رفتن به مطلب

راهنمایی در زمینه فعالیت آنلاین و برنامه نویسی

DexterFstone

ارسال‌های توصیه شده

سلام و سال نو مبارک

دوستان یکم به راهنمایی لازم دارم

میخواستم شروع به یادگیری و ساخت برنامه آنلاین کنم ولی نمیدونستم از کجا شروع کنم . گفتم از شما راهنمایی بگیرم

سرور هم ندارم برای همین به یک برنامه برای تبدیل سیستم خونگیم به سرور هم نیاز دارم

اگه منو توی مسیر درست راهنمایی کنید ممنون میشم

پیشاپیش از پاسخ شما ممنونم:53:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام برای ایجاد برنامه آنلاین نیاز به یک نرم افزار هاست مجازی دارید مثل زمپ و دونستن زبان برنامه نویسی بک اند مثل php اونم در حدی که اپ را به دیتابیس متصل کنی در شروع.

نیازی به هاست خریدن نیست و نرم افزارهای مجازی هاست پاسخگو هستن 

برای پی اچ پی هم درباره اتصال به دیتابیس و کدهای mysqli و جیسون را جستجو کنید.

با اینا شروع کنید در روند کار با مباحث جدید آشنا میشید.

لینک ارسال

سلام دوست عزیز،

مونده به این که برنامه آنلاین شما چی باشه! مثلا تلگرام هم برنامه آنلاین هست، اپلیکیشن آپارات هم برنامه آنلاین هست، کروم هم برنامه آنلاین هست،گوگل مپ هم آنلاین هست و یک برنامه حاوی مطالب که مطالبش از اینترنت دریافت میشه هم آنلاین هست. بنابراین همه برنامه های آنلاین کارکرد یکسانی ندارن.

لینک ارسال

در 1 ساعت قبل، امیرحسین قاسمی گفته است :

سلام دوست عزیز،

مونده به این که برنامه آنلاین شما چی باشه! مثلا تلگرام هم برنامه آنلاین هست، اپلیکیشن آپارات هم برنامه آنلاین هست، کروم هم برنامه آنلاین هست،گوگل مپ هم آنلاین هست و یک برنامه حاوی مطالب که مطالبش از اینترنت دریافت میشه هم آنلاین هست. بنابراین همه برنامه های آنلاین کارکرد یکسانی ندارن.

خب اول توی فکر بازی آنلاین بودم ک سخته و برای اول کار نمیشه برای همین توی ذهنمه ک یک چیز ساده پیاده سازی کنم برای مثال

دوتا برنامه طراحی کنم یکی با b4j و اون یکی با b4a و کاملا مثل هم باشن و برای ارسال پیام ازش استفاده کنم از گوشی به پی سی و برعکس

اما نمیدونم ک باید ز کجا شروع کنم

لینک ارسال

در 6 ساعت قبل، DexterFstone گفته است :

خب اول توی فکر بازی آنلاین بودم ک سخته و برای اول کار نمیشه برای همین توی ذهنمه ک یک چیز ساده پیاده سازی کنم برای مثال

دوتا برنامه طراحی کنم یکی با b4j و اون یکی با b4a و کاملا مثل هم باشن و برای ارسال پیام ازش استفاده کنم از گوشی به پی سی و برعکس

اما نمیدونم ک باید ز کجا شروع کنم

سلام مجدد،

ایده تون عالیه حتی با کمی تلاش میتونید پیام رسانی بنویسین که هم در pc و هم در Android و هم در ios کار کنه و پیام رسان تون بین همه این ها یکپارچه بشه(مثل تلگرام)

خب اما من در مورد همین ایده شما حرف میزنم که پیام ها بین PC و اسمارت فون(با سیستم عامل Android) رد و بدل بشه.

شما ابتدا باید روی کاغذ نقشه بکشید:

Untitled.png

چیزی مثل نقشه بالارو حتما برای خودتون باید رسم کنید. اینو من خودم همین الان براتون رسم کردم.

خب همانطور که میبینید بین دو دستگاه(که فرقی نمیکنه دستگاه ها چی باشن) یک پل ارتباطی به نام سرور هست.

حالا دقیقا نمیدونم شما میخواهید مکانیسم برنامه تون چطور باشه(مثلا طرف برنامه رو باز کرد فقط یک گروه باشه که بشه توش پیام نوشت و همه اونا توی دستگاه دیگه نشون داده بشن! یا اینکه پی وی باشه و...)

به طور کلی میگم شما باید از سوکت نویسی استفاده کنید، همچنین میتونید از دیتابیس آنلاین هم استفاده کنید اما اگه اینترنت کاربر ضعیف باشه سرعت کمی میاد پایین.

حتما این سورس رو دانلود و مطالعه کنید نه اینکه فقط از روی کدهاش کپی پیست انجام بدید! این سورسِ برنامه ای است که با B4A نوشته شده و با دیتابیس آنلاین کار میکنه بدین شکل که وارد برنامه میشی یک گروه میاد بالا... که هرکس میتونه توی اون متنی بنویسه! بعد اطلاعات اون گروه توی دستگاه دیگر فراخوانی میشه و میشه باهاش چت کرد. حتی میتونین وویس هم ارسال کنین!

از کار بچه های انسورسنتر هست و رایگان هم گذاشتن. دست شونم درد نکنه♥

موفق باشید:53:

لینک ارسال

در 21 ساعت قبل، امیرحسین قاسمی گفته است :

سلام مجدد،

ایده تون عالیه حتی با کمی تلاش میتونید پیام رسانی بنویسین که هم در pc و هم در Android و هم در ios کار کنه و پیام رسان تون بین همه این ها یکپارچه بشه(مثل تلگرام)

خب اما من در مورد همین ایده شما حرف میزنم که پیام ها بین PC و اسمارت فون(با سیستم عامل Android) رد و بدل بشه.

شما ابتدا باید روی کاغذ نقشه بکشید:

Untitled.png

چیزی مثل نقشه بالارو حتما برای خودتون باید رسم کنید. اینو من خودم همین الان براتون رسم کردم.

خب همانطور که میبینید بین دو دستگاه(که فرقی نمیکنه دستگاه ها چی باشن) یک پل ارتباطی به نام سرور هست.

حالا دقیقا نمیدونم شما میخواهید مکانیسم برنامه تون چطور باشه(مثلا طرف برنامه رو باز کرد فقط یک گروه باشه که بشه توش پیام نوشت و همه اونا توی دستگاه دیگه نشون داده بشن! یا اینکه پی وی باشه و...)

به طور کلی میگم شما باید از سوکت نویسی استفاده کنید، همچنین میتونید از دیتابیس آنلاین هم استفاده کنید اما اگه اینترنت کاربر ضعیف باشه سرعت کمی میاد پایین.

حتما این سورس رو دانلود و مطالعه کنید نه اینکه فقط از روی کدهاش کپی پیست انجام بدید! این سورسِ برنامه ای است که با B4A نوشته شده و با دیتابیس آنلاین کار میکنه بدین شکل که وارد برنامه میشی یک گروه میاد بالا... که هرکس میتونه توی اون متنی بنویسه! بعد اطلاعات اون گروه توی دستگاه دیگر فراخوانی میشه و میشه باهاش چت کرد. حتی میتونین وویس هم ارسال کنین!

از کار بچه های انسورسنتر هست و رایگان هم گذاشتن. دست شونم درد نکنه♥

موفق باشید:53:

ممنون از توضیحاتتون برنامه فعلا چیز خاصی نیس ک بخوام در دسترس همه قرار بدم فقط میخوام برای تمرین بسازم و میخوام دوتا برنامه طراحی کنم یکی پی سی یکی گوی بعد با استفاده از این دوتا بین هم دیگه با استفاده از اینترنت پیام رد و بدل کنم و برای سرور هم میخوام از خود پیسیم استفاده کنم

الان این لینکی به اشتراک گذاشتین به کارم میاد؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...