رفتن به مطلب
  • 0

طراحی صفحه چت مشابه تلگرام

امیرحسین قاسمی

سوال

سلام و درود،

چطوری میتونیم یک صفحه چت استاندارد و متریال مثل پی وی تلگرام درست کنیم؟

مثلا چنین امکاناتی داشته باشه:

-قابلیت لود حجم وسیعی از پیام ها بدون هنگ کردن و با سرعت زیاد

-تیک سین خوردن داشته باشه

-عکس و فیلم و وویس های ارسالی و دریافتی رو نشون بده.

-بتونیم رنگ پنل پیام ها رو تعویض کنیم. (که توی تلگرام به صورت پیشفرض سفید و سبز هست)

چنین چیزی با Persian RecyclerView پیاده میشه؟

در کل خودم بلدم با مولتی پنل اینا بسازم ولی درکل خیلی سنگین میشه چون هربار هم که طرف برنامه رو باز کرد باید پنل های پیام دونه دونه ساخته بشن و در کل استاندارد نیست.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

1 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ در 23:16، امیرحسین قاسمی گفته است:

سلام و درود،

چطوری میتونیم یک صفحه چت استاندارد و متریال مثل پی وی تلگرام درست کنیم؟

مثلا چنین امکاناتی داشته باشه:

-قابلیت لود حجم وسیعی از پیام ها بدون هنگ کردن و با سرعت زیاد

-تیک سین خوردن داشته باشه

-عکس و فیلم و وویس های ارسالی و دریافتی رو نشون بده.

-بتونیم رنگ پنل پیام ها رو تعویض کنیم. (که توی تلگرام به صورت پیشفرض سفید و سبز هست)

چنین چیزی با Persian RecyclerView پیاده میشه؟

در کل خودم بلدم با مولتی پنل اینا بسازم ولی درکل خیلی سنگین میشه چون هربار هم که طرف برنامه رو باز کرد باید پنل های پیام دونه دونه ساخته بشن و در کل استاندارد نیست.

سلام برای لود کردنش هم که.تلگرام همه پیام ها را یکجا لود نمیکنه و اگه اینترنت کمی کند باشه متوجه این موضوع خواهید شد

برای مثال شاید از هر فردی 100 تا پیام فقط لود بشه بعد از اسکرول کردن به سمت بالا بازم شروع به لود 100 پیام جدید کنه (جدید منظورم پیام های قدیمی تره) و یا با اسکرول به پایین پیام هایی که تازه اومده را ببینیه

در کل ایتطوری نیست که بگید تعداد لود زیاده و هنگ میکنه بلکه همیشه توی تلگرام تقسیم بندی میشه

حتی من خودم به شخصه دیدم برخی موارد توی لبست افرادی که بشون پیام دادم هم بعد از اسکرول کردن به پایین لود میشه دیگه چه برسه به لود پیام

این تموم چیزی بود که من میدونستم امیدوارم مفید بوده باشه

اگه هم اطلاعات بیشتر از نحوه عملکرد تلگرام میخوای و به زبان سی هم تسلط داری حتما سورس تلگرام که توی نت هست را دانلود کن و ی نگاهی بش بنداز

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...