رفتن به مطلب
  • 0

اتصال گوشی از طریق usb جهت کامپایل کردن به جای استفاده از b4a bridge

soroush_k12

سوال

با سلام

من رو سیستمی برنامه نویسی میکنم که وای فای نداره لذا نمیتونم از امکان b4a bridge برای کانکنت شدن b4a  به گوشی استفاده کنم . هرکاری هم کرد م با usb هم نتونستم اینکارو بکنم . دوستانی که تجربه این کارو دارند لطفا یه آموزش کامل بزارند.ممنونم

گوشی هواوی g510 هست.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

8 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

من فایل adb.exe رو تو command prompt اجرا کردم خروجیش این بود:

فکر کنم اصلا adb دیوایس منو شناخته

post-4437-0-40644400-1449575037_thumb.jpg

ولی بازم با b4a از طریق اتصال usb نمیشناسه و بعد از کامپایل میگه no divuce found

کار دیگه ای هم باید بکنم که نکردم؟؟؟؟

لینک ارسال

نرم افزار hiSuite رو از لینک زیر دانلود کن برای گوشی های هواوی هستش.

http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/

بعدش گوشی رو با کابل به سیستم وصل کن.
USB debugging گوشی رو از قسمت developer options که داخل setting گوشی هست تیک بزن.

اگه developer options نداری تو تنطیمات باید بری به about phone آخر صفحه یه گزینه داری به نام Build Number روی ایم گزینه چند بار پشت هم کلیک کن بعد به تنظیمات گوشی گزینه ی Developer options اضافه میشه.

بعد از این که گوشی به سیستم با کابل وصل شد و دولوپر آپشن هم فعال بود یه نوتیفیکیشن میاد که گوشی رو به چه صورت به سیستم وصل کنی.

وقتی روش کلیک کنی یه صفحه باز میشه که گزینه های زیرو داره احتمالا:

camera

media

storage

sharj only.

گزینه ی media روانتخاب کن.

نرم افزار hisuite باز میشه و صفحه ی گوشیتو نشون میده.

اگه جاوا رو درست به سیستم معرفی کرده باشی دستورadb devices رو توی cmd اجرا کنی گوشیت تویه لیست دستگاه های متصل نشون داده میشه و میشه برای کامپایل ازش استفاده کرد هم توی ایکلیپس هم اندروید استودیو هم بیسیک.

خوبی های اتصال با کابل:

thread ها در حالت دیباگ درست اجرا نمیشن پس مجبوریم تو حالت release تستشون کنیم که با اتصال با کابل و logcat میشه تستشون کرد.

اگه بخواید نرم افزار رو در حالت روشن بودنه دیتای سیم کارت یا airplane mode یا در حالت قطع اینترنت یا هر حالتی که مجبورید وایفای رو خاموش کنید تست کنید باید حتما گوشی با کابل وصل بشه.

اگه بخواید عملکرده سرویسه نرم افزار از نوع stiky یا forground رو بررسی کنید در حالتی که خود نرم افزار بسته شده و فقط سرویس در حال اجراست هم باید گوشی رو با کابل به سیستم وصل کنید و در حالت release برنامه رو کامپایل کنید و اکتیویتی رو ببندید. لوگ هایی که در سرویس نوشتید ذاخل gogcat نمایش داده میشه و میتونید عملکرد سرویس رو بررسی کنید و حتی اگه برنامه خطا بده و بسته بشه خطا رو میبینید تو این حالت.

لینک ارسال

سلام

اصلا حالت USB Debugging رو فعال کردین از تنظبمات گوشیتون ؟

لینک ارسال

سلام. مطمئن شو adb و sdk ها کاملا نصب هستن. بعد usb debuge رو فعال کن. گوشی رو از طریق کابل متصل کن. من معمولا برنامه b4a bridge رو اجرا میکنم . بعدش b4a رو روی سیستم اجرا کن. حالا باید اجرا بزنی یا تو دیزاین کانکت کنی گوشی رو بشناسه. راستش من هر چی انجام دادم تنظیمات خاصی نداشته. 

لینک ارسال

سلام. مطمئن شو adb و sdk ها کاملا نصب هستن. بعد usb debuge رو فعال کن. گوشی رو از طریق کابل متصل کن. من معمولا برنامه b4a bridge رو اجرا میکنم . بعدش b4a رو روی سیستم اجرا کن. حالا باید اجرا بزنی یا تو دیزاین کانکت کنی گوشی رو بشناسه. راستش من هر چی انجام دادم تنظیمات خاصی نداشته. 

ممنون از پاسخهای سریع شما

ولی من نمیتونم این پیام میاد همه اون کارها رو هم کردم

post-4437-0-02535000-1449507413_thumb.jpg

نرم افزار گوشی هم باید نصب شه؟؟

لینک ارسال

داداش هیچ روش عجیبی نداره!! من فقط گوشی رو وصل میکنم (هم ال جی e610  و هم نوکیا xl)   هردوتا وصل میشن. رو گوشی باید b4a brideg وصل باشه تا بتونه b4a desigen رو شناسایی کنه. 

لینک ارسال

داداش هیچ روش عجیبی نداره!! من فقط گوشی رو وصل میکنم (هم ال جی e610  و هم نوکیا xl)   هردوتا وصل میشن. رو گوشی باید b4a brideg وصل باشه تا بتونه b4a desigen رو شناسایی کنه. 

دوست عزیز من توضیح دادم کامپیوترم تو محل کار اصلا وای فای نداره که با b4a brideg کار کنه(مگه b4a brideg فقط با وای فای کار نمیکنه ) . من میخام با کابل usb وصل شم

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...