رفتن به مطلب
  • 0

آشنایی با ماژول ها ( service , class , code )

دانشجو

سوال

سلام به اساتید محترم

دوستان من تازه برنامه نویسی بیسیک رو شروع کردم اصول پایه رو یاد گرفتم فقط یکسری چیزا برام نا مفهومه

خب من میخوام بدونم این 3 نوع ماژول کارشون چیه و جه موقعی باید استفاده کرد وو نحوه استفادشون چه جوریه

Code Module

Class Module

Service Module

ببینید نمیخوام تو زحمت بیوفتین،فقط یک توضیح مختصر از این 3تا بدید و اگه تونستین یک مثال هم بزنید

پیشاپیش از تشکر میکنم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

1 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام

Service Module : یک نوع ماژول هستش که میتونیم یکسری کار رو حتی در صورت بسته بودن برنامه انجام داد.

Code Module : خب به وسیله این ماژول میتونید یکسری توابع رو ایجاد کنید و در برنامه استفاده کنید.برای مثال اسم این ماژول ما MyFunc باشه و من یک متد به اسم MyMethod داریم که 2تا پارامتر از نوع عدد داره.

که این متد کارش اینه که بیاد این دو عدد رو از ورودی بگیره و جمع کنه.خب من به این شکل میتونم ازش توی اکتیویتی استفاده کنم:

[/b][/b][b][b]MyFunc.MyMethod(12,2)[/b][/b][b][b]

توی همه اکتویتی ها میتونم به این شکل ازش استفاده کنم.

Class Module : کلاس ماژول هم یک نوع ماژوا هستش.از کلاس ماژول استفاده های زیادی میشه کرد.برای مثال شما یکسری تنظیمات کلی دارید و برنامه شما هم مولتی اکتیویتی هستش و دوست دارید همه ی اکتیویتی ها یک کسان باشند،شما کافیه متدشو داخل کلاس ماژول بنویسید و به راحتی ازش استفاده کنید.از کلاس ساخته شده اول باید یک نوع متغییر بسازین تا بتونین از توابعش استفاده کنید.برای مثال اسم کلاس من اینه MyClass و من یه دونه تابع دارم به اسم Initialize و مثلا GetNumber.من برای اینکه بخوام به این 2تا تابع دسترسی داشته باشم باید به این شکل اول متغییرشو تعریف کنم:

[/b][/b][b][b]Dim test As MyClass 
test.Initialize
test.GetNumber[/b][/b][b][b]

موفق و موید باشید

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...