رفتن به مطلب
  • 0

اپلیکیشن شطرنج

alis625324

سوال

سلام خسته نباشید ی ایده می‌خوام که برای ساخت ی بازی شطرنج با b4a باید از کجا شروع کرد؟ممنونم ازتون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

در ۱۴۰۲/۷/۶ در 23:52، alis625324 گفته است:

سلام خسته نباشید ی ایده می‌خوام که برای ساخت ی بازی شطرنج با b4a باید از کجا شروع کرد؟ممنونم ازتون

سلام و وقت بخیر

برای بازی آفلاین باید از انجین هوش مصنوعی شطرنج Stockfish استفاده کنید.

برای بازی آنلاین هم باید یک سرور سوکت برای مدیریت رد و بدل پیام ها بین کاربران و سرور تهیه کنید.(اگر در سوکت پروگرامینگ تخصص ندارید باید برنامه نویس مریوطه رو پیدا کنید و حتما باید تجربه لازم و داشته باشن.)

پس از تهیه این موارد شروع کنید به طراحی منو و صفحه اصلی شطرنج و تعریف حرکات مهره ها و قوانین بازی (پات و مات و ...).

سپس استفاده از هوش مصنوعی Stockfish و یا ارتباط با سرور بازی جهت آنلاین کردن آن.

موفق باشید

لینک ارسال

11 ساعت قبل، fun_code گفته است:

سلام و وقت بخیر

برای بازی آفلاین باید از انجین هوش مصنوعی شطرنج Stockfish کنید.

برای بازی آنلاین هم باید یک سرور سوکت برای مدیریت رد و بدل پیام ها بین کاربران و سرور تهیه کنید.(اگر در سوکت پروگرامینگ تخصص ندارید باید برنامه نویس مریوطه رو پیدا کنید و حتما باید تجربه لازم و داشته باشن.)

پس از تهیه این موارد شروع کنید به طراحی منو و صفحه اصلی شطرنج و تعریف حرکات مهره ها و قوانین بازی (پات و مات و ...).

سپس استفاده از هوش مصنوعی Stockfish و یا ارتباط با سرور بازی جهت آنلاین کردن آن.

موفق باشید

ممنون از پاسختون 

من تجربه ی زیادی ندارم نمی‌دونم چیزی که میپرسم چقدر درست اما آیا در b4a,ما کتابخانه های برای برای هوش مصنوعی آموزش ماشین یادگیری عمیق ، یادگیری تقویتی و... داریم؟ممنون از وقتی ک گذاشتید

لینک ارسال

۱۱ ساعت قبل، alis۶۲۵۳۲۴ گفته است:

ممنون از پاسختون 

من تجربه ی زیادی ندارم نمی‌دونم چیزی که میپرسم چقدر درست اما آیا در b4a,ما کتابخانه های برای برای هوش مصنوعی آموزش ماشین یادگیری عمیق ، یادگیری تقویتی و... داریم؟ممنون از وقتی ک گذاشتید

درود بر شما

از اونجایی که در تایپک شطرنجی که ایجاد کردید سوال پرسیدید پس استنباطم اینه که قاعدتا سوالتون برای ساخت هوش مصنوعی شطرنج هست.

طبق تجربه خودم عرض میکنم ، شخصا ابتدا 30 روز تلاش کردم که ربات شطرنج رو طبق سواد و خواسته خودم بسازم اما بشدت کند بود و کار بشدت سختی است.

بعد با Stockfish آشنا شدم که طی سالیان سال ارتقا پیدا کرده و سرعت و قدرت بالایی داره.

ازش استفاده کردم و لذت بردم 😊

نمیدونم در چه حدی تحقیق کردید یا آشنایی دارید...

اما باید بدونید FEN در شطرنج چی هست و اون رو بسته به شرایط مهره ها و ... در صفحه تولید کنید و برای ربات بفرستید تا حرکت هوش مصنوعی رو بهتون تحویل بده و سپس شما حرکت رو نمایش بدید.

برای مثال ، FEN نمایش صفحه شطرنج  ، حالتی که مهره های مشکی بالا و سفید پایین هستند ، همچنین زمانی که هنوز حرکتی انجام نشده است :

rnbqkbnr/pppppppp/8/8/8/8/PPPPPPPP/RNBQKBNR

پیشنهاد میکنم وقت خودتون رو صرف ساخت هوش مصنوعی نکنید.

لینک ارسال

5 ساعت قبل، fun_code گفته است:

درود بر شما

از اونجایی که در تایپک شطرنجی که ایجاد کردید سوال پرسیدید پس استنباطم اینه که قاعدتا سوالتون برای ساخت هوش مصنوعی شطرنج هست.

طبق تجربه خودم عرض میکنم ، شخصا ابتدا 30 روز تلاش کردم که ربات شطرنج رو طبق سواد و خواسته خودم بسازم اما بشدت کند بود و کار بشدت سختی است.

بعد با Stockfish آشنا شدم که طی سالیان سال ارتقا پیدا کرده و سرعت و قدرت بالایی داره.

ازش استفاده کردم و لذت بردم 😊

نمیدونم در چه حدی تحقیق کردید یا آشنایی دارید...

اما باید بدونید FEN در شطرنج چی هست و اون رو بسته به شرایط مهره ها و ... در صفحه تولید کنید و برای ربات بفرستید تا حرکت هوش مصنوعی رو بهتون تحویل بده و سپس شما حرکت رو نمایش بدید.

برای مثال ، FEN نمایش صفحه شطرنج  ، حالتی که مهره های مشکی بالا و سفید پایین هستند ، همچنین زمانی که هنوز حرکتی انجام نشده است :

rnbqkbnr/pppppppp/8/8/8/8/PPPPPPPP/RNBQKBNR

پیشنهاد میکنم وقت خودتون رو صرف ساخت هوش مصنوعی نکنید.

ممنون از وقت و تجربه ای که در اختیارمون گذاشتید 🌺

لینک ارسال

۶ ساعت قبل، alis۶۲۵۳۲۴ گفته است:

ممنون از وقت و تجربه ای که در اختیارمون گذاشتید 🌺

درود

خواهش میکنم.

خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم.

موفق باشید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...