رفتن به مطلب
  • 0

love

سوال

سلام من میخوام که برای برنامم بخش علاقه مندی بسازم که تو علاقه مندی های سه جدول رو توی صفحه ای که قراره همه علاقه مندی ها داخلش بره قرار بدم تا اینجای کار مشکلی ندارم ولی وقتی که مثلا از سه جدول چند تا علاقه مندی میکنم میاد تو لیست ویو نمیدونم چه کدی بنویسم که بفهمه خط اول لیست ویو مال فلان جدول بره متن اون جدول بگیر و نشون بده یا مثلا خط دوم لیست ویو مال جدول سه ..تیکه کدی که نوشتم البته ارور داره رو میزارم لطف کنید نگاه کنید راهنمایی کنید من باید چه کدی بنویسم ممنون

Dim cur As Cursor		sql1.Initialize(File.DirInternal,"database2.db",True)
	If fav.meghdar==menupost.meghdar Then
cur =menupost.sql1.ExecQuery("SELECT * FROM roshan WHERE list ="&fav.meghdar)
End If
cur =cheshm.sql1.ExecQuery("SELECT * FROM cheshm WHERE list ="&fav.meghdar)
matn.Initialize("")
ScrollView1.Panel.AddView(matn,20,0,95%x,100%y)
matn.Gravity = Gravity.RIGHT
matn.TextColor=Colors.Black
ts.Initialize
For i = 0 To cur.RowCount-1
	cur.Position = i
	matn.Text = cur.GetString("matn")
Next

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

7 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

ممنون اقا فرزاد ولی کاش یه مقداری با کد منو راهنمایی میکردید که چطوری getstring کنم و چطوری ازش استفاده کنم که بره متن اون ویوی که کاربر روش کلیک کرده رو از جدولش بشناسه و نشون بده داداش اگه زحمتی نیست یه کد بهم بده مسیر و پیدا کنم

درضمن کاشکی یه توضیح بیشتری راجع به ترکیب سه تا جدول میکردی من چون تازه واردم الان بیش از 10 تا جدول ساختم داداش کاش یه اموزش میزاشتی یا لااقل یه کم توضیح بیشتری بده ممنون.

لینک ارسال

ممنون اقا فرزاد ولی کاش یه مقداری با کد منو راهنمایی میکردید که چطوری getstring کنم و چطوری ازش استفاده کنم که بره متن اون ویوی که کاربر روش کلیک کرده رو از جدولش بشناسه و نشون بده داداش اگه زحمتی نیست یه کد بهم بده مسیر و پیدا کنم

درضمن کاشکی یه توضیح بیشتری راجع به ترکیب سه تا جدول میکردی من چون تازه واردم الان بیش از 10 تا جدول ساختم داداش کاش یه اموزش میزاشتی یا لااقل یه کم توضیح بیشتری بده ممنون.

دوست عزیزم ما که نمیتونیم واسه هر سوال یه آموزش درست کنیم الان شما

getstring رو بلد نیسی؟ پس برو آموزش های سایتو نگاه کن من کدشو میزارم ولی آموزشا بهتره فک کنم آرمین گزاشته

cur=sql1.ExecQuery("SELECT * FROM tbl1 WHERE id='" &id.text & "'")
   cur.Position=0

edittext.Text= cur.GetString("matn")

id ادیت تکسی هس که آی دی رو توش میزنی

edittext تکستی هست که متن داخل فیلد matn رو توش نشون میده

cur و sql1 هم که مشخصه

جدول رو هم اینجوری بساز

[TABLE=width: 500]

<tbody>[TR]

[TD]daste

[/TD]

[TD]matn

[/TD]

[TD]onvan

[/TD]

[TD]id

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]mo

[/TD]

[TD]متن

[/TD]

[TD]مو1

[/TD]

[TD]1

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]mo

[/TD]

[TD]متن

[/TD]

[TD]مو2

[/TD]

[TD]2

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]mask

[/TD]

[TD]متن

[/TD]

[TD]ماسک1

[/TD]

[TD]3

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]mask

[/TD]

[TD]متن

[/TD]

[TD]ماسک2

[/TD]

[TD]4

[/TD]

[/TR]

</tbody>[/TABLE]

حالا مثلا اونهایی که فیلد daste اونها mo هست رو با این کد تو یه لیست بیار

Dim list1 As List
list1.Initialize
cur= sql1.ExecQuery("SELECT * FROM tbl1 WHERE daste='mo'")
   For i=0 To cur.RowCount-1
   cur.Position=i 

list1.Add(cur.GetString("onvan"))
next

لینک ارسال

خطا باید اینجا باشه:

cur =menupost.sql1.ExecQuery("SELECT * FROM roshan WHERE list ="&fav.meghdar)

درستش میشه این:

cur =menupost.sql1.ExecQuery("SELECT * FROM roshan WHERE list ='" & fav.meghdar & "'")

ضمنا باید curor رو برابر فیلدهایی قرار بدی که فیلد علاقه مندیشون 1 باشه

cur = sql1.ExecQuery("SELECT titledastan,dastan FROM dbtable WHERE favdastan=1")

لینک ارسال

من سه تا جدول دارم به جدول پوست یه جدول مو یه جدول ماسک حالا میخوام از این سه جدول هر کدام را علاقه مندی کرد بره تو صفحه علاقه مندیهام وقتی از این سه جدول میره تو علاقه مندی حالا مثلا لیست ویو خط اول ان مربوط به پوست است ولی وقتی روش کلیک میکنم اطلاعات مربوط به جدول مو میاید نمیتونه بره تو جدول پوست .کدی که بالا گذاشتم از if استفاده کردم نمیدونم درسته یا نه لطفا نگاهی هم به اون بندازید و یه کدی به من بدین خیلی خیلی ممنون

لینک ارسال

من سه تا جدول دارم به جدول پوست یه جدول مو یه جدول ماسک حالا میخوام از این سه جدول هر کدام را علاقه مندی کرد بره تو صفحه علاقه مندیهام وقتی از این سه جدول میره تو علاقه مندی حالا مثلا لیست ویو خط اول ان مربوط به پوست است ولی وقتی روش کلیک میکنم اطلاعات مربوط به جدول مو میاید نمیتونه بره تو جدول پوست .کدی که بالا گذاشتم از if استفاده کردم نمیدونم درسته یا نه لطفا نگاهی هم به اون بندازید و یه کدی به من بدین خیلی خیلی ممنون

یه فیلد درست کن که معلوم باشه این جدول مال چیه بعد سه تا جدول هم لازم نیس یه جدول بساز مثلا یه فیلد به اسم نوع و برا مطالبت به ترتیب mo , post و mask رو وارد کن و راحت علاقه مندی بساز واسشون با اون فیلد هم میتونی بخش هاتو جدا کنی

اگرم به سه تا جدول اصرار داری میتونی آی دی های سه تا جدولتو متفاوت بزاری بعد با آیدی getstring رو انجام بدی

کسی نیست جواب بده؟

یک و نیم ساعت نگذشته از سوالت اسپم میکنی

یکم رعایت کنید انصافا

موفق باشی

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...