رفتن به مطلب
  • 0

دیزاین و طراحی UI و UX

امیرحسین قاسمی

سوال

سلام،

من توی دیزاینر b4a اصلا نمیتونم UI و UX خوبی پیاده کنم. اصلا طراحی در حد صفر میشه نمیدونم چرا؟ شاید بخاطر ویوهای ضعیف بیسیک باشه. پیشنهادتون برای طراحی یک UI زیبا و قوی چیه؟ شما خودتون چطوری یه دیزاین استاندارد میزنین؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در ۱۴۰۰/۶/۱۱ در ۱۷:۰۳، امیرحسین قاسمی گفته است:

سلام،

من توی دیزاینر b4a اصلا نمیتونم UI و UX خوبی پیاده کنم. اصلا طراحی در حد صفر میشه نمیدونم چرا؟ شاید بخاطر ویوهای ضعیف بیسیک باشه. پیشنهادتون برای طراحی یک UI زیبا و قوی چیه؟ شما خودتون چطوری یه دیزاین استاندارد میزنین؟

من خودم به شخصه به هیچ وجه از دیزاینر استفاده نمیکنم و با کد ویو را فراخان میکنم

و نکته ی دیگه اینکه اگه ui مورد نظر در حالت عکس باشه کار خیلی راحتر میشه که از ایمیج ویو استفاده میکنیم و کاری میکنیم که عکس نسبتش رعایت بشه و توی تمام گوشی ها یکسان تمیز و یک پارچه میشه

ولی خب بله دیزاینر بیسیک افضاهه من هم توی سایت مرجع اینا گفتم ولی متصفانه اکانتم مسدود شد🤣

موفق باشید

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۶/۱۱ در ۱۷:۰۳، امیرحسین قاسمی گفته است:

سلام،

سلام وقت بخیر 

سعی کنید آموزش کامل ux/ui مشاهده کنید داخل استدیو آماده است انگار ویو های برای چینش و طراحی ولی داخل b4a بایدیه مقدار بازی کنی با نسبت ها تا چیز خوبی در بیاد سعی کنید آموزش ببنید تو این زمینه فکر می کنم یکی از دوستان هم دوره های ui/ux رو رایگان انتشار داده بود ک برای من خیلی مفید بود

لینک ارسال

توصیه اکید به دوستان. از دیزاینر به هیچ عنوان استفاده نکنید که فاجعه اس. یا از xml استفاده کنید یا ویوها رو با کد ایجاد کنید.

متاسفانه بیسیک تو این زمینه علاوه بر اینکه از همون اول ضعیف بود الان کلا هم از کورس خارج شده. 

با وجود سیستم های جدیدی مثل xpose حتی xml هم به زودی منسوخ میشه.

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۶/۱۲ در 13:39، محمدرضا شاهپیری گفته است:

توصیه اکید به دوستان. از دیزاینر به هیچ عنوان استفاده نکنید که فاجعه اس. یا از xml استفاده کنید یا ویوها رو با کد ایجاد کنید.

متاسفانه بیسیک تو این زمینه علاوه بر اینکه از همون اول ضعیف بود الان کلا هم از کورس خارج شده. 

با وجود سیستم های جدیدی مثل xpose حتی xml هم به زودی منسوخ میشه.

xpose چیه و راهی وجود داره توی بیسیک پیاده سازیش کرد یا باید توسط تیم سازنده اضافه بشه؟

برای xml میشه ی آموزش کلی قرار بدین ک ساختار فایل باید به چ شکلی باشه

چون توی سایت تا جایی ک یادمه فقط نحوه قرار دادنش توی برنامه را آموزش داده بودین

لینک ارسال

حرف شما درسته و به نظر منم B4A دیزاینر ضعیف و وقت گیری داره و برای درست نمایش دادن و بهم نریختن تصاویر و بهینه بودن توی موبایل های مختلف باید حسابی وقت بزاری .

من خودم بیشتر ویو هارو به صورت ایمج وارد میکنم حتی بعضی جاها خود تکست هم به صورت عکس میارم ...

کلا توی دیزاینر B4A باید یا خیلی خلاق باشی یا خیلی وقت بزاری . 

فیلم های زیر رو هم ببین :

https://www.youtube.com/watch?v=upyNu97aJOM

https://www.youtube.com/channel/UCwcpZr27-CaXPDC41a_DukQ

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...