رفتن به مطلب
  • 0

ست کردن متن با پنل و لیبل

nany12

سوال

من یک پنلی دارم که توش لیبل هست مه لیبل متنشو از دیتابیس آنلاین میگیره

میخوام یکاری کنم که وقتی متن طولانی شد اندازه لیبل و پنل اندازه متن شه و معکوس همین , وقتی متن کوچیک تر شد لیبل و پنل اندازه متن شه.

با تشکر

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

6 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

آقای nany12 من چقدر جواب شما رو بدم .

توی تاپیک قبلی تون هم کد کامل رو دادم . شما با دانلود سورس "پیامک ماه رمضان" می تونید بفهمید .

جستجو کنید .

با تشکر

لینک ارسال

دیگه توضیح کامل واسه چی؟؟ همه چی رو گفتم که.

همین بهترین راهه ، الان کجاشو مشکل دارین؟

لینک ارسال

سلام.

ببین  میتونی پنل رو اصلا ورداری و لیبل رو بهش Color بدی تا پشتش رنگ بگیره و راحت کوچیک بزرگ بشه.

برای اینکه لیبل با متن خودش خودکار اتوسایز بشه تو همون اکتیویتی کریت طول و عرض لیبل رو مساوی -2 قرار بده:

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
label1.Width=-2
label1.Height=-2
End Sub

من لیبل ام رو کاملا کوچیک کردم بعد اینکارو کردم دیدم هرچقد متن بیشتر میدم لیبل بزرگ میشه :cheshmak:

-------------------------------

حالا اگه میخوای حتما پنل زیر لیبل باشه ، هربار که متن ریخته میشه تو لیبل باید بیای طول و عرض پنل رو مساوی با لیبل بذاری:

panel1.Width=label1.Width
panel1.Height=label1.Height
لینک ارسال

سلام.

ببین  میتونی پنل رو اصلا ورداری و لیبل رو بهش Color بدی تا پشتش رنگ بگیره و راحت کوچیک بزرگ بشه.

برای اینکه لیبل با متن خودش خودکار اتوسایز بشه تو همون اکتیویتی کریت طول و عرض لیبل رو مساوی -2 قرار بده:

Sub Activity_Create(FirstTime As Boolean)
label1.Width=-2
label1.Height=-2
End Sub

من لیبل ام رو کاملا کوچیک کردم بعد اینکارو کردم دیدم هرچقد متن بیشتر میدم لیبل بزرگ میشه :cheshmak:

-------------------------------

حالا اگه میخوای حتما پنل زیر لیبل باشه ، هربار که متن ریخته میشه تو لیبل باید بیای طول و عرض پنل رو مساوی با لیبل بذاری:

panel1.Width=label1.Width
panel1.Height=label1.Height

یخورده بیشتر توضیح میدی

لینک ارسال

سلام، نمی دونم اینکه اینجا سوالم رو میپرسم درسته یا نه ؟ اگه درست نیست ببخشید 

من وقتی از کد های بالا استفاده میکنم با اندازه لیبل مشکلی ندارم اما با جای لیبل مشکل دارم ، یعنی وقتی گوشی میچرخه یا توی یه گوشی با یه سایز دیگه نرم افزار رو ران میگیرم ، جای لیبل عوض میشه 

من این کد رو دادم :  label1.right=100%x   بعد هم این کد:   label1.width=-2   اما یه جا نمیمونه ! یه بار میاد وسط صفحه !    یه بار میره گوشه !

میشه راهنماییم کنید ؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...