رفتن به مطلب

کار با ScrollView بصورت ساده و بدون حلقه

srezay

ارسال‌های توصیه شده

سلام، من به تازگی عضو www.basic4android.org شدم و امیدوارم بتونم درکنار مابقی دوستان فضای انجمن رو علمی و عملی در تمامی موارد در سطوح ساده،متوسط و سخت تکمیل و از اطلاعات هم استفاده کنیم... ♥

این یک سورس از ScrollView هستش که دیدم توی انجمن بعضی از دوستان از حلقه و ... فراری هستن، این سورس بسیار ساده و کاربردی رو میذارم واسه ی همون بعضیا ;)

با اجازه از اساتید محترم *give_rose* ، این هم از تشریح کدهای استفاده شده در سورس:

[left]Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
   Activity.LoadLayout("Main")
   scvTest.Panel.LoadLayout("ScrollViewLayout")
   scvTest.Panel.Height = pnlTest.Height
End Sub[/left]

اول اون Layout که ScrollView توی اون قرارداره رو فراخوانی میکنیم، با دستور :

دوم اون Layout که Panel با ارتفاع/عرض تخیلیمون در اون قرارداره رو فراخوانی میکنیم، با دستور :

سوم هم ارتفاع

ScrollView رو میگیریم که برابری کنه با

Panel، با دستور :

Sub edtItem_FocusChanged (HasFocus As Boolean)
   Dim Send As EditText
   If HasFocus Then
       Send = Sender
       scvTest.ScrollPosition = Send.Top - 10dip
   End If
End Sub

اینجا هم محض زیبایی کار (تعامل با کاربر) مشخص میکنیم که هروقت Focus واحد های ورودیمون که اینجا TextBox هستن برقرار شد ScrollView یه تکونی به خودش بده تا آیتم بیاد بالا که کاربر با رابط خواناتری روبرو باشه (Optional هستش و استفاده نکنید برق نمیره)، متأسفانه ما رابط کاربری رو فقط در رنگ بندی و طراحی Theme میبینیم و اصلاً اهل رعایت قوانین User Interface Design نیستیم، اینکه چه پیام هایی مناسبه که با ToastMessage ارائه بشن و چه پیام هایی با MessageBox، کجا ListView مناسبه و کجا Spinner و در SmartPhone ها تعامل های انیمیشن و گرافیکی از قبیل آپشن های Drag&Drop و... ، به کتاب های ما (ایرانی ها) یه نگاه بندازید، همه در اصل مثل هم هستن، یه تفاوت های ناچیزی دارن، داشته باشن هم در Option بکار رفته توی کار هست و نه در رابط کاربری، من طراح سایت هستم و دنیای Android رو با B4A شروع کردم، قبل از هرچیزی هم Responsive بودن کار رو شروع کردم بعد رفتم سراغ آشنایی عمقی با B4A! اعتقاد من بعنوان یک طراح وب سایت اینه که تا تولید کننده اثر نتونه با کاربرش ارتباط پویا برقرار کنه کل کارش بیهودست...

(اینم میتونه یه مبحث باشه، تصمیمش با مدیران!)

دانلود پیوست با رمز "basic4android.org" :

ScrollViewBigPanel-(basic4android.org).zip

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 2 هفته بعد...

سلام

من وقتی این کدهارو توی اکتیویتی مین می نویسم همه چی خوب پیش می ره ولی وقتی توی یه اکتیویتی دیگه می نویسم اسکورول ویو اون لایوتی که مورد نظرمه رو لود نمی کنه به نظرتون چی کار کنم؟؟؟

لینک ارسال

• 3 هفته بعد...

توی انجمن سرچ کن و اطلاعات دقیق و کاملی درخصوص ساختار کلی B4A کسب کن، از قبیل Activity, Layout, Modules, Services و... البته مهمه که نحوه ایجاد ارتباط بینشون رو هم بدونی؛ موفق و ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پیروز باشی

لینک ارسال

• 11 ماه بعد...

سلام، من به تازگی عضو www.basic4android.org شدم و امیدوارم بتونم درکنار مابقی دوستان فضای انجمن رو علمی و عملی در تمامی موارد در سطوح ساده،متوسط و سخت تکمیل و از اطلاعات هم استفاده کنیم... ♥

این یک سورس از ScrollView هستش که دیدم توی انجمن بعضی از دوستان از حلقه و ... فراری هستن، این سورس بسیار ساده و کاربردی رو میذارم واسه ی همون بعضیا ;)

با اجازه از اساتید محترم *give_rose* ، این هم از تشریح کدهای استفاده شده در سورس:

[LEFT]Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
End Sub[/LEFT]
اول اون Layout که ScrollView توی اون قرارداره رو فراخوانی میکنیم، با دستور :

دوم اون Layout که Panel با ارتفاع/عرض تخیلیمون در اون قرارداره رو فراخوانی میکنیم، با دستور :

سوم هم ارتفاع

ScrollView رو میگیریم که برابری کنه با

Panel، با دستور :
Sub edtItem_FocusChanged (HasFocus As Boolean)
    Dim Send As EditText
    If HasFocus Then
        Send = Sender
        scvTest.ScrollPosition = Send.Top - 10dip
    End If
End Sub

اینجا هم محض زیبایی کار (تعامل با کاربر) مشخص میکنیم که هروقت Focus واحد های ورودیمون که اینجا TextBox هستن برقرار شد ScrollView یه تکونی به خودش بده تا آیتم بیاد بالا که کاربر با رابط خواناتری روبرو باشه (Optional هستش و استفاده نکنید برق نمیره)، متأسفانه ما رابط کاربری رو فقط در رنگ بندی و طراحی Theme میبینیم و اصلاً اهل رعایت قوانین User Interface Design نیستیم، اینکه چه پیام هایی مناسبه که با ToastMessage ارائه بشن و چه پیام هایی با MessageBox، کجا ListView مناسبه و کجا Spinner و در SmartPhone ها تعامل های انیمیشن و گرافیکی از قبیل آپشن های Drag&Drop و... ، به کتاب های ما (ایرانی ها) یه نگاه بندازید، همه در اصل مثل هم هستن، یه تفاوت های ناچیزی دارن، داشته باشن هم در Option بکار رفته توی کار هست و نه در رابط کاربری، من طراح سایت هستم و دنیای Android رو با B4A شروع کردم، قبل از هرچیزی هم Responsive بودن کار رو شروع کردم بعد رفتم سراغ آشنایی عمقی با B4A! اعتقاد من بعنوان یک طراح وب سایت اینه که تا تولید کننده اثر نتونه با کاربرش ارتباط پویا برقرار کنه کل کارش بیهودست...

(اینم میتونه یه مبحث باشه، تصمیمش با مدیران!)

دانلود پیوست با رمز "basic4android.org" :

attachicon.gifScrollViewBigPanel-(basic4android.org).zip

درود بر شما.......بسیار عالی بود. جای همچین مبحثی خیلی خالی بود.

فقط سوالی که دارم اینه که زمانی که اسکرول میشه این امکان هست که EDIT TEXT پایینی با یک حالت انیمیشنی ظاهر شوند؟

لینک ارسال

شما تاریخ تایپیکو دیدی برادر ؟

این بارو جواب میدم ولی لطفا تکرار نشه اینطوری زیر خاکی بالا آوردن

شما میتونی با SetLayoutAnimated مقدار انیمیشنت رو بهش بدی سادست

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...