رفتن به مطلب

چند سوال کلی api ،برنامه پولی و درون پرداخت

rasool.g

ارسال‌های توصیه شده

سلام. ببخشید میخواستم بپرسم با api میشه خرید برنامه پولی رو هم چک کرد؟ یا برنامه پولی کلا هیچ امنیتی نداره..

در مورد خود API هم اطلاعاات زیاد ندارم. api فقط یک url هستش که با توجه به پارامتر های URL یک json برمیگیردونه؟ یا پیچیده تر هستش؟

فقط با هاست قابل گرفتن هستش؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در ۱۴۰۰/۷/۱۵ در 20:32، rasool.g گفته است:

سلام. ببخشید میخواستم بپرسم با api میشه خرید برنامه پولی رو هم چک کرد؟ یا برنامه پولی کلا هیچ امنیتی نداره..

در مورد خود API هم اطلاعاات زیاد ندارم. api فقط یک url هستش که با توجه به پارامتر های URL یک json برمیگیردونه؟ یا پیچیده تر هستش؟

فقط با هاست قابل گرفتن هستش؟

سلام،

شما می تونین هم خرید مستقیم و هم پرداخت درون برنامه ای رو کاملا امن کنین که این کار با api خود مارکت اندرویدی انجام میشه.

api در واقع یه دسترسی امن به سرور هست که سرویس دهنده در اختیار شما قرار میده و باید بهش ریکوئست ارسال کنین تا براتون جیسون رو برگردونه که حاوی اطلاعاتی هست که باید تجزیه بشه.

برای پرداخت درون برنامه ای فکر می کنم میشه تو کلاینت هم ازش استفاده کرد ولی من تا حالا استفاده نکردم، به طور کلی بهتره عملیات چک کردن روی هاست انجام بشه چون سمت کلاینت بازم میتونن api key اینهاتونو بردارن و شبیه سازی کنن و باز پرداخت جعل بشه.

من برای امن کردن پرداخت درون برنامه ای مایکت یک آموزش نوشتم، میتونین سرچ کنین تو انجمن و بیشتر یاد بگیرین. برای بازار هم استاد شاهپیری آموزش قرار دادن به صورت ویدیویی که سرچ کنید بازم میتونین پیداش کنین.

برای خرید مستقیم هم مایکت یک کتابخونه قرار داده و نیازی به سرور اینا نداره و در همون سمت کلاینت چک می کنه که این استاندارد هست.

موفق باشین.

لینک ارسال

ممنون از توضیحات کاملتون @ امیرحسین قاسمی

فقط ببخشید یه قسمتش من گیج شدم. هر کاربر شناسه یا ایدی منحصر بفردی داره مثلا، که درخواست بفرستی و چک کنی این شخص خرید کرده یا نه؟ برای به دست اوردن اون کتابخونه ای لازمه در بیسیک؟ یا در لیست خرید ها چه چیزی از هر کاربر ثبت شده؟

اگه برنامه های پولی هم ک میشه چه خوبه 😃 ولی اشاره ای به پرنامه های پولی ک نکرده بود تو مستندات. در این مورد مطمئن هستید؟

این قسمتش یذره با عنوان نامرتبطه 🙏 عذر میخوام. عنوان رو اصلاح یا کلی ترش میکنم

من فعلا فقط با بیسیک بلدم کار کنم. میخواستم بپرسم کتابخانه های پرداخت درون برنامه b4a برای کافه بازار و مایکت در حال حاضر بروز هستش هردوش؟ این دو کتابخونه یکی هست یا تمام مارکت ها حتی پلی استور یکیه کد های اصلیش؟

این امکان هستش بعدا در بیسیک برای درون پرداخت به مشکل بخورم در هر مارکتی؟ مثلا کافه بازار یا مایکت برای درون پرداخت اپدیت بدن ولی کتابخانه من قدیمی باشه یا دسترسی به جدیدش نداشته باشم.. (خودم تسلطی به جاوا یا اندروید استودیو و ساخت کتابخانه .. ندارم) یا مثلا امکان اپدیتش در بیسیک نباشه کلا ؟!

@ محمدرضا شاهپیری

یا همچین چیزی نمیشه و ازین لحاظ فرقی اندروید استودیو با بیسیک نداره..

لینک ارسال

• rasool.g عنوان را به چند سوال کلی api ،برنامه پولی و درون پرداخت تغییر داد
در ۱۴۰۰/۷/۱۶ در ۱۶:۲۲، rasool.g گفته است:

ممنون از توضیحات کاملتون @ امیرحسین قاسمی

فقط ببخشید یه قسمتش من گیج شدم. هر کاربر شناسه یا ایدی منحصر بفردی داره مثلا، که درخواست بفرستی و چک کنی این شخص خرید کرده یا نه؟ برای به دست اوردن اون کتابخونه ای لازمه در بیسیک؟ یا در لیست خرید ها چه چیزی از هر کاربر ثبت شده؟

اگه برنامه های پولی هم ک میشه چه خوبه 😃 ولی اشاره ای به پرنامه های پولی ک نکرده بود تو مستندات. در این مورد مطمئن هستید؟

این قسمتش یذره با عنوان نامرتبطه 🙏 عذر میخوام. عنوان رو اصلاح یا کلی ترش میکنم

من فعلا فقط با بیسیک بلدم کار کنم. میخواستم بپرسم کتابخانه های پرداخت درون برنامه b4a برای کافه بازار و مایکت در حال حاضر بروز هستش هردوش؟ این دو کتابخونه یکی هست یا تمام مارکت ها حتی پلی استور یکیه کد های اصلیش؟

این امکان هستش بعدا در بیسیک برای درون پرداخت به مشکل بخورم در هر مارکتی؟ مثلا کافه بازار یا مایکت برای درون پرداخت اپدیت بدن ولی کتابخانه من قدیمی باشه یا دسترسی به جدیدش نداشته باشم.. (خودم تسلطی به جاوا یا اندروید استودیو و ساخت کتابخانه .. ندارم) یا مثلا امکان اپدیتش در بیسیک نباشه کلا ؟!

@ محمدرضا شاهپیری

یا همچین چیزی نمیشه و ازین لحاظ فرقی اندروید استودیو با بیسیک نداره..

ببینید دوست عزیز اصلا گیج شدن لازم نیست! برای آموزش امن کردن پرداخت درون برنامه ای مایکت تاپیک زیر رو ببینید:

و برای امن کردن پرداخت درون برنامه ای بازار هم از لینک زیر هر دو قسمت رو دانلود کنید. (آموزش به صورت ویدیویی و در دو قسمت هست) :

برای هردوش یک هاست لازمه که هاست اشتراکی و معمولی قیمت زیادی نداره و باید براش یک دامنه هم بخرید و به هاست متصل کنید.

در مورد سوال بعدی تون، بله برای مایکت مطمئن هستم. مایکت برای برنامه های پولی مستقیم یک کتابخونه قرار داده که باهاش ابتدای ورود به برنامه چک می کنید آیا کاربر واقعا برنامه رو از خود مایکت خریده یا به طور غیرمجاز از کانال ها و شبکه های اجتماعی یا... بدست آورده!

این داکیومنت خود مایکت در این باره هست:

پیاده سازی صدور مجوز در B4A

کتابخونه پرداخت درون برنامه ای بازار و مایکت، هردو برای B4A در حال حاضر بدون نقص کار می کنن و این کتابخونه ها حاوی کد جاوا هست یعنی در محیط اکلیپس، اندروید استودیو یا... درست شده اند. مایکت به صورت رسمی خودش کتابخونه پرداخت درون برنامه ای قرار داده. در کل هر موقع تغییری تو کتابخونه اصلی اتفاق بیفته اساتید میتونن رپ کنن.

موفق باشین:53:

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...
در ۱۴۰۰/۷/۱۶ در ۱۹:۱۰، امیرحسین قاسمی گفته است:

ببینید دوست عزیز اصلا گیج شدن لازم نیست! برای آموزش امن کردن پرداخت درون برنامه ای مایکت تاپیک زیر رو ببینید:

و برای امن کردن پرداخت درون برنامه ای بازار هم از لینک زیر هر دو قسمت رو دانلود کنید. (آموزش به صورت ویدیویی و در دو قسمت هست) :

برای هردوش یک هاست لازمه که هاست اشتراکی و معمولی قیمت زیادی نداره و باید براش یک دامنه هم بخرید و به هاست متصل کنید.

در مورد سوال بعدی تون، بله برای مایکت مطمئن هستم. مایکت برای برنامه های پولی مستقیم یک کتابخونه قرار داده که باهاش ابتدای ورود به برنامه چک می کنید آیا کاربر واقعا برنامه رو از خود مایکت خریده یا به طور غیرمجاز از کانال ها و شبکه های اجتماعی یا... بدست آورده!

این داکیومنت خود مایکت در این باره هست:

پیاده سازی صدور مجوز در B4A

کتابخونه پرداخت درون برنامه ای بازار و مایکت، هردو برای B4A در حال حاضر بدون نقص کار می کنن و این کتابخونه ها حاوی کد جاوا هست یعنی در محیط اکلیپس، اندروید استودیو یا... درست شده اند. مایکت به صورت رسمی خودش کتابخونه پرداخت درون برنامه ای قرار داده. در کل هر موقع تغییری تو کتابخونه اصلی اتفاق بیفته اساتید میتونن رپ کنن.

موفق باشین:53:

ممنون از توضیحات کاملتون

جالبه یک قسمت داشت "سازگاری با پرداخت مایکت". یعنی از کد ها و کتابخونه های دیگه هم با یک دو خط تغییر میشه برای مایکت استفاده کرد و کد هاشون کیه؟

لینک ارسال

• 5 هفته بعد...

سلام. ببخشید یه سوال. مارکت ها (بازار ،مایکت و پلی استور ..) هیچکدوم با مبهم سازی و ناخوانا کردن کد که مشکلی ندارند؟

لینک ارسال

سلام و درود. خیر.موردی نیست.

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۸/۲۵ در ۱۲:۴۶، محمدرضا شاهپیری گفته است:

سلام و درود. خیر.موردی نیست.

ممنون. خوب یادم نبود یک جایی یک چیزی مثل بررسی کد یا بررسی از حیث برنامه نویسی به چشمم خورده بود. گفتم نکنه اینحوریه مارکت ها !

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...