رفتن به مطلب
  • 0

تماس اینترنتی

Alist

سوال

سلام دوستان. 

من یه پروژه ای دارم که دو تا گوشی رو با اینترنت به هم وصل کنیم و بشه باهم تماس صوتی داشته باشن.

کسی هست کمک کنه؟

لطفا تجربیات خودتون رو در میون بگذارید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

1 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در ۱۴۰۱/۱/۲۰ در ۱۷:۳۵، Alist گفته است:

سلام دوستان. 

من یه پروژه ای دارم که دو تا گوشی رو با اینترنت به هم وصل کنیم و بشه باهم تماس صوتی داشته باشن.

کسی هست کمک کنه؟

لطفا تجربیات خودتون رو در میون بگذارید

سلام

قبلا من یه سورس برای این نوشتم و تو انجمن هم گذاشتم و الان وقتی سورس رو نگاه میکنم می بینم اصلا استاندارد نیست:D

برای تماس صوتی دوتا راه هست:

1- استفاده از سوکت

2- استفاده از تکلونوژی WebRTC

در راه اول خودمون سمت سرور رو با جاوا اسکریپت مینویسیم و از سمت کلاینت به سرور وصل میشیم. به طور کلی صوت ها در سمت کلاینت اول به بیت تبدیل میشن و اگه هم خواستیم رمزنگاری می کنیم و بعدش فرستاده میشه سمت سرور. توی سمت سرور اون برنامه ای که با جاوا اسکریپت نوشته بودیمش بیت ها رو دریافت میکنه و میفرسته سمت کلاینت دوم. در کلاینت دوم بیت ها دوباره به صدا تبدیل و پخش میشن. بخاطر اینکه توی کل تماس این وسط سرور دخالت داره سرعت انتقال داده یه خورده پایین میاد(البته نهایتا 1 الی 2 ثانیه)

اما تو راه دوم دیگه سرور توی کل فرایند تماس نقشی نداره فقط همون اول دوتا کلاینت رو به هم میشناسونه و تمام! بعدش دوتا کلاینت از طریق ip هاشون به هم وصل میشن و رد و بدل شدن داده ها مستقیم اتفاق میفته بنابراین سرعت انتقال داده خیلی بالاتر میره.

هر روشی رو که انتخاب کنین باز باید یک سری کارهای دیگه رو انجام بدین که خیلی دردسر داره. من خودم یه بار به عنوان تمرین یه پروژه تماس عین تماس صوتی واتساپ رو پیاده کردم، دقیقا مثل واتساپ وقتی حتی صفحه گوشی خاموش بود هم اکتیویتی تماس بالا میومد، تا وقتی که اکتیویتی تماس توی گوشی دوم بالا نیومده بود توی گوشی اول عبارت "درحال تماس" نمایش داده میشد و بلافاصله بعد اینکه اکتیویتی توی گوشی دوم بالا میومد "درحال تماس" به "در حال زنگ زدن" تغییر پیدا میکرد، امکان میوت وجود داشت، امکان گذاشتن روی بلندگو هم بود و خیلی قابلیت های بیشتر. تنها مشکلی که داشت سرعت انتقال داده ها بین 1 الی 2 ثانیه بود چون من از روش اول استفاده کرده بودم. کاملا هم استاندارد بود.

البته این سورس رو توی انجمن نذاشتم و واقعیتش الانم نمیدونم سورسش چیشده. اینهارو شماهم باید پیاده کنید!

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...