رفتن به مطلب
  • 0

چند سوال مقدماتی در مورد b4a

Orache

سوال

سلام اول از همه من فقط 1 بار میتونم youwave رو باز کنم بعد این پیامو میده . در ضمن اندازه ی صفحشم تغییر میدم صفحه خالی میاد و مجبورم بزنم بیرون و باز هم این پیغامو میده 

45454.PNG

حالا سوالام اینن 

1- اندازه ی صفحه ای که تو دیزاینر هست . یعنی همونجایی که دکمه ها و.. رو میچینیم اصلا به اندازه ی واقعیه صفحه ی گوشی ربط داره ؟ 

2- میخوام برای تمامی دکمه ها یه عکس درست کنم . سایز عکس ها رو از کجا بدونم که چقدر باید بذارم ؟ 

3- ایا بعد از خروجی گرفتن نرم افزار خود به خود تغییر اندازه میده یعنی دکمه ها و عکس هاشون بزرگ کوچیک میشه یا خیر همونقدری میمونه وبقیه ی صفحه خالی میمونن ؟ برای scale خودکار باید کاری هم کرد یا نه خود به خود انجام میشه ؟ 

.

در مورد صفحه خیلی گیر دارم . میخوام سر تمامی موبایل ها خوب و با کیفیت اجرا شه 

ممنون 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

6 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

یه نمونه بهتون بگم که بهتر منظورمو درک کنین 

تو بازیسازی یک صفحه ای رو در نظر میگیریم مثلا 480 در 854 و بعد عکس هارو یا همون آبجکت ها رو میذاریم داخلش و بعد سر هر صفحه ای بیاد این ها به همین نسبت بزرگ و کوچیک میشن . من میخوام کتابمم همینطوری باشه . از چه سایز تصویری استفاده کنم و چطوری میتونم اندازه ی صفحه رو 480 در 854 کنم ؟ 

این یه نمونه 

البته 4 تا تصویره ولی یکمی در هم برهم شد :) 

pics1.PNGpics2.PNGpics3.PNGpics4.PNG

لینک ارسال

سلام اول از همه من فقط 1 بار میتونم youwave رو باز کنم بعد این پیامو میده . در ضمن اندازه ی صفحشم تغییر میدم صفحه خالی میاد و مجبورم بزنم بیرون و باز هم این پیغامو میده 

45454.PNG

حالا سوالام اینن 

1- اندازه ی صفحه ای که تو دیزاینر هست . یعنی همونجایی که دکمه ها و.. رو میچینیم اصلا به اندازه ی واقعیه صفحه ی گوشی ربط داره ؟ 

2- میخوام برای تمامی دکمه ها یه عکس درست کنم . سایز عکس ها رو از کجا بدونم که چقدر باید بذارم ؟ 

3- ایا بعد از خروجی گرفتن نرم افزار خود به خود تغییر اندازه میده یعنی دکمه ها و عکس هاشون بزرگ کوچیک میشه یا خیر همونقدری میمونه وبقیه ی صفحه خالی میمونن ؟ برای scale خودکار باید کاری هم کرد یا نه خود به خود انجام میشه ؟ 

.

در مورد صفحه خیلی گیر دارم . میخوام سر تمامی موبایل ها خوب و با کیفیت اجرا شه 

ممنون

برای سوال اول باید برنامه شبیه ساز رو به طور کامل ببندی و یک بار سیستم رو ریستارت کنی برای سوال دوم شما باید اندازه دکمه رو با اندازه عکس تنظیم کنی و برای سوال سوم برای این که اجزای لایوت در حالت های مختلف صفحه نمایش و اندازه های مختلف و تراکم پیکسلی های متفاوت بدون مشکل باشه باید در قسمت دیزاین اسکریپ کد بنویسی که آموزش ویدیویی‌ کامل اون در انجمن موجود هست
لینک ارسال

تو کد باید موقیتو بنویسم یا اندازه رو ؟ اندازه ی صفحه که نمیدونم چقدره بعد اگر قرار باشه از setleftandright و اینا استفاده کنم شکل عکس بهم میریزه . ممکنه تغییر طولی پیدا کنه !!!

لینک ارسال

لازم نیست سیستم رو ری استارت کنی!

از داخل task manager و تب procceses ا

یوویو رو انتخاب کنید و ببندینش

لینک ارسال

تو کد باید موقیتو بنویسم یا اندازه رو ؟ اندازه ی صفحه که نمیدونم چقدره بعد اگر قرار باشه از setleftandright و اینا استفاده کنم شکل عکس بهم میریزه . ممکنه تغییر طولی پیدا کنه !!!

تو قسمت کد دیزاینر هم می تونی اندازه رو مشخص کنی هم موقعیت هر ایتمی که از اد ویو انتخاب کردی از این پست در انجمن دیدن کن : http://answercenter.ir/topic/873-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-scriptdesigner-%D8%AA%D9%86%D8%B8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%AA-%D9%88-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C/#entry5265

لینک ارسال

ممنون . آخر متوجه منظورم نشدین !! سایز و موقعیتو تنظیم کنم ؟ از همین اول باید عکس رو طراحی کنم . چه سایزی رو باید در نظر گرفت ؟  

.

داداش تو task منیجر youwave وجود نداره (تو قسمت پراسس ) یا اگرم داره با نام دیگه ای هست ! 

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...