رفتن به مطلب
  • 0

ی چیزی بین Center و Fill | جلوگیری از کشیده شدن تصویر در ایمیج ویو ( فوری هست )

User

سوال

در ایمیج ویو Fill دوتا خاصیت مهم داره : 1- تصویر رو توی ایمیج ویو سِت میکنه ( نمیزاره بزرگتر یا کوچکتر از سایز خود ویو بشه ) 2- سایز تصویر رو با سایز خود ایمیج ویو هماهنگ میکنه

اما در Center خبری از این دو خاصیت نیست درعوض Center سایز اصلی خود تصویر رو تغییر نمیده و تصویر رو سِت نمیکنه ( یعنی تصویر با شکل طبیعی خودش بدون کشیده شدن بخاطر ابعاد ویو نشون داده میشه اما درعوض اگر تصویر بزرگتر از سایز ایمیج ویو باشه تصویر بُرش میخوره )

من ی چیزی بین این دوتارو میخوام 

یعنی مثل Fill تصویر رو درون خوش سِت کنه ( نزاره تصویر برش بخوره و از سایز ویو بزرگتر بشه ) و مثل Center شکل اصلی خود تصویر رو نمایش بده ( اما در ابعاد مشخص شده برای ایمیج ویو و بدون کشیده شدن تصویر ) 

چه کنم ؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

2 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در ۲۳ ساعت قبل، Soheil_Miresmaili گفته است :

در ایمیج ویو Fill دوتا خاصیت مهم داره : 1- تصویر رو توی ایمیج ویو سِت میکنه ( نمیزاره بزرگتر یا کوچکتر از سایز خود ویو بشه ) 2- سایز تصویر رو با سایز خود ایمیج ویو هماهنگ میکنه

اما در Center خبری از این دو خاصیت نیست درعوض Center سایز اصلی خود تصویر رو تغییر نمیده و تصویر رو سِت نمیکنه ( یعنی تصویر با شکل طبیعی خودش بدون کشیده شدن بخاطر ابعاد ویو نشون داده میشه اما درعوض اگر تصویر بزرگتر از سایز ایمیج ویو باشه تصویر بُرش میخوره )

من ی چیزی بین این دوتارو میخوام 

یعنی مثل Fill تصویر رو درون خوش سِت کنه ( نزاره تصویر برش بخوره و از سایز ویو بزرگتر بشه ) و مثل Center شکل اصلی خود تصویر رو نمایش بده ( اما در ابعاد مشخص شده برای ایمیج ویو و بدون کشیده شدن تصویر ) 

چه کنم ؟

پیشنهاد من استفاده از B4XImageView هست (کتابخانه  XUI Views در خود برنامه)

در 21 ساعت قبل، Mr Silence گفته است :

ImageView1.Bitmap = LoadBitmapResize(Dir, FileName, Imv.Width, Imv.Height, True) ImageView1.Gravity = Gravity.CENTER

اگر اندازه عکس بزرگ باشه باعث کند شدن برنامه و گوشی میشه (جهت اطلاع)

LoadBitmapSample گزینه ی بهتری هست برای تصاویر بزرگ

لینک ارسال

درود

ImageView1.Bitmap = LoadBitmapResize(Dir, FileName, Imv.Width, Imv.Height, True)
ImageView1.Gravity = Gravity.CENTER

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...