رفتن به مطلب

ساخت بازی برای اندروید با یونیتی

asajadi84

ارسال‌های توصیه شده

سلام. من خیلی دوست دارم که بتونم با unity کار کنم (حالا نمیخوام یه شبه temple run درست کنم یه بازی دو بعدی مثلا شبیه صمد پرواز یا 41148 :eynak: )

ولی متاسفانه توی اینترنت هر چی گشتم چیز زیادی پیدا نکردم! سطح کلاسای کامپیوتر سطح شهرم که بهتره چیزی نگیم  :roomNemishe:  (رفتم به یکیشون گفتم میگه یونیتی چیه دیگه؟  :oops:  :oops:  :oops:  :oops: )

کسی یکم راهنمایی می کنه از کجا باید شروع کنم؟ به هر حال جاده اش بن بست نیست. چون ماشالا این همه بازی ساز داریم! ولی احتمالاً از این جا شروع نکردن!!

تا اون جایی هم که من تحقیق کردم میشه با زبون های C شارپ و JavaScript و پایتون اونو نوشت (که من میدونم زبون های دوم و سوم چه اعجوبه هایی هستن. پس همین الان دورشون خط می کشم!!! :roomNemishe:  و چون یکم هم با ++C آشنایی دارم پس فکر نکنم مشکلی باشه).

هلپ می  :'(

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خب یه تجربه ی کوچیک دارم

یونیتی یه قدرت کامله

یکی از بهترین محیط های بازی سازی فوق العاده

خب در مورد زبان ها باید بگم که 70 یا 80 درصد کد نویسی نداری!!!!

اگر که C# بلد باشی خیلی توپه

البته برای شروع مشلی نیست که حتی چیزی از زبان های برنامه نویسی بلد نباشی

داخل نت اموزش خیلی زیاده

اما متاسفانه باید بگم که منابع فارسی زیاد کامل ساپورت نمیکنند

بهتره از سایت های مرجع و مهم و آموزشی خارجی مثل لیندا شروع کنی

لینک ارسال

چندین سری مجموعه ساخت کامل بازی به فارسی برای یونیتی وجود داره که از صفر هم درس میدن تا متوسط

یکی از این مجموعه هارو توی نت پیدا کن و بخر بعد از اون میتونی اموزش های انگلیسی را استفاده کنی که خیلی کامل هستن

نیاز نیست برای کد نویسی خیلی حرفه ای باشی ولی نیازه گرافیک (حالا بر حسب نیاز 3d یا 2d ) هم خوب بلد باشی

لینک ارسال

خب یه تجربه ی کوچیک دارم

یونیتی یه قدرت کامله

یکی از بهترین محیط های بازی سازی فوق العاده

خب در مورد زبان ها باید بگم که 70 یا 80 درصد کد نویسی نداری!!!!

اگر که C# بلد باشی خیلی توپه

البته برای شروع مشلی نیست که حتی چیزی از زبان های برنامه نویسی بلد نباشی

داخل نت اموزش خیلی زیاده

اما متاسفانه باید بگم که منابع فارسی زیاد کامل ساپورت نمیکنند

بهتره از سایت های مرجع و مهم و آموزشی خارجی مثل لیندا شروع کنی

اون موتور بازی سازی که معرفی کردی (بدون برنامه نویسی) جالب به نظر میومد. ولی برنامه نویسی چیزی نیست که من ازش بترسم. :write:  و چون تنها یونیتیه که کافه بازار توی پرداخت درون برنامه ای ازش پشتیبانی میکنه و تبلیغات عدد و... باید با همین باشه. تازه خیلی هم توی بورسه برای بازی های دو بعدی.

چندین سری مجموعه ساخت کامل بازی به فارسی برای یونیتی وجود داره که از صفر هم درس میدن تا متوسط

یکی از این مجموعه هارو توی نت پیدا کن و بخر بعد از اون میتونی اموزش های انگلیسی را استفاده کنی که خیلی کامل هستن

نیاز نیست برای کد نویسی خیلی حرفه ای باشی ولی نیازه گرافیک (حالا بر حسب نیاز 3d یا 2d ) هم خوب بلد باشی

من خودم توی جستجو هام به این مجموعه برخورد کردم: http://www.daneshjooyar.com/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-action_platformer2d-%D8%A8%D8%A7-unity3d/

ولی قیمتش خیلی بالاست و اگه بخوام بخرم باید همین الان بخرم که به مناسبت محرم 50 درصد تخفیف گذاشتن. ولی نمی دونم که کیفیت آموزشش خوبه یا نه یا اصلا ارزششو داره؟ گیج شدم  :@

لینک ارسال

اون موتور بازی سازی که معرفی کردی (بدون برنامه نویسی) جالب به نظر میومد. ولی برنامه نویسی چیزی نیست که من ازش بترسم. :write:  و چون تنها یونیتیه که کافه بازار توی پرداخت درون برنامه ای ازش پشتیبانی میکنه و تبلیغات عدد و... باید با همین باشه. تازه خیلی هم توی بورسه برای بازی های دو بعدی.

من خودم توی جستجو هام به این مجموعه برخورد کردم: http://www.daneshjooyar.com/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-action_platformer2d-%D8%A8%D8%A7-unity3d/

ولی قیمتش خیلی بالاست و اگه بخوام بخرم باید همین الان بخرم که به مناسبت محرم 50 درصد تخفیف گذاشتن. ولی نمی دونم که کیفیت آموزشش خوبه یا نه یا اصلا ارزششو داره؟ گیج شدم  :@

کانستراکت پرداخت درون برنامه ای بازار رو داره شما نگران نباش یه دوستی بازی ساز دارم لینک برنامش رو اگه پیدا کنم بهتون میدم

ولی خب یونیتی بهتره

ببین در مورد آموزش ها به فرض این اموزش رو خریدی خب چقدر میتونه تو رو با یونیتی اشنا کنه؟ چقدر به کارت میاد ؟

داخل انجمن ایا آموزشی بود که  میومد همه ی چیزای بیسیک رو یاد میداد ؟ قطعا نه

اموزش پولی و رایگان انقدر ریخته که تو غرق میشی ولی خب اموزش های پولی قطعا یه چیزایی بهتر از رایگان دارند

و باعث سرعت یادگیری بیشتر شما میشند مثلا مراحل نصب یونیتی رو داخل یه سایت پولی گذاشته ولی کامل ولی داخل یه سایت پراکنده گفته

و تو حجم نتت رو هدر میدی وقتت رو هدر میدی!!!

یونیتی روی 3 بعدی سازی مانور داده و بهتره با مبحث 3 بعدی کار کرده باشی ( فتوشاپ کافی نیست)

مایا و 3d max خیلی خوبند

بازم میگم اموزش زیاده!!!!!

در مورد این آموزشی که لینکش رو گذاشتی نظری ندارم!!!

لینک ارسال

با سلام.

من با یونیتی، گیم میکر، کنستراکت کار کردم...یونیتی فوق العادست...یکم زحمت میخواد همین...در عوض یه بازی ساز اصولی میشید...به جرات میگم کنستراکت ارزشش رو نداره الکی وقتتونو از دست ندید...یونیتی بهترین گزینس :D

لینک ارسال

من میتونم با رابط کاربری اش کنار بیام.

ولی مشکلی که این وسط هست سی شارپه.

چون سی شارپ یونیتی با سی شارپ معمولی فرق داره دیگه (کلی تابع اختصاصی مربوط به شتاب سنج موبایل و تاچ و اینا که توی کتاب های آموزش سی شارپ هم نیست)

سایت مستنداتش هم که برای ایرانی ها باز نمی شه. به فرض هم که باز می شد به زبان انگلیسیه!

لینک ارسال

سلام

من یه اموزش داشتم همشم دیدم . خوب اگه میخوای با یونیتی کار کنی اول باید ببینی  سه بعدی مبخوای یا دو بعدی . به نظرم سه بعدی اسون تره.خوب بعد کار ما اصلا یونیتی نیست شاید خیلی کم واردش بشیم. اگه دوبعدی بسازی کار با فوتوشاپ و اگه سه بعدی 3دی مکس باید بلد باشی . کد نویسیشم زیاد مشکل نست. کلا خیلی سادست کار باهاش اگه بخوای ادامه بدی سعی میکنم اموزششم بزارم.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...