رفتن به مطلب

آموزش روت به زبان ساده

vistamobile

ارسال‌های توصیه شده

سلام

روت یعنی دسترسی غیر مجاز !!

اندروید دسترسی به فایلهای سیستمی و همچنین امکاناتی چون حذف و تغییر برنامه های سیستمی رو محدود کرده و شما وقتی گوشی رو روت میکنی این دسترسی ها از بین میره :

خاصیت روت :

مثلا میتونی بازی رو هک کنی یا برنامه های پول یرو رایگان بزنی (از نظر خودم کار غیراخلاقی و زشتیه و خیلی وقته همچین کاری نمیکنم)

یا رو گوشی فونت نصب کنین

بعضی گوشی ها رو نمیشه فارسی کرد مگر با روت

میشه بعضی برنامه ها رو غیر فعال کرد تا سرعت گوشی افزایش پیدا کنه مثلا جیمیل یا بعضی برنامه ها رو کلا حذف کرد مثل فیس بوق

معایب :

احتمال خاموشی گوشی هستش

ضمانت گوشی پر!!

فقط با فلش کردن کامل از بین میره

رو بعضی گوشی ها باعث خراب شدن رام یا فریمور میشه (مشکلات نرم افزاری مثل مثلا فلان چیز متوقف شده است)

با این اوصاف اگر بازم دوس دارین روت کنین خوب ابتدا دستامون رو میشوریم  :oops: (معتمدی کجایی داداش دلتنگتیم) بعد با توجه به گوشی باید یکی از مدلها ی زیر رو انتخاب کنید:

1 - از طریق کامپیوتر (برنامه هایی مثل kingroot یا iroot یا روت جنیون) که کافیه حالت اشکال زدائی یو اس بی یا همون usb debug خودمون رو تیک بزنین و گوشی رو به کامپیوتر متصل کنین و بزنین رو دکمه روت

2- از طریق گوشی :

الف - برنامه های روت

ب - روت از طریق رم

ج - روت از طریق فلشر

الف ) این روش بیشتر واسه گوشی های سامسونگ تا اندروید 4.4 امکان پذیره و البته kingroot تازگیها یه برنامه ساخته که به قول خودشون رو 6000 گوشی تست شده و جواب داده

ب ) این روش یکم سخته و احتمالا هرچی تو گوشیه بپره یا گوشی کلا معیوب بشه و مجبور شین فلش بزنین در ضمن چون تو تخصص تعمیرکارهاست از توضیحش معذوریم

ج ) این روش رو برخی مدلهای اصلی سخت جون مثل سامسونگ و ال جی کاربرد داره. مثلا تو گوشی ال جی یک بار ریکاوری مود نصب میشه بار دوم یا اپدیت میشه یا فلش میشه با فایل دستکاری شده و بار سوم روت نصب میشه (البته گاهی با خود فلش شدن روت میشه و نیازی به مرحله سوم نیس). ریسکش بالاست من رو یه ال جی زدم و گوشی معیوب شد و مجبور شدم دوباره آپدیت بزنم به نسخه جدید!! تو نسخه جدید فقط ایرانسل رو شناخت دانگرید کردم بدتر شد :oops: 

پس گزینه مطمئن از طریق سیستم هستش حتما حتما قبل از روت کردن تو نت سرچ کنین ببینین مدل شما رو کسی روت زده یا نه. 

حتما حتما از شماره تلفن و پیامکتون بک آپ بگیرین

بقیه ماجرا هم گردن خودتون :eynak: 

راستی از لینک زیر میتونین تصویری ببینین که روت چجوریه!!  لینک بصورت تصویری توضیح داده و به زبان ساده :

کلیک کنین

به این دلیل لینک دادم چون اگر سوالی داشته باشین تو این سایت احتمالا قبلا پرسیده شده و جوابش هست

:tashvigh: موفق باشین ، اگر امکان داره یکی از مدیرا تایپک رو قفل کنه.  :tashvigh: 

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...