رفتن به مطلب
  • 0

تغییر نکردن سایز متن های برنامه

ali mo

سوال

سلام وقت بخیر دوستان حتما دید داخل تنظیمات گوشی در قسمت صفحه نمایش میشه فونت دستگاه رو بزرگ تر کرد وقتی کاربر این کار رو انجام میده تمام ایکون های متنی و تکس ها داخل برنامه بزرگ میشن و کلا فرم برنامه بهم میریزه 

تگی یا چیزی هست داخل منفیست عین راست چین کردن برنامه جلو گیری کنه از این کار ؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

6 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در 2 ساعت قبل، ali mo گفته است :

شما اگه از واحد dpبرای سایز تکست ویوها استفاده کنید تو شرایط مختلف تغییر نمیکنه

لینک ارسال

در 23 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

شما اگه از واحد dpبرای سایز تکست ویوها استفاده کنید تو شرایط مختلف تغییر نمیکنه

ممنون 

اقای شاهپیری این مورد هم تست کردم ولی متاسفانه باز هم تغییر می کنه سایز ولی برنامه های مثل همراه کارت با تغییر سایز فونت تلفن تغییر نمکنه

لینک ارسال

سلام،

شما باید سایز متن تون رو با برحسب اندازه صفحه نمایش تنظیم کنید البته فرمول و الگوریتم خاص خودش رو داره.

مثلا اگر بیاییم اندازه فونت متن رو برابر با 2 درصدx قرار بدیم توی یک گوشی درست نشون داده میشه و توی گوشی دیگه خیلی ریز نشون داده میشه و توی یک گوشی دیگه هم اصلا از قالب میزنه بیرون. بنابراین باید از فرمول های استاندارد استفاده کرد.

بنده همیشه از یک class برای اینکار استفاده میکنم:

https://s16.picofile.com/file/8424737676/AutoTextSizeLabel.bas.html

توصیه می کنم فایل بالا رو که براتون آپلود کرده ام دانلود کنید توی پروژه تون اضافه کنید و توی دیزاینر از کاستوم ویو، ویوی این class رو به لایوت تون اضافه کنید. درواقع عین لیبل می مونه اما به شیوه استانداردی اندازه متن رو با صفحه نمایش گوشی تنظیم میکنه به طوری که نه بیرون بزنه و نه ریز بشه. فکر کنم اینطوری هم با تغییر سایز فونت از تنظیمات دستگاه اندازه متن برنامه مون تغییر نکنه.

البته من امتحان نکرده ام. شما این مورد رو امتحان کنید خبر بدید.

:53:

لینک ارسال

در 28 دقیقه قبل، امیرحسین قاسمی گفته است :

سلام،

شما باید سایز متن تون رو با برحسب اندازه صفحه نمایش تنظیم کنید البته فرمول و الگوریتم خاص خودش رو داره.

مثلا اگر بیاییم اندازه فونت متن رو برابر با 2 درصدx قرار بدیم توی یک گوشی درست نشون داده میشه و توی گوشی دیگه خیلی ریز نشون داده میشه و توی یک گوشی دیگه هم اصلا از قالب میزنه بیرون. بنابراین باید از فرمول های استاندارد استفاده کرد.

بنده همیشه از یک class برای اینکار استفاده میکنم:

https://s16.picofile.com/file/8424737676/AutoTextSizeLabel.bas.html

توصیه می کنم فایل بالا رو که براتون آپلود کرده ام دانلود کنید توی پروژه تون اضافه کنید و توی دیزاینر از کاستوم ویو، ویوی این class رو به لایوت تون اضافه کنید. درواقع عین لیبل می مونه اما به شیوه استانداردی اندازه متن رو با صفحه نمایش گوشی تنظیم میکنه به طوری که نه بیرون بزنه و نه ریز بشه. فکر کنم اینطوری هم با تغییر سایز فونت از تنظیمات دستگاه اندازه متن برنامه مون تغییر نکنه.

البته من امتحان نکرده ام. شما این مورد رو امتحان کنید خبر بدید.

:53:

ممنون از پاسخ گوی تون 

بله این کلاس تا حدودی جلو تغییر سایز میگیره ولی مشگل این جاست که سایز یا همون مقدار اولیه که ما بهش دادیم اعمال نمی کنه و فقط سایزی که مناسب اون لیبل هست رو می زاره

لینک ارسال

در 6 دقیقه قبل، ali mo گفته است :

ممنون از پاسخ گوی تون 

بله این کلاس تا حدودی جلو تغییر سایز میگیره ولی مشگل این جاست که سایز یا همون مقدار اولیه که ما بهش دادیم اعمال نمی کنه و فقط سایزی که مناسب اون لیبل هست رو می زاره

از کتاب خونه TextLabelFiter هم میتونین استفاده کنید و قابلیت سفارشی سازی اندازه را داره

لینک ارسال

در 1 دقیقه قبل، DexterFstone گفته است :

از کتاب خونه TextLabelFiter هم میتونین استفاده کنید و قابلیت سفارشی سازی اندازه را داره

ممنون از شما 

من بیشتر فکر می کردم خود اندروید یک تگ خاصی داخل منفیست داره که میشه دستور داد که محتوای تکس برنامه بزرگ نشه 

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...