مثال بنده در اینجا سفید قرار داده ام.

4-در این پارامتر باید یک string وارد شود. توصیه می کنم که ابتدا متن کتاب خود را با استفاده از notepad++ بنویسید و سپس آن را وارد dirasset در b4a کنید.(توصیه می کنم از notepad معمولی استفاده نکنید من خودم برای متون فارسی استفاده کردم به مشکل برخوردم اما نوت پد پلاس پلاس هیچ مشکلی نداره فایل نصبش رو براتون توی همون فایل زیپ قرار داده ام(هم 32 بیتی و هم 64 بیتی))

اگر میخواهید در بین متون خود از عکس نیز استفاده کنید باید به صورت زیر عمل کنید:

مثال متن:

سلام، من امیرحسین قاسمی هستم از انجمن انسور سنتر.این کتابخانه بسیار کاربردی رو به همراه مثال براتون آماده کرده ام{emam_reza.jpg}این تصویری که در بالا می بینید حرم ملکوتی امام رضا(ع)می باشد.{flower.jpg} روز خوبی داشته باشد.

در این بالا ما متن خودمونو می نویسیم هر جا لازم شد تا تصویر قرار دهیم باید نام آن تصویر را به همراه پسوندش داخل دو کاراکتر {} قرار دهیم.(کاراکتر ها باید دقیقا{} باشند)

سپس فایل های تصویری خود را که در بینابین متن بالا قرار داده ایم با همان نام در dirasset پروژه b4a خود قرار می دهیم.(فایل تصویری باید یا png باشد یا jpg)

پس از انجام این کارها فایل متنی خود را که با نوت پدپلاس پلاس نوشته ایم ذخیره و آن را وارد dirasset پروژه خود می کنیم.

5-پارامتر آخر اگر true باشد متن ما راست چین خواهد شد اما اگر false باشد چپ چین خواهد بود.

شما کافیست فقط مراحل بالا را انجام دهید در صورت نیاز و طولانی بودن، متن اسکرول خواهد شد.

کار تمام است. خروجی بگیرید و لذت ببرید.:hi:

فقط بنده یک اسکرین شات هم از این مثال براتون بزارم:

https://s16.picofile.com/file/8422876000/mybook.PNG

دانلود کتابخانه+سورس نمونه+نوت پدپلاس پلاس(هزینه: سه صلوات بر محمد و آل محمد)

https://s16.picofile.com/file/8422876384/material_book_library.zip.html

رمز فایل: answercenter.ir

منتظر نظرات، پیشنهادات و انتقادات تون هستم.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 1 ماه بعد...

بسیار ممنونم از کتابخانه فوق العاده ای که قرار دادین (واقعا برا هزینش سه تا صلوات کم بود )
چندتا سوال :

بنده اگه بخوام مثلا انتهای متن ها و تصاویر که تموم شد یه دکمه بذارم یا هر چیزی باید چیکار کنم؟
و اینکه امکانش هست برا این اسکرول ویو خصوصیات دیگه ای تعیین بشه ؟ ینی فقط رنگ نباشه مثل همه ی خصوصیاتی که اسکرول ویو تو دیزاینر داره
 الان مثلا من میخام براش پس زمینه بذارم اما نمیتونم

لینک ارسال

در 3 ساعت قبل، v0126 گفته است :

بسیار ممنونم از کتابخانه فوق العاده ای که قرار دادین (واقعا برا هزینش سه تا صلوات کم بود )
چندتا سوال :

بنده اگه بخوام مثلا انتهای متن ها و تصاویر که تموم شد یه دکمه بذارم یا هر چیزی باید چیکار کنم؟
و اینکه امکانش هست برا این اسکرول ویو خصوصیات دیگه ای تعیین بشه ؟ ینی فقط رنگ نباشه مثل همه ی خصوصیاتی که اسکرول ویو تو دیزاینر داره
 الان مثلا من میخام براش پس زمینه بذارم اما نمیتونم

سلام دوست عزیز،

این نظر لطف شماست. وظیفه بنده هست.

شما لطفا قابلیت هایی رو که میخواین لیست کنید و بنویسید تا کتابخونه رو مطابق با اونها براتون بازسازی کنم.البته فردا این کارو انجام خواهم داد اگر عجله ای ندارید.

موفق باشید:53:

لینک ارسال

در 5 ساعت قبل، امیرحسین قاسمی گفته است :

سلام دوست عزیز،

شما لطفا قابلیت هایی رو که میخواین لیست کنید و بنویسید تا کتابخونه رو مطابق با اونها براتون بازسازی کنم.البته فردا این کارو انجام خواهم داد اگر عجله ای ندارید.

بسیار لطف میکنید وقت میذارید هیچ عجله ای نیست 

بنده یه کم تازه کارم ممکنه قابلیت های عجیب غریب یا وقت گیر بخوام که اونا هیچ 

1- قابلیت وسط چین متن 

2 - پنلی که برا عکس و متن استفاده میشه رو خودمون معرفی کنیم به کتابخونه ( اینطوری راحت میشه ابعاد پنل یا هر خصوصیت دیگه ای رو که مد نظره تو دیزاینر برا پنل ایجاد کرد و بعد اون پنل رو معرفی کرد به کتابخونه که متن و عکس بذاره و اسکرولش هم انجام بده اگه تو همون مرحله اینیشلایز به جای رنگ یه اسم پنل معرفی کرد )

3 - اگه یه حالتی باشه که بشه لا به لای متن ها و عکس ها ویوهای که مورد نیاز کاربره تعریف کرد عالی میشه (مثلا بنده میخام کنار هر متن یه باتن برا خوندن متن انگلیسی بذارم که نمیدونم چیکار کنم)

4- کاراکتر های {} قابل تغییر باشن  مثلا دو کاراکتر خاص معرفی کرد به کتابخونه که هر جا بین اون دوتا کاراکتر دید عکس تشخیص بده 

لینک ارسال

در در 20 اسفند 1399 در 20:05، امیرحسین قاسمی گفته است :

سلام دوست عزیز،

ببخشید چرا از پایگاه داده استفاده میکنم تصاویر رو نشون نمیده؟

لینک ارسال

سلام،

انشالله تا پنج فروردین آپدیت می کنم و قابلیت هارو اضافه می کنم.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...