رفتن به مطلب
  • 0

کش شدن عکس بعداز آپلود

hitcher2

سوال

سلام خدمت تمام دوستان

دارم برنامه ای مینویسم که پنل مدیریت داره و ادمین میتونه مطلب بذاره

یکی از امکانات پنل گذاشتن عکس به همراه مطلب هست

برای مطلب جدید همه چیز درست کار میکنه و تصاویر آپلود میشن و به راحتی هم نمایش داده میشن

ولی زمانی که ادمین بخواد توی مطلب قدیمی تغییراتی بده و به عنوان مثال یکی از عکسای مطلب رو تغییر بده این تغییر ایجاد نمیشه

نحوه کار به این صورت هست که توی اپ عکس جدید توسط ادمین انتخاب میشه و بعد هم آپلود میشه دقیقا با همون اسم عکس قبلی توی دایرکتوری عکس قبلی و میشه گفت که درواقع جایگزین میشه

حالا اگه از توی سی پنل عکس رو لود کنم عکس جدید رو بهم نشون میده اما اگه با لینک عکس رو لود کنم عکس قدیمی رو نشون میده

توی اپ هم همین داستان هست چون عکس قبلی کش شده اما اگه مرورگر جدید باشه که هیچ کشی از عکس قبلی نداره عکس جدید رو نشون میده یا اگه صفحه رو ریفرش کنم عکس جدید میاد و حتی توی اپ هم عکس جدید نمایش داده میشه

ممنون میشم راهنماییم کنین شرمنده بابت طولانی شدن

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

معمولا برای جلوگیری از کش شدن به آخر لینک یه مقدار رندوم اضافه میکنن. مثلا به شکل زیر. البته این روش به نظر خیلی بهینه نمیاد چون حجم کش خیلی بالا میره و معمولا تو هر پلتفرمی بایدمکانیزمهای کش رو خود توسعه دهنده پیاده کنه

https://answercenter.ir/test/test.png?986566465456353

لینک ارسال

یه راه حل به ذهنم رسیده که کلا سیستم اسم عکسارو تغییر بدم و بجای اینکه جایگزین بشن عکس قبلی پاک شه و یه عکس جدید بیاد جاش و اسمش هم متفاوت باشه اما خیلی کارم طولانی تر میشه میخوام بدونم باید کش رو از توی اپ خالی کنم یا از تو هاست ؟ کدومشون اینجا مشکل ایجاد کرده ؟

لینک ارسال

سمت سرور که کش نداریم دوست عزیز. فلسفه کش اینه که محتوا سمت کلاینت ذخیره بشه و هر دفه به سرور درخواست داده نشه. برای همین عرض کردم که روش منطقی نیست اون روش. این روشی که شما فرمودین خیلی بهینه تر هست و البته سخت تر.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...