رفتن به مطلب
  • 0

ارور پایگاه داده

alis625324

سوال

spacer.pngسلام خسته نباشد ممنون بابت سایت خوبتون

عاقا من ی sql ساختم و متصلش کردم از فعالسازی کتابخانه و تعریف و کپی و کرسر و... طبق  چیزای که تو آموزش های دیدم ..اما وقتی می‌خوام تست کنم در قالب ی مسیج باکس همچین اروری میده این ارور واسه چیه؟ممنونم(در واقع جای متن که باید از پایگاه بگیره این رو میفرسته در مسیج)

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در ۱۴۰۲/۵/۱۷ در 00:07، alis625324 گفته است:

spacer.pngاقا اون حل شد مرسی ازتون ،من تازه شروع کردم پایگاه داده رو،ی زحمت دیگه داشتم اینجا ما وقتی دستور رو کامل کوئری مینویسیم که ستون و ردیف رو مشخص کرده(خط ۳۹) آیا راهی هست دیگه نیایم کامل باز مشخصات بدیم به کرسر؟پوزیشن و ...؟

ممنون از وقتی که می‌گذارید امیدوارم آدم های خوب مثل خودتون سر راهتون قرار بگیره

خیر ، هر زمان که کد ExecQuery انجام میشه مقدار بازگشتی همیشه یه Cursor پس نیاز دارین که از پوزیشین مقادیر رو بگیرین ، چون ممکنه شما دستور where ندین و ردیف های برگشتی بیشتر از یکی باشه پس باید یه طوری بشه به همه دسترسی داشت ، البته شما میتونین برای خودتون یه فانکشن بنویسین که هربار جراش میکنید مقدار رو به صورت یه string برگردونه و از اون استفاده کنید ، مثل کد زیر: 

Sub ExecAndGetString(column As String,id As Int) As String
	Dim cur As Cursor
	cur = sql.ExecQuery("SELECT " + column + " FROM abc WHERE ID="+id)
	cur.Position = 0
	Return cur.GetString(column)
End Sub

و هر جا نیاز بود اسم ستون و آیدی رو بدین و مقدار رو راحت بگیرین 

Msgbox(ExecAndGetString("a",1),"")

لینک ارسال

در ۱۴۰۲/۵/۱۵ در 21:32، alis625324 گفته است:

spacer.pngسلام خسته نباشد ممنون بابت سایت خوبتون

عاقا من ی sql ساختم و متصلش کردم از فعالسازی کتابخانه و تعریف و کپی و کرسر و... طبق  چیزای که تو آموزش های دیدم ..اما وقتی می‌خوام تست کنم در قالب ی مسیج باکس همچین اروری میده این ارور واسه چیه؟ممنونم(در واقع جای متن که باید از پایگاه بگیره این رو میفرسته در مسیج)

لطفا کدتون رو هم قرار بدین

لینک ارسال

spacer.pngاقا اون حل شد مرسی ازتون ،من تازه شروع کردم پایگاه داده رو،ی زحمت دیگه داشتم اینجا ما وقتی دستور رو کامل کوئری مینویسیم که ستون و ردیف رو مشخص کرده(خط ۳۹) آیا راهی هست دیگه نیایم کامل باز مشخصات بدیم به کرسر؟پوزیشن و ...؟

ممنون از وقتی که می‌گذارید امیدوارم آدم های خوب مثل خودتون سر راهتون قرار بگیره

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...