رفتن به مطلب
  • 0

بستن لایوت

amirsafari

سوال

سلام بچه ها چطور میتونم وقتی میخوام توی یه اکتیویتی یه لایوت باز کنم لایوت قبل رو ببندم؟؟چون اگه نبندمش مشکل ساز میشه و با این ک دیده نمیشه ولی اپشن هاش کار میکنه.

اصلا ممکنه ببندمش یا نه میشه طوری متغیر تعریف کرد که توی یه اکتیویتی دیگه شناخته بشه؟؟؟

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

9 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام بچه ها چطور میتونم وقتی میخوام توی یه اکتیویتی یه لایوت باز کنم لایوت قبل رو ببندم؟؟چون اگه نبندمش مشکل ساز میشه و با این ک دیده نمیشه ولی اپشن هاش کار میکنه.

اصلا ممکنه ببندمش یا نه میشه طوری متغیر تعریف کرد که توی یه اکتیویتی دیگه شناخته بشه؟؟؟

درود

لایوت رو ک نمیشه بست اما اگر منظور شما بستن اکتیویتی هست هنگام لود کردن اکتیویتی جدید برای بستن کامل اکتیویتی قبلی از کد زیر استفاده کنید :

StartActivity(Esme activity)

Activity.Finish

لینک ارسال

درود

لایوت رو ک نمیشه بست اما اگر منظور شما بستن اکتیویتی هست هنگام لود کردن اکتیویتی جدید برای بستن کامل اکتیویتی قبلی از کد زیر استفاده کنید :

StartActivity(Esme activity)

Activity.Finish

یعنی هیچ راهی نداره که توی یه اکتیویتی داده هایی تعریف کنیم که توی اکتیویتی های دیگه هم شناخته بشه؟

لینک ارسال

یعنی هیچ راهی نداره که توی یه اکتیویتی داده هایی تعریف کنیم که توی اکتیویتی های دیگه هم شناخته بشه؟

اهان حالا منظورتونو فهمیدم

چرا میشه برادرم

ب طور مثال شما در Sub procces Global اکتیویتی Main مینویسید

Dim I As It

و در اکتیویتی اول طی کارهایی ک روش انجام میدی مثلا مقدارش میشه ۵

حالا میتونید از این‌مقدار توی ی اکتیویتی دیگه استفاده کنید ب این صورت مثلا :

If Main.I = 5 Then

ExitApplication

End If

یا با عبارتی :

Esmeactiviyy.meghdar

:ok:

لینک ارسال

اهان حالا منظورتونو فهمیدم

چرا میشه برادرم

ب طور مثال شما در Sub Global اکتیویتی Main مینویسید

Dim I As It

و در اکتیویتی اول طی کارهایی ک روش انجام میدی مثلا مقدارش میشه ۵

حالا میتونید از این‌مقدار توی ی اکتیویتی دیگه استفاده کنید ب این صورت مثلا :

If Main.I = 5 Then

ExitApplication

End If

یا با عبارتی :

Esmeactiviyy.meghdar

:ok:

نه داداش . مثلا می خوام یه اکتیویتی جدا داشته باشم واسه تنظیمات ولی خوب مسلما توی اکتیویتی جدید لیبل ها رو نمیشناسه؟ من سوالم اینه که آیا ممکنه جوری اینارو تعریف کرد که همه جا شناخته بشن؟ یا فقط باید با database تنظیماتو set کرد؟

لینک ارسال

فکر کنم باید ویو هارو غیر فعال کنی .من خودم یه بار مجبور شدم ویو هارو غیر فعال کنم.

v.enable=false

بازم دقسق نفهیمدم مشکلت چیه

لینک ارسال

فکر کنم باید ویو هارو غیر فعال کنی .من خودم یه بار مجبور شدم ویو هارو غیر فعال کنم.

v.enable=false

بازم دقسق نفهیمدم مشکلت چیه

ممنون. منطقی ب نظر میاد. ولی

مثلا می خوام یه اکتیویتی جدا داشته باشم واسه تنظیمات ولی خوب مسلما توی اکتیویتی جدید لیبل ها رو نمیشناسه؟ من سوالم اینه که آیا ممکنه جوری اینارو تعریف کرد که همه جا شناخته بشن؟

لینک ارسال

سلام لایوتی که توی اکتیویتی لود کردید ، قبل از اینکه لایوت جدید رو لود کنید میتونید با این دستور قبلیه رو remove کنید کلا.

Activity.RemoveAllViews

و بعد لود لایوت جدید....

لینک ارسال

نه داداش . مثلا می خوام یه اکتیویتی جدا داشته باشم واسه تنظیمات ولی خوب مسلما توی اکتیویتی جدید لیبل ها رو نمیشناسه؟ من سوالم اینه که آیا ممکنه جوری اینارو تعریف کرد که همه جا شناخته بشن؟ یا فقط باید با database تنظیماتو set کرد؟

با کد زیر میشه فونت تمام لیبل های داخل یک اکتیویتی رو عوض کرد :

For Each v1 As View In Activity.GetAllViewsRecursive

If v1 Is Label Then

Dim lbl As Label

lbl = v1

lbl.Typeface = Typeface.LoadFromAssets("MyFont.ttf")

End If

Next

لینک ارسال

داداش کلا تو چه عملی میخوای انجام بدی ؟ سوالت واضح نیست

لایوت یه ظاهره میشه در هرچندتا اکتیویتی استفاده کرد ازش

و میشه ویوهاش هاشو در صورتی که خود لایوت در اون موجود باشه داخل اکتیویتی استفاده کرد که باید قبلش اون ویو رویدادش و نامش در اکتیویتی دکلار یا معرفی شده باشه

حالا اگر هم نمیخوای لایوت در ایکتیوی دوم لود بشه مینتونی به قول دوستمون enable را false کنی

یا میتونی یه متغیر سراسری از نوع همون ویو در اکتیویتی دوم ایجاد کنی و مقدارش را در اکتیویتی اول برابر همون ویو بکنی و ازش استفاده بکنی

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...