رفتن به مطلب
  • 0

سوال درباره دیتابیس

مهدی کفشگر

سوال

دوستان میدونم شاید این سوال بار ها تکرار شده باشه ولی ببخشید خیلی ضروریه کارم و باید زود حل شه.ببینید من فقط میخوام یه متن ساده بزارم تو نرم افزارم.یعنی یک منو داشته باشه و با رفتن به گزینه های منو، متن های ظاهر بشه.(مثل کتاب).میشه یه توضیحی بدید؟کدش هم بنویسید.ممنون دوستان.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

ازتون خیلی ممنونم ولی منظورم اینطوری نبود!میخوام یک متنی شبیه به این تصویر اضافه کنم.ببینید:

attachment.php?attachmentid=2127&stc=1

لینک ارسال

خوب متن هاتون رو میخواید از تکست بگیرید یا دیتابیس ؟

البته دیتابیس که بهتره ولی اگر مبتدی باشید براتون سخته . اگه میخواید زود کارتون راه بیفته از همون تکست استفاده کنید بهتره . که اونم واسه چیزی که میگید کاری نداره .

من واسه یه باتن بهت میگم بقیشو خودت بساز .

یه اکتیویتی می سازی

یه فایل تکست هم میاسزی و متنت رو توش میزاری با فرمت utf-8 و فایل رو توی پوشه برنامت میزاری .

تو اکتیویتی که ساختی اگه متنت زیاده اسکرول ویو میزاری و لیبل تعریف میکنی و کدهای مربوط به متن و برای فراخونی فایل تکست هم ازین کد استفاده کن :

dim txt as string
txt = File.ReadString(File.DirAssets,"matn.txt")

matn اسم فایل تکست هست که توی پوشه برنامه گذاشتیم .

بعد توی رویداد کلیک باتنی که توی اکتیویتی اول داشتی بنویس

start activity("matlab")
activity.finish

matlab اسم اکتیویتی هست که متن رو توش گذاشتیم

لینک ارسال

خوب متن هاتون رو میخواید از تکست بگیرید یا دیتابیس ؟

البته دیتابیس که بهتره ولی اگر مبتدی باشید براتون سخته . اگه میخواید زود کارتون راه بیفته از همون تکست استفاده کنید بهتره . که اونم واسه چیزی که میگید کاری نداره .

من واسه یه باتن بهت میگم بقیشو خودت بساز .

یه اکتیویتی می سازی

یه فایل تکست هم میاسزی و متنت رو توش میزاری با فرمت utf-8 و فایل رو توی پوشه برنامت میزاری .

تو اکتیویتی که ساختی اگه متنت زیاده اسکرول ویو میزاری و لیبل تعریف میکنی و کدهای مربوط به متن و برای فراخونی فایل تکست هم ازین کد استفاده کن :

dim txt as string
txt = File.ReadString(File.DirAssets,"matn.txt")

matn اسم فایل تکست هست که توی پوشه برنامه گذاشتیم .

بعد توی رویداد کلیک باتنی که توی اکتیویتی اول داشتی بنویس

start activity("matlab")
activity.finish

matlab اسم اکتیویتی هست که متن رو توش گذاشتیم

داداش این کار رو کردم ولی نشد.توی قسمت Sub Globals کد اولی رو نوشتم و خاستم به محض اینکه برنامه باز شد، اون متن به نمایش دربیاد پس از دومین کد استفاده نکردم.مشکل کجاست؟نیاز به کتابخانه خاصی نیست؟

لینک ارسال

شما کد اولی روکه دادم که نباید توی گلوبالز بنویسی . فقط خط اول رو باید توی گلوبال بنویسی . خط دومو باید توی activity_create بنویسی

لینک ارسال

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...