رفتن به مطلب
  • 0

تصویر متناسب با اندازه اسکرین

manoochehr_sh

سوال

با سلام و عرض ادب خدمت مهندسین عزیز

چطور میشه برای تصویر imageview هم مثل آیکون برنامه و حالت mipmap  عمل کرد که بطور خودکار برای سایزهای مختلف صفحه نمایش تصویر هم بزرگتر بشه

ممنون

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

من به شخصه یه فایل عکس بزرگ  مثلا 512*512 پیکسل ( به عنوان مثال و با توجه به کاری که می خواهم واسم انجام بده ) و با فرمت png میذارم توی پوشه فایلم و از ابعد با دیزاینر اسکریپت تنظیمش میکنم .هم کیفیتش روی تموم دیوایس های خیلی خیلی بالاس ، هم خیلی متناسب در میاد . این روشی که خودتون گفتین هم روش خوبیه ولی سخت تر ، زمانبرتر و با احتمال خطای بیشتریه .

لینک ارسال

باید از قسمت دیزاینر با اون اسکریپت هایی که می نویسی مناسب با دیوایس طراحیش کنا . به عنولن مثلا وقتی یه imageview طراحی کردی با SetLeftAndRight یا با SetBottomAndTop اندازه اش رو درست تنظیم کنی. 

لینک ارسال

باید از قسمت دیزاینر با اون اسکریپت هایی که می نویسی مناسب با دیوایس طراحیش کنا . به عنولن مثلا وقتی یه imageview طراحی کردی با SetLeftAndRight یا با SetBottomAndTop اندازه اش رو درست تنظیم کنی. 

یعنی شما میگی فایل عکس یه دونه باشه

و سایزش رو بزرگ و کوچیک کنم؟

ولی میخوام فایلهای با اندازه مختلف رو از پوشه های res بخونه متناسب با اندازه اسکرین

من سایزهای مختلف عکس رو تو پوشه های drawable در پوشه res قرار دادم و

از XmlLayoutBuilder بصورت زیر استفاده میکنم ولی در اجرا روی گوشی و تبلت یکی 4 اینچ و یکی 7 اینچ از یک سایز میخونه

نمیدونم درسته یا نه؟

dr=xml.GetDrawable("back")
	imgageview1.Bitmap=dr.Bitmap
لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...