رفتن به مطلب

اقدام به ساخت شبکه اجتماعی اندروید ایرانی

mohammad_mahdi

ارسال‌های توصیه شده

سلام

خب من در رابطه با b4a تازه کارم.

چرا اینهمه پروژه ساخته شد ولی کسی به این قضیه فکر نکرد که چرا ما یه مسنجر یا شبکه اجتماعی نمیسازیم؟؟؟

از لحاظ همه چیز هم سود داره. هم میشه تبلیغات توش گذاشت هم میشه رایگانش کرد تا بیشتر دانلود کنند و هم امکاناتش رو پولی گذاشت تا با پرداخت پول، این امکانات، براشون باز بشه و ... .

چند تا دلیل که چرا کسی نمیره سراغش:

برنامه نویسی یه همچین چیزی خیلی سخته.

نیاز به متخصص php و وب داریم.

وقت زیاد میبره.

و ...

همه اینارو من قبول دارم.

ببینید، ما میتونیم هر چیزی که به فکرمون برسه تو بیسیک 4 اندروید پیاده کنیم و بسته به هدفمون، در راه پیاده سازیش تلاش کنیم و هر سختی ای رو تحمل کنیم. و مهمترین اصل، همکاری چند نفره است. مثلا من که php رو میتونم انجام بدم با اونی که b4a رو خیلی خوب بلده، همکاری کنیم تا چیزی شبیه مسنجر یا شبکه اجتماعی پیاده کنیم. چرا اونی که گرافیکش خیلی خوبه با بقیه همکاری نکنه و در عوض همه سود نکنند. چرا نتونیم از این قضیه استفاده کنیم تا سود ببریم. یعنی بهتر از این نیست که استعداد هامون همینجوری تلف بشه و حرص بخوریم که چرا ما نمیتونیم دیوار یا جملک درست کنیم؟؟ چون ما سرمایه نداریم یعنی نمیتونیم حقمون رو بگیریم؟؟ خب اونایی که سرمایه دارن، راحت چند نفر رو جمع میکنن و برنامه های خوبی میسازن. چرا ما خودمون به صورت خودجوش همکاری نکنیم؟

در این انجمن و خیلی جاهای دیگه، مشاهده میشه که تک نفره به ساخت بازی و اپ میپردازند. حتی بازی شگفت انگیز battle fish رو یه نفر نوشته. بیایید یکبار سنت شکنی کنیم و دست به دست هم بدیم تا بتونیم چند نفره و بدون چشم داشت اولیه(از لحاظ مالی) یک برنامه شبکه اجتماعی یا مسنجر عالی بسازیم. چرا حتی تلاش نمیکنیم پروژه های دیگه اندروید رو چند نفره بسازیم؟ چرا این انجمن نمیتونه بستر خوبی برای کار گروهی باشه، در حالی که نام انجمن را با خود به یدک میکشد. پس انجمن را برای چه ساخته اند؟؟ برای اینکه کار گروهی در پیش گرفته شود و در کنارش به مسائل و مشکلات کاربران رسیدگی شود.

حرف حساب من اینه که این انجمن باید یک یا چندین تیم برنامه نویسی داشته باشد که در بستر این انجمن، به فعالیت خود ادامه دهد. من از همینجا و همچنین از طریق پیام خصوصی که برای مدیر محترم ارسال خواهم کرد، از ایشان درخواست دارم که در جهت رشد و رونق برنامه نویسی اندروید در میهن عزیزمان، ایران، این بستر را در محیط این انجمن، برای اعضای محترم، فراهم کند.

با تشکر از همه

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

ببخشید من همه ی مطلب رو نخواندم اما به نظرم با بیسیک این کار خیلی خیلی ساخت باشه . یعنی جاوا برای ساخت این طور برنامه ها بهتره .

لینک ارسال

سلام

ببخشید من همه ی مطلب رو نخواندم اما به نظرم با بیسیک این کار خیلی خیلی ساخت باشه . یعنی جاوا برای ساخت این طور برنامه ها بهتره .

چرا خیلی ها بیسیک رو دست کم میگیرن ؟ درسته ایکلیپس بهتر و قدرت مند تره اما با همین بیسیک بدبخت راحت میشه بازار رو نوشت

راحت میشه 4 تا برنامه مثل آپارات رو نوشت. راحت میشه جملک و ... نوشت

اینا چیزی نیستن که . 70-80% دارن روی php میچرخن . 4 تا کد نویسی و Panel گذاشتن چیز شاخی نیست.

اون وب نویس و تیم امنیتیشونه که حرف اول و آخر رو داره میزنه.

در مورد پیشنهاد دوست عزیزمون هم باید گفت این کار حمایت مالی و وقت زیادی رو میخواد.

لینک ارسال

از نظر من اتفاقا با بیسیک راحت تر میشه این چیز هارو نوشت ... تنها نقطه ضعف بیسیک یکم رو گرافیکشه که اونم به لطف wrapper های عزیز حل میشه کم کم (همین الانشم میشه میشه با Appcompat یه برنامه کاملا استاندارد از نظر طراحی ساخت)  کد هاییم که وجود نداره میشه توی 5-10 دقیقه با کتابخونه منتقل کرد اینور.... به قول آقا مهدی بیسیک رو اینقد دسته کم نگیرید

لینک ارسال

از نظر من اتفاقا با بیسیک راحت تر میشه این چیز هارو نوشت ... تنها نقطه ضعف بیسیک یکم رو گرافیکشه که اونم به لطف wrapper های عزیز حل میشه کم کم .... به قول آقا مهدی بیسیک رو اینقد دسته کم نگیرید

اتفاقا از نظر گرافیک هم چیزی کم نداره شما بیا اکتیویتی هات رو با xml بنویس

لینک ارسال

چرا خیلی ها بیسیک رو دست کم میگیرن ؟ درسته ایکلیپس بهتر و قدرت مند تره اما با همین بیسیک بدبخت راحت میشه بازار رو نوشت

راحت میشه 4 تا برنامه مثل آپارات رو نوشت. راحت میشه جملک و ... نوشت

اینا چیزی نیستن که . 70-80% دارن روی php میچرخن . 4 تا کد نویسی و Panel گذاشتن چیز شاخی نیست.

اون وب نویس و تیم امنیتیشونه که حرف اول و آخر رو داره میزنه.

در مورد پیشنهاد دوست عزیزمون هم باید گفت این کار حمایت مالی و وقت زیادی رو میخواد.

حرف شما کامل درسته آقای ایزدی

من از انجمن شما خیلی لذت میبرم...محیطش یجوری هست(فونتش رو بهتر کنید :D)

یه پیشنهاد براتون دارم...چرا نمیاید افراد خوب و خبره رو از همین سایت انتخاب نمیکنید تا بتونید یه همچین برنامه ای رو بسازید و بعد ها با نام این انجمن انتشار بدید؟

واقعا این یه کار عالی میتونه باشه هم برای انجمن هم برای کشور عزیزمون ایران...

یه تیم خوب جمع کنید از گرافیست ها و برنامه نویس های وب و غیره تا بتونید همچین برنامه ها و بازی هایی رو بسازید

موفق باشید :)

لینک ارسال

اتفاقا از نظر گرافیک هم چیزی کم نداره شما بیا اکتیویتی هات رو با xml بنویس

عزیز اکتیویتی با java نوشته میشه ، Layout با XML ... بعدم  شما هرموقع تونستی UI های موجوددر Github رو بدون wrap کردن و با xml بنویسی بیا به منم یاد بده :دی

لینک ارسال

بله.

بیسیک فور اندروید (b4a - basic4android ) در یه جاهایی از اکلیپس قوی تره و برتری داره . مثلا همینی که می تونید براش کتابخانه بنویسید و کد ها رو خیلی کوتاه کنید .

ولی باز از نظر امکانات ویو خیلی کم داره .

اما اگر یادتون باشه من می خواستم مثل همین برنامه های چت بسازم می گفتید که بیسیک از نطر ارتباط با سرور و..... خیلی ضعیفه؟ آیا درسته ؟

لینک ارسال

حرف شما کامل درسته آقای ایزدی

من از انجمن شما خیلی لذت میبرم...محیطش یجوری هست(فونتش رو بهتر کنید :D)

یه پیشنهاد براتون دارم...چرا نمیاید افراد خوب و خبره رو از همین سایت انتخاب نمیکنید تا بتونید یه همچین برنامه ای رو بسازید و بعد ها با نام این انجمن انتشار بدید؟

واقعا این یه کار عالی میتونه باشه هم برای انجمن هم برای کشور عزیزمون ایران...

یه تیم خوب جمع کنید از گرافیست ها و برنامه نویس های وب و غیره تا بتونید همچین برنامه ها و بازی هایی رو بسازید

موفق باشید :)

من با حرف شما موافقم اما با پراکندگی ما ( مثلا یکی شیراز - یکی تهران - یکی هرمزگان و...) آیا این کار ممکنه ؟

لینک ارسال

جدا از وقت و هزینه و تخصص هایی که میخاد

شما فرض کن همچین برنامه ای ساخته شد (من شنیدم هست برنامه ای به اسم فانوس)

بعدش چی؟ احتمال زیاد حتی نتونی تو بازار منتشرش کنی

لینک ارسال

بنظرم این جور برنامه ها اگر جهانی نباشن نمیگیرن!

تازه خیلی ها هم فکر میکنن چون ایرانیه باهاش اطلاعاتو میبرن.

ولی بنظرم اگر هم ساخته بشه نباید فقط رو بازار بره و باید روی گوگل پلی هم بره!

لینک ارسال

بنظرم این جور برنامه ها اگر جهانی نباشن نمیگیرن!

تازه خیلی ها هم فکر میکنن چون ایرانیه باهاش اطلاعاتو میبرن.

ولی بنظرم اگر هم ساخته بشه نباید فقط رو بازار بره و باید روی گوگل پلی هم بره!

چیزی که قابل رقابت با تلگرام و واتساپ باشه یعنی دگ؟

یه سر انگشتی هزینه هاشو حساب کن

لینک ارسال

من با حرف شما موافقم اما با پراکندگی ما ( مثلا یکی شیراز - یکی تهران - یکی هرمزگان و...) آیا این کار ممکنه ؟

میشه...حتما نیاز نیست که همدیگه رو ببینید که با ارتباط توی شبکه های اجتماعی و همچنین این سایت میتونید اینکارو بکنید

لینک ارسال

آقا به نظر من ساخت چنین برنامه ای جز پشیمونی چیزی دربر نداره چرا؟

چون الاد در فعل حال چیزی که زیاده برنامه های چته یعنی امکان نداره با این قولهای چتی بشه به رقابت پرداخت

دوم اینکه به وقتی که باید برای برنامه صرف بشه یا به هزینه ای که باید مصرف بشه فکر کنید

به نظر من برنامه نویس خوب اون برنامه نویسیه که برای ساخت برنامه خوب باید با برنامه ریزی پیش بره

لینک ارسال

چیزی که قابل رقابت با تلگرام و واتساپ باشه یعنی دگ؟

یه سر انگشتی هزینه هاشو حساب کن

شما خیلی سخت میگیرید...مگه واتس آپ و تلگرام به محض انتشار جهانی و عمومی شدن؟

مگه مردم همه از وجود اینا اطلاع داشتن و به محض اینکه منتشر شد جهانی شد؟؟؟

اگه به درآمدش و افتخارش فکر کنید هزینه ها رو میشه یکاریش کرد...

لینک ارسال

آقا به نظر من ساخت چنین برنامه ای جز پشیمونی چیزی دربر نداره چرا؟

چون الاد در فعل حال چیزی که زیاده برنامه های چته یعنی امکان نداره با این قولهای چتی بشه به رقابت پرداخت

دوم اینکه به وقتی که باید برای برنامه صرف بشه یا به هزینه ای که باید مصرف بشه فکر کنید

به نظر من برنامه نویس خوب اون برنامه نویسیه که برای ساخت برنامه خوب باید با برنامه ریزی پیش بره

اگه از امکانات بیشتری برخوردار باشه میتونه موفق باشه...اگه قابل گسترش باشه میتونه موفق باشه

خیلی از برنامه های چت هستن که از واتس آپ بهترن و سرعت بالاتری دارن ولی چرا اکثر مردم از واتس آپ استفاده میکنن؟

به نظرم یخورده تلاش اولیه و همت میخواد که تبلیغات رو واسه برنامه انجام بدی

خیلی از این برنامه های چت فقط میان میسازن و میبینن که طرفدار پیدا نمیکنن دیگه بیخیالش میشن...

به نظرم باید برنامه ای ساخته بشه که خاص باشه...مثل تانگو که نسبت به بقیه برنامه های دیگه خاص تره و افراد خاصی ازش استفاده میکنن

لینک ارسال

خب ببینید، اگه اعلام کنن که این یه برنامه شبکه اجتماعی ایرانیه، هم میتونیم حمایت مردم رو بگیریم، هم حمایت دولتی، به شرطی که بری دنبال مجوز و ... . آخرش میگی از اخبار شبانگاهی اعلام کنن دیگه :دی :S :ok:

لینک ارسال

خب ببینید، اگه اعلام کنن که این یه برنامه شبکه اجتماعی ایرانیه، هم میتونیم حمایت مردم رو بگیریم، هم حمایت دولتی، به شرطی که بری دنبال مجوز و ... . آخرش میگی از اخبار شبانگاهی اعلام کنن دیگه :دی :S :ok:

بله...به نظرم ساخت اینجور برنامه ای فقط همت و تلاش میخواد

ببخشیدا ولی خیلی از ماها دنبال همچین برنامه ای نمیریم چون که خیلی از برنامه ها ساخته شده و موفق نشده...این که دلیل نمیشه ما موفق نشیم...

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...