رفتن به مطلب
  • 0

B4a از فون گپ آسان تر یا مشکل تر ؟

parsixa

سوال

درود ،

من قبلا از فریم ورک فون گپ واسه برنامه نویسی اندروید استفاده میکردم و واسه کامپایل کردن از ایکلیپس با اون دردسر ها و پیچیدگی هاش .. خداروشکر دوتا برنامه تونست بنویسم باهاش

یکی شهر جمله ( منتشر شده توی ایران اپس ، به زودی از بازار ) و ترفند های کلش آف کلنز ( منتشر شده توی بازار و ایران اپس )

حالا میخوام با این نرم افزار شروع به برنامه نویسی کنم میگن قدرتمند تر و راحت تره دستت هم باز تره واسه کارایی که میخوای بکنی ، طراحی رابط کاربری هم توی این خیلی آسون تره

میخواستم بپرسم کار با b4a در مقایسه با فریم ورک فون گپ چطوره ؟ از لحاظ سرعت کار ، دردسر ها ، آسونی کار و ..

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

7 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

من با فون گپ کار نکردم ولی b4a در عین قدرتمند بودن دردسراش خیلی کمه

کلا b4x اینجور که جلو میره آینده داره چون واسه iso و ویندوز فون هم نسخه میده بیرون

لینک ارسال

اگه از پایه متوجه شید مثل آب بخوردن آسونه

لینک ارسال

سلام و درود...

B4A بسیار بسیار شبیه برنامه نویسی VB و VB.Net است . شباهت هایی با #C هم داره.

در بعضی از کد نویسی ها لازمه جاوا هم تا حدودی کار کرده باشی.

به نظر شخصی من B4A ساده ترین زبان برنامه نویسی اندروید است ولی بهترین نیست. بنده زمانی که خودم رو جایی ببینم که دیگه توی B4A از این بالاتر نمیتونم برم

بدون شک میرم Eclipse کار میکنم . فعلا هنوز توی B4A زیاد کار داریم *همینه*

از لحاظ سرعت و آسونی که خب آسون و خوبه خداییش ، تنها دردسرش میشه به تنظیم کردن مکان قرارگیری ابزارها اشاره کرد که حتما حتما باید با کدنویسی تنظیم بشن.

لینک ارسال

تشکراز مدیر اما تو تمام برنامه نویسی ها این مشکل رو فکرمیکنم داشته باشیم

لینک ارسال

نمیدونم چقدر آشنایی دارید با فون گپ ، اما برنامه نویسی با فریم ورک فون گپ تو محیط dw ( دقیقا کاری که من میکردم ) بسیار بسیار دردسر داره واسه تعریف یه دکمه باید چند خط کد بنویسی در کل کدنویسی های زیادی داشت کد نویسی هایی که میشه گفت بی خود بودن ولی الزامی بودن . حساسیت کار هم توش خیلی بالا بود

من واسه کامپایل باید محیط ایکلیپس رو دستی تنظیم میکردم تا بتونم کامپایل کنم برنامه رو .

کامپایل تو ایکلیپس هم که دردسرهاش فراوونه ، از نصب پلاگین ADT گرفته تا SDK هایی که گاهی وقتا لازم یه تغییراتی توشون بدی .. بعد بخوایی یه پروژه فون گپ رو APK کنی باید چند خط کد بنویسی توی androidmanifest.xml و main_activity رو باز کد نویسی کنی و یه فایل جاوا رو بیاری بزاری توی lib بعد هزار کار دیگه ای که باید بکنی تا بتونی کامپایل کنی برنامه فون گپتو به هزار زور ..

دیروز وقتی با b4a فقط با زدن دوتا کلیک کامپایل کردم حس کردم عمرم تلف شده پای فون گپ ...

ممنون از دوستان بابت پاسخگوییتون ، این انجمن آموزش جامع داره ؟ میشه پایه از همین جا یادگرفت و برنامه داد بیرون با آموزش های اینجا دیگه یا نیاز هست منابع دیگه ای هم برم ؟؟؟

لینک ارسال

من خودم 100% تو یه منبع نمیمونم و همش میرم سرچ میکنم چی به چیه شاید به دردم بخوره نمیگم اینجا همچی توش هست اما آموزش های فیلم و یا متنی رو از آخر به خوبی دانلود کن و کار کن 100% یاد میگیری به خوبی هرجا هم مشکل بود سوال کن جوابتو میگیری کاربرا مدیرا و... همه کمک میکنن

موفق باشید

لینک ارسال

من خودم 100% تو یه منبع نمیمونم و همش میرم سرچ میکنم چی به چیه شاید به دردم بخوره نمیگم اینجا همچی توش هست اما آموزش های فیلم و یا متنی رو از آخر به خوبی دانلود کن و کار کن 100% یاد میگیری به خوبی هرجا هم مشکل بود سوال کن جوابتو میگیری کاربرا مدیرا و... همه کمک میکنن

موفق باشید

بازم ممنون بابت همراهیتون . حتما اگه سوالی داشتم میپرسم

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...