رفتن به مطلب

پول حرام؟ یا حلال؟

Kazem Forghani

ارسال‌های توصیه شده

با سلام خدمت اساتید .

یه سوال داشتم درباره ساخت برنامه با بیسیک فور اندروید...

می خواستم ببینم ما که از کــ_ر_کــ basic4android استفاده می کنیم مجاز به در آوردن در آمد از اون هستیم ؟ یعنی حرام که نیست ؟

این سوال خیلی وقته ذهنمو مشغول کرده و هنوز جوابی براش پیدا نکردم .

خیلی ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام خدمت اساتید .

یه سوال داشتم درباره ساخت برنامه با بیسیک فور اندروید...

می خواستم ببینم ما که از کــ_ر_کــ basic4android استفاده می کنیم مجاز به در آوردن در آمد از اون هستیم ؟ یعنی حرام که نیست ؟

این سوال خیلی وقته ذهنمو مشغول کرده و هنوز جوابی براش پیدا نکردم .

خیلی ممنون

سلام ! 

قبلا راجبش بحث شده ولی به نطر من :

1- خودشون ما رو محدود کردن و امکان خرید نداریم

2- اگر قرار به حرام بودن باشه کل کشور و ارگان ها حرام خور محصوب میشن چون ویندوز، افیس، فوتوشاپ، ویژوال استودیو و خیلی نرم افزار های دیگه پولی هستن و باید براشون پول پرداخت بشه ... و اکثر ارگان ها از قوه قضاییه گرفته تا شرکت ها و مساجد دارن از این نرم افزار ها استفاده می کنن.

3- ایران قرارداد کپی رایت رو امضا نکرده پس دلیل نمیشه ما از بابت نرم افزار های خارجی نگران باشیم.

4- نسبت به درآمد یک ایرانی قیمت های نرم افزار ها نجومی هست ! مثلا ویژوال استودیو 20 میلیون پولش میشه به تومان یا فتوشاپ و ویندوز و ... هم بالای 1-2 میلیون هستن.

خلاصه اگر شما خیلی براتون مهم هست میتونید پرداخت کنید و به اون روش استفاده کنید از این برنامه ها (که البته نه امکانش برای ایرانیان فراهم شده نه یک ایرانی با درآمد متوسط از پسش بر میاد)

به هر روی شما بیخیال شو به کارت برس حروم هم نیست نوش جانت  :ok:

لینک ارسال

سلام ! 

قبلا راجبش بحث شده ولی به نطر من :

1- خودشون ما رو محدود کردن و امکان خرید نداریم

2- اگر قرار به حرام بودن باشه کل کشور و ارگان ها حرام خور محصوب میشن چون ویندوز، افیس، فوتوشاپ، ویژوال استودیو و خیلی نرم افزار های دیگه پولی هستن و باید براشون پول پرداخت بشه ... و اکثر ارگان ها از قوه قضاییه گرفته تا شرکت ها و مساجد دارن از این نرم افزار ها استفاده می کنن.

3- ایران قرارداد کپی رایت رو امضا نکرده پس دلیل نمیشه ما از بابت نرم افزار های خارجی نگران باشیم.

4- نسبت به درآمد یک ایرانی قیمت های نرم افزار ها نجومی هست ! مثلا ویژوال استودیو 20 میلیون پولش میشه به تومان یا فتوشاپ و ویندوز و ... هم بالای 1-2 میلیون هستن.

خلاصه اگر شما خیلی براتون مهم هست میتونید پرداخت کنید و به اون روش استفاده کنید از این برنامه ها (که البته نه امکانش برای ایرانیان فراهم شده نه یک ایرانی با درآمد متوسط از پسش بر میاد)

به هر روی شما بیخیال شو به کارت برس حروم هم نیست نوش جانت  :ok:

خوب حالا بلفرض من اومدم و به اندازه ای که بتونم لایسنس بخرم پول در آوردم .

حالا واجبه من بخرم ؟ یعنی باید اون پول رو بپردازم به Erel ?

لینک ارسال

اجباری وجود نداره، اگر مایل باشید میتونید بپردازید. ولی برای کاربران ایرانی این امکان فراهم نشده پس خودشون سنگ جلوی پای ما میندازن !!!

لینک ارسال

و حالا که جواب این سوال من رو دادید .

می خواستم بدونم اگر ما از یه سایت یا دو سایت یا سه سایت یا .. بیایم ازشون استفاده کنیم . مثلا از مطالب یک سایت در برنامه ممون استفاده کنیم  و نام منبع و آدرسش رو هم بزنیم در صورتی که زیر سایتش نوشته شده باشه : "کپی بردری از مطالب با درج لینک بلا مانع است" می تونیم از اون برنامه در آمد داشته باشیم و اون رو بفروش برسونیم ؟

فکر کنم منظورم رو فهمیده باشید .

اگر متوجه نشدید بگید واضح تر بگم .

لینک ارسال

اجباری وجود نداره، اگر مایل باشید میتونید بپردازید. ولی برای کاربران ایرانی این امکان فراهم نشده پس خودشون سنگ جلوی پای ما میندازن !!!

ببخشید من هم خودم اضافه کنم .

+ پول تو جیب دشمن که نباید بریزیم درسته ؟

لینک ارسال

1.برادرم شما بهتره اگه میخوای دقیق به جواب برسی استفتاعات مقام معظم رهبری رو از سایتشون بخونی یا برای مرجع تقلید خودتو پیدا کنی

2.Due to export restrictions we are not allowed to sell to customers from the following countries: Syria, Iran and Lebanon.

ارل میگه نمیفروشم حالا میخوای با دروغ بگی واس یه کشور دیگه ای اینم خودش کناه دیگه ای محسوب میشه

3.اگه برات مهمه پس باید شروع کنی

1.ویندوز بخری

2.فتوشاپ بخری

3.لایسنس بخری

4.لایسنس نرم افزار مدیریت دیتابیس بخری

بقیه هم انشا الله متن باز پیدا میکنی

خودتو درگیر نکن

لینک ارسال

دوست عزیز در مورد این سوال بهتره به منابع دینی مراجعه کنی که بهترین اونها حدیث و قران است. قرار نیست هر کس نظر شخصی خودشو به عنوان کارشناس علوم دینی مطرح کنه.

شرعیات بسیار حساس است بهتره گناه کسی روی گردن انسان نمونه.

من یک راهنمایی میکنم از دید شرعی موضوع .  مسلمان  حق ندارد حقوق کسی را پایمال کند مگر کسی که کافر باشد و یا عناد با ائمه داشته باشد.

در مورد کلمه کافر کیست هم میتونید تحقیق کنید در سایتهای علوم دینی.

خوب وقتی شما میرید از یک شرکت برنامه 10 هزار دلاری رو کرک میکنید به همه  سها مداران  شرکت ضرر رساندید که قطعا درصد کمی از اونها کافر هستند و شما نمیتونید  حق الناس رو از اونها جدا کنید و پرداخت کنید.

اما اینکه اگر از اون برنامه درآمد کردید و بعد خرید نسخه اورژینال کردید به حق نزدیکتر هست.

و اینکه تصور کنیم همه شرکتهای دنیا میخوان ایران رو نابود کنند یک تصور ما لیخولیایی است.

البته برنامه بیسیک فور اندروید فقط 80 دلار است که مبلغ بسیار ناچیزی است.

لینک ارسال

ببین عزیز به نظر من حلاله!

همونطور که بچه ها گفتن اونا نمی خوان که ما بخریم پس ما هم نمی خریم!

وقتی هیچ ارزشی برای ما قائل نمی شن چرا ما براشون ارزش قائل شیم؟

لینک ارسال

به نظر من. اگه بخرید خیلی خیلی بهتره.

وقتی درآمدتون به یه حدی رسید که توان خرید لاینسس رو پیدا کردید. خب بخرید بهتره.

تازه به انجمن هم دسترسی پیدا میکنید . وآموزش ها و کتابخونه ها هم رایگان در اختیارتون قرار میگیره.

قضیه دیگه اینکه.

بهتره خودمونو گول نزنیم. یه مقدار به وجدانمون رجوع کنیم. جواب همه سئوال ها پیش خودمونه. 

لینک ارسال

ارل یه اسراییله به نظر من اگه شما به این اقا کمک کردید به اسراییل کمک کردید به پیشرفت و قدرت مند کردن اونا کمک کردین این پول تبدیل میشه سرمایه استکبار حالا با خودتونه دوست دارید بخرید

لینک ارسال

بنده شخصا طی ایمیل بازی که با جناب آقای Erel داشتم ایشون خیلی شیک و مجلسی و رک و راست در اومدن به بنده گفتن:

ما به ایرانی ها License نمیفروشیم  :crazy:

تمام کسایی که ایرانی هستند و License دارن بدون شک کشور خودشون رو ایران نزدن  :fekr:

آقای Erel اسرائیلی تشریف دارن . در جریانید ک ؟

لینک ارسال

سلام من هیچ وقت بابت بیسیک 4اندریود پول نمیدم به این دلیل:

F120121MA007.jpg

هرکی خودش میتونه برای خرید لیسنس هزینه کنه ولی من پول نمیدم، چون :

1 - اونا حتی یهودی هم نیستن ( با همه ادیان مشکل دارن)

2- از نظر علمای اهل سنت کافر حربی هستن ( کشتنشون واجبه)

3- هزینه ای که بابت لیسنس پرداخت بشه شامل چند درصد مالیات به کشور اسرائیله

4 - ما تحریمیم و این یعنی اینکه اونا کلا بااستفاده ما از برنامه مخالفن چه برسه به پرداخت مبلغش

لینک ارسال

یهودی هرچی هست واسه خوشه , برنامه خودشه دوست نداره بده ! اینکه بگین چون یهودیه حلاله سخت در اشتباهین ! حرومه !

لینک ارسال

یهودی هرچی هست واسه خوشه , برنامه خودشه دوست نداره بده ! اینکه بگین چون یهودیه حلاله سخت در اشتباهین ! حرومه !

ایشون هیچ بویی از دین یهودیت نبردن و پولی که شما واسه لیسنس میدی میشه گلوله تو قلب بچه مسلمون. نظر شما محترمه ولی من باهاش مخالفم.

لینک ارسال

سلام

دوستان به نظر بنده بهتره که هیچ قضاوتی نکنیم.حالا بر فرض مثال میگم.من یک مسلمانم درست خب شما از کجا میدونید شاید بنده در عمل و کردار از یک یهودی یا یک اسرائیلی بدتر نیستم ؟ یا شرارت های بدتری نمی کنم ؟ ایا کسی میدونه؟

اونیکه حلال و حرام رو مشخص کرده منو شما ها نیستیم الله هستش.ببینید این مثل این میمونه که شما برید توی یکی از این کشور های غربی با یک تفنگ مال بقیه رو غضب کنیم ایا این درسته ؟ ایا اون شخص زحمت نکشیده واسش ؟

ببینید اینکه مسلومونه یا کافر به منو تو ربطی پیدا نمیکنه اونیکه تصمیم می گیره الله هستش.

پس ببینید حالا کافر یا مسلمون باشه یک چیزی به اسم حق الناس.طرف زحمت کشیده انتظار نداشته باشید مفت بده.یا اگه واقعا دوست ندارید پولی بره توی جیب اینها چس بسم الله بسازید.

اگه هم توانایی ساختن ندارید پس بازم با این شرایط بسازید

جوری میگید مسلمون انگار بچه مسلمون الان هزار مدل مشروبات نمیخوره یا هزار مدل گناره نمیکنه.کافیه نیم ساعت سر یه چهارراه وایستید جلوی چند نفرو بگیرید و از احکامات اسلام ازشون بپرسید کافیه اصلا بپرسید برای چی سوره ای به اسم اخلاص داریم

ببینید دوستان پس بحث رو به مسلمون و اسلام ربط ندید بهتره

بازم میگم دوست ندارید زیر بار این غربی ها باشید پس بسم الله بسازید خودتون استفاده کنید و به اونا هم ندید.

واسه حلال و خرامش هم برید تفسیر کردن ایات قران رو یاد بگیرید و حکمشو در بیارید

یا حق

لینک ارسال

سلام

دوستان به نظر بنده بهتره که هیچ قضاوتی نکنیم.حالا بر فرض مثال میگم.من یک مسلمانم درست خب شما از کجا میدونید شاید بنده در عمل و کردار از یک یهودی یا یک اسرائیلی بدتر نیستم ؟ یا شرارت های بدتری نمی کنم ؟ ایا کسی میدونه؟

اونیکه حلال و حرام رو مشخص کرده منو شما ها نیستیم الله هستش.ببینید این مثل این میمونه که شما برید توی یکی از این کشور های غربی با یک تفنگ مال بقیه رو غضب کنیم ایا این درسته ؟ ایا اون شخص زحمت نکشیده واسش ؟

ببینید اینکه مسلومونه یا کافر به منو تو ربطی پیدا نمیکنه اونیکه تصمیم می گیره الله هستش.

پس ببینید حالا کافر یا مسلمون باشه یک چیزی به اسم حق الناس.طرف زحمت کشیده انتظار نداشته باشید مفت بده.یا اگه واقعا دوست ندارید پولی بره توی جیب اینها چس بسم الله بسازید.

اگه هم توانایی ساختن ندارید پس بازم با این شرایط بسازید

جوری میگید مسلمون انگار بچه مسلمون الان هزار مدل مشروبات نمیخوره یا هزار مدل گناره نمیکنه.کافیه نیم ساعت سر یه چهارراه وایستید جلوی چند نفرو بگیرید و از احکامات اسلام ازشون بپرسید کافیه اصلا بپرسید برای چی سوره ای به اسم اخلاص داریم

ببینید دوستان پس بحث رو به مسلمون و اسلام ربط ندید بهتره

بازم میگم دوست ندارید زیر بار این غربی ها باشید پس بسم الله بسازید خودتون استفاده کنید و به اونا هم ندید.

واسه حلال و خرامش هم برید تفسیر کردن ایات قران رو یاد بگیرید و حکمشو در بیارید

یا حق

داداش حرف شما درست و متینه. من دلایل خودمو اوردم . اونا کلا با ما مشکل دارن . من کاری هم به جونهای ایرانی ندارم که میخوان چیکار کنن. حکم ما به ظاهر افراده. ( حدیث از رسوا الله صلی الله علیه وسلم : نَحن ُ نَحكُم ُ بالظاهر)

یعنی ما از باطن کسی خبر نداریم. در ظاهر هم این عاقا دستش تو یه کاست . من با پرداخت لیسنس مشکلی ندارم با بعدش مشکل دارم داداش. این پول کجا صرف میشه و چرا؟؟

در ضمن شما سر یه چهار راه وایسی و از صد نفر سوال بپرسی و بلد نیستن، مشکل از کم کاری اوناست نه از اسلام. و اینکه در اسلام کسی که مسروب بخوره گناه کاره نه کافر!! مگر اینکه خوردن مشروب رو حلال اعلام کنه. که در اون صورت از قوانین الهی و اسلام خارج شده.

از مدیرای سایت خواهش دارم که این تایپک رو قفل کنن چون داریم از کار اصلی انجمن دور میشیم.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...