رفتن به مطلب
  • 0

مشکل اشتراک گذاری و ذخیره عکس ایمیج ویو

vistamobile

سوال

سلام. من یه گالری برای برنامه آموزشی ساختم که حالا دوتا مشکل دارم:

1 - عکسها رو از منوی فایل اضافه کردم بعد دوتا باتون زدوم که یکی عکسها رو جلو میره و یکی میاره عقب و ترتیب اسم عکسهام هم اینجوریه :

a0.jpg

a1.jpg

a2.jpg

و ....

حالا میخام عکسها رو اشتراک گذاری کنم ولی میگه عکسی برای اشتراک گذاری نیست!! و یا ارور جاوا میده. من از این کد اتفاده کردم :

Sub sharebtn_Click
	File.Copy (File.DirAssets ,ImageView1&".jpg",File.DirRootExternal ,"/vistawall/"&"vistawall"&" "&ImageView1&".jpg")
Dim r As Reflector
Dim f As Object
f = r.CreateObject2("java.lang.String", Array As Object("file:///sdcard/vistawall/"&"vistawall"&" "&ImageView1&".jpg"), Array As String("java.lang.String"))
Dim share As Intent
share.Initialize(share.ACTION_SEND,"")
share.SetType("image/*")
share.PutExtra("android.intent.extra.STREAM", r.RunStaticMethod("android.net.Uri", "parse", _
	    Array As Object(f), Array As String("java.lang.String")))
share.WrapAsIntentChooser("ارسال عکس")
StartActivity(share)	
End Sub

الان این کد ایراد داره ، یعنی یه چیزی نوشتم که عمل نمیکنه. 

2- میخوام عکس تو ایمیج ویو رو ذخیره کنم یعنی برنامه تشخیص بده که الان کدوم عکس تو ایمیج ویو هستش و بعد تو یه فولدر خاص ذخیره کنه :

Sub savebtn_Click
If File.ExternalWritable =True Then
	File.Copy (File.DirAssets ,a&".jpg",File.DirRootExternal ,"/vistawall/"&"vistawall"&" "&a&".jpg")
	Msgbox("ذخیره شد"," عکس")
	End If	
End Sub

من کد بالا رو اختراعیدم!! ولی خوب اونم مثل کد اشتراک گذاری ، عملا بی مصرفه.

کسی از دوستان هست که با این روش کار کرده باشه؟ در ضمن نمیخوام از کتابخونه student  استفاده کنم چون بازار سر همین کتابخونه خیلی اذیت کرد

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

داداش کلا گیج شدم!! یعنی راه رو رفتم ولی فک کنم چپکی شد!! سورس رو پ خ میکنم برات یه نگاه بنداز کلا چند خطه.  :gol:  :gol:

تو که از مولتی پنل استفاده نکرده بودی. چرا نگفتی؟ :@ :-d

فقط کافی بود وقتی i=i+1 کرده بودی ، i رو میدادی به یه متغیر تا بفهمی که درحال حاضر کدوم عکس روی imageview قرار داره.

یه اشتباهایی هم کرده بودی.

به هرحال درست شد ، هم ذخیره سازی میکنه تو اون پوشه ای که گفته بودی و هم درست به اشتراک میذاره.

سورس پ خ شد.

لینک ارسال

ImageView1&".jpg"

سلام.

اینجوری نوشتی ، اسم عکسو تشخیص نمیده که،میده؟؟

با مولتی پنل گالری ساختی؟؟

وقتی داره با مولتی پنل اد میشه ، i رو که برای شمارش حلقه هست بده به تگ باتونی که باید حذف بشه.

بعد روی باتون که کلیک شد با استفاده از sender ، میتونی بفهمی که روی عکس شماره چند کلیک شده همون رو حذف کنه.

بعد با ویرایش خودت به کد زیر اون عکسه رو حذف کنی:

Sub sharebtn_Click
			Dim b As Button
	b=Sender

File.Copy (File.DirAssets ,b.Tag&".jpg",File.DirRootExternal ,"/vistawall/"&"vistawall"&" "&b.Tag&".jpg")
    Dim r As Reflector
    Dim f As Object
    f = r.CreateObject2("java.lang.String", Array As Object("file:///sdcard/vistawall/"&"vistawall"&" "&b.Tag&".jpg"), Array As String("java.lang.String"))
    Dim share As Intent
    share.Initialize(share.ACTION_SEND,"")
    share.SetType("image/*")
    share.PutExtra("android.intent.extra.STREAM", r.RunStaticMethod("android.net.Uri", "parse", _
    	    Array As Object(f), Array As String("java.lang.String")))
    share.WrapAsIntentChooser("ارسال عکس")
    StartActivity(share)	
    End Sub

الان بااین حساب اگه فهمیده باشی میتونی برای سوال دومتم بفهمی که کدوم عکس هست ، همون رو بیاد ذخیره کنه.

لینک ارسال

می آزمونیم و همی پاسخ خواهم داد ای حکیم!!  :cheshmak:  :gol:

لینک ارسال

وقتی داره با مولتی پنل اد میشه ، i رو که برای شمارش حلقه هست بده به تگ باتونی که باید حذف بشه. بعد روی باتون که کلیک شد با استفاده از sender ، میتونی بفهمی که روی عکس شماره چند کلیک شده همون رو حذف کنه.

داداش کلا گیج شدم!! یعنی راه رو رفتم ولی فک کنم چپکی شد!! سورس رو پ خ میکنم برات یه نگاه بنداز کلا چند خطه.  :gol:  :gol:

لینک ارسال

داداش ممنون. راستش ار مولتی پنل استفاده کردم!! فقط اینجا نه یه قسمت دیگه از نرم افزار. نمیدونم چجوری تشکر کنم فقط میتونم بگم ممنون بزرگوار. با امروز میشه 6 روز که درگیر این کدهام.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...