رفتن به مطلب
  • 0

مشکل تعیین ارتفاع بر حسب درصد

v0126

سوال

سلام دوستان وقتتون بخیر
بنده میخام از طریق کد نویسی در اکتیویتی موقعیت یه سری از ویو هارو تعیین کنم

مثلا دوتا لیبل پشت سر هم میخام بذارم که لیبل دومی از انتهای لیبل اولی + درصدی از ارتفاع نمایشگر شروع بشه اما وقتی که مینویسم label2.top=label1.height+2%y چیزی که مد نظرمه اجرا نمیشه و ارتفاع لیبل اول به صورت int به دست میاد نه درصدی از نمایشگر از طرفی این کد هم جواب نمیده :  label2.top=label1.bottom+2%y  چون که خصوصیتی به نام bottom وجود نداره 
چیکار باید بکنم ؟ کتابخانه یا کدی هست که ارتفاع یک ویو رو بر حسب درصد نمایشگر بهم بده ؟ یا راه حل های دیگه ؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در ۱ ساعت قبل، v۰۱۲۶ گفته است :

سلام دوستان وقتتون بخیر
بنده میخام از طریق کد نویسی در اکتیویتی موقعیت یه سری از ویو هارو تعیین کنم

مثلا دوتا لیبل پشت سر هم میخام بذارم که لیبل دومی از انتهای لیبل اولی + درصدی از ارتفاع نمایشگر شروع بشه اما وقتی که مینویسم label2.top=label1.height+2%y چیزی که مد نظرمه اجرا نمیشه و ارتفاع لیبل اول به صورت int به دست میاد نه درصدی از نمایشگر از طرفی این کد هم جواب نمیده :  label2.top=label1.bottom+2%y  چون که خصوصیتی به نام bottom وجود نداره 
چیکار باید بکنم ؟ کتابخانه یا کدی هست که ارتفاع یک ویو رو بر حسب درصد نمایشگر بهم بده ؟ یا راه حل های دیگه ؟

خب شما از botton ک اصن وجود نداره نیازی نیست استفاده کنید با مقدار ارتفاع لیبل اولی جمع گنید برای مثال

Label2.left = Label1.width + 2%x
Label2.top = Label1.height + 2%x

من هر دو حالتشا برای طول و ارتفا نوشتم شما هرکدوم ک مدنظر بود استفاده کنید باید جواب بده

لینک ارسال

در 9 ساعت قبل، DexterFstone گفته است :

خب شما از botton ک اصن وجود نداره نیازی نیست استفاده کنید با مقدار ارتفاع لیبل اولی جمع گنید برای مثال

Label2.left = Label1.width + 2%x
Label2.top = Label1.height + 2%x

من هر دو حالتشا برای طول و ارتفا نوشتم شما هرکدوم ک مدنظر بود استفاده کنید باید جواب بده

متاسفانه این حالت عمل نمی کنه و ارتفاع لیبل رو به صورت int به ما میده نه به صورت درصدی از ارتفاع نمایشگر 

لینک ارسال

در 40 دقیقه قبل، v0126 گفته است :

متاسفانه این حالت عمل نمی کنه و ارتفاع لیبل رو به صورت int به ما میده نه به صورت درصدی از ارتفاع نمایشگر 

خب اگه اشتباه نکنم ملا وقتی % استفاده میشه ی عمل تبدیل انجام میشه و بتون عدد میده

برای مثال صفحه نمایشی دارم به اندازه 1920x1080 خب وقتی میگیم 1%x و 1%y به شما عدد بر میگردونه (192x108) خروجی میشه

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...