رفتن به مطلب
  • 0

فعال نگه داشتن نجوا در پلتفرم بیسیک فور اندروید عليرغم بسته شدن اکتیویتی

A.P

سوال

سلام وقت شما بخیر.

طبق مستندات نجوا را برای پلتفرم بیسیک فور اندروید در اکتیویتی و در ساب Activity_Create پیاده کردم

اما مسئله ای که وجود دارد این هست که درصورت بسته شدن اکتیویتی (خروج از برنامه) دیگر نجوا امکان ارسال نوتیفیکیشن به برنامه را نخواهد داشت.

آیا روشی وجود دارد که بشود نجوا را (با استفاده از سرویس یا...) دائما فعال نگه داشت؟ (در کار با سرویس تجربه ای ندارم)

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در ۱۴۰۰/۱۱/۲۵ در ۱۸:۳۱، rasool.g گفته است:

سلام استاد . در مزخرف بودنش شکی نیست 😃😂👌 یک سری دستکاری های اضافه انجام میدن ولی حتی تو همون مصرف باتری هم فایده ای نداره.. ولی من این مورد رو یعنی تمام موارد رو روی هر سه گوشی سامسونگ. هواوی و شیا تست میکنم. البته شاید خیلی جدید نباشه اون دوتا.. ولی تو این مورد مشکلی نداشت تا جایی که یادمه..

ولی اندروید 11 من مخصوصا تست کردم فرق کرده و کار های اضافه ای که توی خود مستندات اندروید دولوپر گفته باید انجام بشه. تستی که من داشتم سامسونگ هم اندروید 11 سرویس فورگرند رو هم سریع میبنده و کد های اندروید 10 هم کار نمیکنه ..

ببینید عزیز فایربیس قضیه اش فرق میکنه. راه ارتباطی صاحبان اپ با کاربره. نباید هیچ چیزی روش تاثیر بزاره. کاش گوگل این قانونو تصویب کنه که هیچ کی حق نداره به فایربیس دست بزنه:D. برای فعالیت پس زمینه مثه سرویس یا کارای سنگین اکیه که ببندن. ولی فایربیس فرق میکنه

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۱۱/۲۶ در 02:23، rasool.g گفته است:

سلامم استاد شاهپیری. شرمنده من فکر کردم به سرویس اینا مربوط باشه 😅😃👍 اونجا فرقی نداشت ولی همینحوری هست که میگید 💓👍

ایاشلا همه به b4i کوچ میکنیم از گوگلم خلاص مییشیم 😂🤣👌👍

توی فایربیس سرویس همیشه فعال نیست. وقتی پیام فرستاده میشه سرویس شروع به کار می کنه و وقتی که کارش تموم شد دوباه غیرفعال میشه.

شما مثل اینکه از محدودیت ها و انحصار طلبی های اپل خبر نداری! باید برای خروجی گرفتن برنامه توی b4i از لپ تاپ خود اپل (مک بوک) استفاده کنین چون سیستم عامل مکینتاش داره. حتما هم برای ثبت نام توی دولوپر اپل باید گوشی آیفون داشته باشین تا آیدیش رو وارد کنین. برای پکیج نیم هرچی دلت خواست نمیتونی انتخاب کنی. اول باید اپل آیدی بگیری که این بازم چیزی نیست حدود 20 هزارتومانه البته تحریم کرده و باید از واسطه استفاده کنی بعدش باید بری سایت توسعه دهندگان اپل و دو بخش اول پکیج نیمت رو هنگام خرید دولوپر آیدی تعیین کنی بعد ثبت نام بهت کی استور میده که فقط باید با اون برنامه رو امضا کنی و مثل اندروید نیست که یک کلید دلخواه ایجاد کنی و باهاش امضا کنی. دولوپر آیدی 100 دلار هست که میشه حدود 2میلیون و هفتصد هزارتومان. موقع ثبت نام ازت مدرک میخواد که باید مدارک خارجی بدی. بعدش فقط میتونی برنامه رو روی اپ استور خود اپل بزاری. چون خودشون پیشنهاد کردن برای جلوگیری از مسدود نشدن برنامه باید فقط برنامه روی اپ استور باشه. داخل برنامه نباید با سرورهایی که آی پی شون برای ایرانه یا هاست هایی که دامنه شون مثل example.ir هست ارتباط برقرار بشه چون اپل میفهمه و برنامه رو از اپ استور و همچنین از روی دستگاه کاربر بدون اطلاع اون حذف میکنه. الان حتی برنامه های بزرگی مثل اسنپ هم نمیتونن روی اپ استور برنامه بزارن دیگه شما میخوای بزاری؟

البته مارکت های داخلی هم برای ios وجود داره که بهشون پیام میدی براتون یک سری فایل میفرستن و با اونا رایگان برنامت رو امضا میکنی و دیگه نیازی به مراحل بالا نداره. اما اصلا نحوه کارشون استاندارد نیست. اپل یک قابلیتی برای برنامه نویسا گذاشته که توی سایت توسعه دهندگان یک اکانت برای تست و دیباگ برنامه میسازی و توی اون اکانت فقط 100 تا گوشی میتونه اد بشه و برنامه شمارو برای دیباگ نصب کنه. البته اون اکانت حدود فکر کنم باز 100 دلار میخواد. یعنی شما فرض کنید اگه برنامه شما بخواد روی آیفون 1 میلیون ایرانی نصب بشه یک میلیون دلار از پول این مملکت از کشور خارج میشه. به این اکانت ادهاک میگن. حالا مارکت های داخلی چنین اکانتی برای 100 نفر ایجاد میکنن و از هرکاربر اشتراک سالیانه میگیرن. تازه اگه اپل بفهمه اون کاربر برنامه نویس نیست این جریان رو متوجه میشه و اکانتش رو حذف میکنه با حذف شدن اکانت اون کاربر اکانت 99 نفر دیگه هم حذف میشه(100 نفر داخل یک اکانت بودن دیگه) حالا وقتی اون اکانت حذف میشه برنامه شماهم از روی گوشی 100 نفر بدون اطلاع کاربر و بصورت خودکار حذف میشه!

اپل هم هرزمانی دلش بخواد میتونه ادهاک رو حذف کنه دیگه. دست خودشه. با این کار مارکت های داخلی هم از بین میره و دیگه کاربران ایرانی از اپلیکیشن های ایرانی برای همیشه محروم میشن. البته انشالله چنین کاری انجام بده تا دیگه کسی نره سمت آیفون.

حالا با این همه تحریم هایی که اپل علیه ایران انجام داده ماهم باید اپل رو تحریم کنیم. متاسفانه بعضی افراد میرن وام میگیرن تا یه آیفون 13 بگیرن مثلا مردم بهشون بگه این پولداره! اونا از این ماجراها اطلاع ندارن که...

شما هم اولش کمی تحقیق کن بعدش اینجا اندروید رو به مسخره بنداز!

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۱۱/۲۵ در ۲۲:۵۲، محمدرضا شاهپیری گفته است:

ببینید عزیز فایربیس قضیه اش فرق میکنه. راه ارتباطی صاحبان اپ با کاربره. نباید هیچ چیزی روش تاثیر بزاره. کاش گوگل این قانونو تصویب کنه که هیچ کی حق نداره به فایربیس دست بزنه:D. برای فعالیت پس زمینه مثه سرویس یا کارای سنگین اکیه که ببندن. ولی فایربیس فرق میکنه

سلامم استاد شاهپیری. شرمنده من فکر کردم به سرویس اینا مربوط باشه 😅😃👍 اونجا فرقی نداشت ولی همینحوری هست که میگید 💓👍

ایاشلا همه به b4i کوچ میکنیم از گوگلم خلاص مییشیم 😂🤣👌👍

لینک ارسال

سلام و درود. بعضی از گوشیا به کل فعالیتای پس زمینه رو بعد از بسته شدن اپ میبندن. مثلا گوشیای مزخرف چینی. شائومی و هواوی و ...

باید یه سری دسترسیا بگیرید که هر کدوم هم متفاوته. عبارت don't kill my app رو گوگل کنید

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۱۱/۲۳ در 22:20، محمدرضا شاهپیری گفته است:

سلام و درود. بعضی از گوشیا به کل فعالیتای پس زمینه رو بعد از بسته شدن اپ میبندن. مثلا گوشیای مزخرف چینی. شائومی و هواوی و ...

باید یه سری دسترسیا بگیرید که هر کدوم هم متفاوته. عبارت don't kill my app رو گوگل کنید

سلام استاد . در مزخرف بودنش شکی نیست 😃😂👌 یک سری دستکاری های اضافه انجام میدن ولی حتی تو همون مصرف باتری هم فایده ای نداره.. ولی من این مورد رو یعنی تمام موارد رو روی هر سه گوشی سامسونگ. هواوی و شیا تست میکنم. البته شاید خیلی جدید نباشه اون دوتا.. ولی تو این مورد مشکلی نداشت تا جایی که یادمه..

ولی اندروید 11 من مخصوصا تست کردم فرق کرده و کار های اضافه ای که توی خود مستندات اندروید دولوپر گفته باید انجام بشه. تستی که من داشتم سامسونگ هم اندروید 11 سرویس فورگرند رو هم سریع میبنده و کد های اندروید 10 هم کار نمیکنه ..

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...