رفتن به مطلب

بیسیک یا جاوا؟

طاها

ارسال‌های توصیه شده

دوستان من میخوام یه تصمبم مهم بگیرم واسه برنامه نویسی. حالا نمیدونم برم دنبال جاوا (ایکلیپس) یا بیسیک. لطفا راهنمایی کنید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان من میخوام یه تصمبم مهم بگیرم واسه برنامه نویسی. حالا نمیدونم برم دنبال جاوا (ایکلیپس) یا بیسیک. لطفا راهنمایی کنید

سلام داداش ،

اندروید استودیو بهترین گزینه هست

یه سرچ کن تو نت مقاله های زیادی پیرامون این موضوع هست تو هم مثل من و خیلیای دیگه آخر به اندروید استودیو میرسی

لینک ارسال

سلام عزیزم

مسلما جاوا زبون خیلی خیلی قدرتمندیه چون با این زبون، میتونید اپلیکیشن هایی بنویسی که روی هر چیزی که سیستم عاملی داره و jre براش هست، اجرا بشه...

اما 

1- چرا بیسیک رو کوچیک میشمریم، اگه بلد باشیم، با همین بیسیک، میشه کارای قولی کرد(مثل برنامه هایی که نوشتی)

2- چرا یا این یا اون و نه "هم این و هم اون"

چرا خودت رو باید محدود کنی

چرا نباید هم جاوا یاد بگیری و هم بیسیک رو فول باشی و از هردو استفاده کنی؟ 

موفق تر باشی.......

لینک ارسال

اگه میخوای زودتر به نتیجه برسی خوب مسلما بیسیک آسون تره و زودتر یاد میگیری .

لینک ارسال

سلام عزیزم

مسلما جاوا زبون خیلی خیلی قدرتمندیه

اما 

1- چرا بیسیک رو کوچیک میشمریم، اگه بلد باشیم، با همین بیسیک، میشه کارای قولی کرد(مثل برنامه هایی که نوشتی)

2- چرا یا این یا اون و نه "هم این و هم اون"

چرا خودت رو باید محدود کنی

چرا نباید هم جاوا یاد بگیری و هم بیسیک رو فول باشی و از هردو استفاده کنی؟ 

موفق تر باشی.......

شهاب جان اینکه هم بیسیک یاد بگیریم هم جاوا خیلی هم عالیه اما ...

قبول کن بیسیک نسبت به جاوا خیلی دست و بال آدمو میبنده ! خیلی برنامه هست که با بیسک نمیشه نوشت اما با جاوا میشه !

بین بیسیک و جاوا ، جاوا بهتره و بین برنامه های تحت جاوا مثل اندروید استودیو و اکلیپس هم ، اندروید استودیو بهتره

حرف من نیست جون من اصلا تجربه ای ندارم . ولی حرف بقیه رو شنیدم تو این زمینه !

لینک ارسال

شهاب جان اینکه هم بیسیک یاد بگیریم هم جاوا خیلی هم عالیه اما ...

قبول کن بیسیک نسبت به جاوا خیلی دست و بال آدمو میبنده ! خیلی برنامه هست که با بیسک نمیشه نوشت اما با جاوا میشه !

بین بیسیک و جاوا ، جاوا بهتره و بین برنامه های تحت جاوا مثل اندروید استودیو و اکلیپس هم ، اندروید استودیو بهتره

حرف من نیست جون من اصلا تجربه ای ندارم . ولی حرف بقیه رو شنیدم تو این زمینه !

ببین عزیزم

این درسته که بیسیک ضعیف تر از جاواست ، اما این به معنی بد بودن بیسیک نیست....

خیلی از برنامه هایی که با جاوا مینویسیم رو ، با بیسیک هم میشه نوشت...

بازم میگم، توصیه من اینه که یه بعدی نباشیمو هر دورو یاد بگیری....

لینک ارسال

من هدف اصلیم یاد گرفتن جاواست. حالا بنظرتون اندروید استودیو یا اکلیپس؟

لینک ارسال

ببینید بقول دوستان هم بیسیک خوبه هم جاوا.

اما من میگم بین همه ی این ها اندروید استدیو(جاوا) بهترین گزینه هست!!

چرا؟ چون در آینده ممکنه ایکلیپس و بیسیک پشتیبانی نشه و بنابراین برای نسخه های بالاتر اندروید جواب نده و دیگه کم کم درش تخته میشه.

اندروید استدیو محصول گوگل هست ، و آینده اندروید هم بدون شک دست گوگل و اندروید استدیو هست ، پس بهتر نیست ضمن اینکه داریم بیسیک کار میکنیم اندروید استدیو هم از الان کار کنیم؟؟!

این تنها من نیستم که میگم جاوا با اندروید استدیو ، تو نت هم سرچ کنید مطالب  و دلایل خوبی هست در موردش.

اما بازهم بیسیک هم عالیه و برپایه وی بی دات نته و متفاوت با بقیه هست اینو هم یاد داشته باشید خیلی خوبه و ولش نکنید.

لینک ارسال

سلام خدمت دوستان

من بیسیک فور اندروید ( basic4android ) رو پیشنهاد می کنم !

خوب شمایی که میگید برنامه هایی که می شه با جاوا نوشت رو نمی شه با بیسیک فور اندروید نوشت می تونید یکی از کار های زیر رو انجام بدید :

- می تونید خودتون با جاوا کتابخانه برای بیسیک بنویسید تا بتونید از تمامی امکانات استفاده کنید

- در بیسیک از کد های جاوا هم می شه استفاده کرد

به هر حال خود دانید!

در کنار بیسیک فور اندروید هم می تونید جاوا رو یاد بگیرید.

لینک ارسال

دوستان من هم خیییلییی دوست داشتم برم سمت جاوا! البته با اندروید استودیو!

اما...

۱- منابعش زیاد نیست!

۲- هر چیزی هم که هست یا دوبله هست و یا زیرنویس!

من دنبال یه چیزی هستم که مثل دوستانی که اینجا با صدا آموزش میزارن برای جاوا باشه!

اگر کسی منبع خوبی میشناسه بگه!

البته...

با تشکر از آقای ارانی که انجمن خوبی رو برای این کار راه اندازی کردن!

فقط من ۲ تا مشکل دارم!

۱- سورس تلگرام اندروید رو دانلود کردم و ایمپورت کردم داخل اندروید استودیو ولی موقع کامپایل ارور میده که میخواد یسری چیز رو دانلود کنه و دانلود نمیکنه!

۲- نمیفهمم این جاوا چجوریه!!!!

یعنی مثلا public void بزارم یا @override بزارم یا ...

کلا درکش نمیکنم؛

لینک ارسال

دوستان من هم خیییلییی دوست داشتم برم سمت جاوا! البته با اندروید استودیو!

اما...

۱- منابعش زیاد نیست!

۲- هر چیزی هم که هست یا دوبله هست و یا زیرنویس!

من دنبال یه چیزی هستم که مثل دوستانی که اینجا با صدا آموزش میزارن برای جاوا باشه!

اگر کسی منبع خوبی میشناسه بگه!

البته...

با تشکر از آقای ارانی که انجمن خوبی رو برای این کار راه اندازی کردن!

فقط من ۲ تا مشکل دارم!

۱- سورس تلگرام اندروید رو دانلود کردم و ایمپورت کردم داخل اندروید استودیو ولی موقع کامپایل ارور میده که میخواد یسری چیز رو دانلود کنه و دانلود نمیکنه!

۲- نمیفهمم این جاوا چجوریه!!!!

یعنی مثلا public void بزارم یا @override بزارم یا ...

کلا درکش نمیکنم؛

داداش همین سوالتو ت انجمن افشین بپرس بهت جواب میده (اینجا واسه بیسیکه :crazy: )

لینک ارسال

• 2 سال بعد...

سلام. ببخشید می خواستم بدونم تو اندروید استودیو برای شروع هر پروژه به قند شکن و اینترنت نیازه یا فقط اولین پروژه؟

(قند شکن های رایگان مثل ه.ات اسپا_ت. شی.لد هم خوبه؟)

رم 6 هم فکر میکنید خوب باشه برای اندروید استودیو با یه شبیه ساز مثلا youwave یا جنی موشن؟

یک دو بار اندروید استودیو نصب کردم. ساخت پروژه خیلی طول میکشید. بی خیال شدم. ساخت هر پروزه یا اولین پروژه چند دقیقه طول بکشه عادیه؟

ممنون

لینک ارسال

در 11 دقیقه قبل، rasool.g گفته است :

سلام. ببخشید می خواستم بدونم تو اندروید استودیو برای شروع هر پروژه به قند شکن و اینترنت نیازه یا فقط اولین پروژه؟ بدون اینترنت و قندشکن هم میشه ولی بستگی به پروژت داره. اگه کتابخونه هارو قبلا کامپایل کرده باشین واسه دفه های بعد دیگه دانلود نمیشه و از کش میخونه. ولی بهتره همیشه اینترنت وصل باشید و گردو شکن هم برای موقعی که کتابخونه اضافه میکنید روشن و بعد از سینک شدن خاموش کنید.

(قند شکن های رایگان مثل ه.ات اسپا_ت. شی.لد هم خوبه؟) ه ش خوبه:malih:

رم 6 هم فکر میکنید خوب باشه برای اندروید استودیو با یه شبیه ساز مثلا youwave یا جنی موشن؟ از ناکس استفاده کنید جنی موشن رم میگیره. رمت خوبه ولی حین برنامه نویسی چیزی باز نکنی مخصوصا کروم:malih:

یک دو بار اندروید استودیو نصب کردم. ساخت پروژه خیلی طول میکشید. بی خیال شدم. ساخت هر پروزه یا اولین پروژه چند دقیقه طول بکشه عادیه؟ اگه کتابخونه هات زیاد نباشه یکی دودقیقه معمولا طول میکشه واسه هر بار البته بار اول بیشتره

ممنون

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...