رفتن به مطلب

امضای الکترونیکی برنامه ها (sign key )

hosseinz501

ارسال‌های توصیه شده

هر فایل apk یک امضای الکترونیکی داره که مختص توسعه دهنده اون هست این امضای الکترونیکی رو فقط باید توسعه دهنده در اختیار داشته باشه 

بازار به تازگی یه ویژگی به پنل توسعه دهنده اضافه کرده که دیگه توسعه دهنده نمی تونه با کلید دیباگ یا امضای الکترونیکی دیباگ ، برنامه رو توی بازار آپلود کنه 

این ویژگی مختص بازار نیست و مارکت گوگل پلی هم از ابتدای این ویژگی رو داشت . 

این امضای الکترونیکی همونطور که از اسمش پیداست برای دیباگ کردن برنامه هست و برای این که کاربر هر دفعه برای کامپایل برنامه مجبور نباشه پسورد امضای الکترونیکی رو وارد کنه .

بیسیک هنگام کامپایل به صورت پیش فرض apk رو با debug key امضا میکنه که این امضا یک امضای عمومی هست و همه اون رو در اختیار دارن و مختض برنامه شما فقط نیست.

شما برای حل این مشکل باید به قسمت Tools < private sign key  برید و اطلاعاتی رو که برای یک امضای جدید لازمه وارد کنید تا فایل امضای شما رو در محل مورد نظر ذخیره کنه بعد شما هر وقت که خواستین کامپایل نهایی خودتون رو از برنامه بگیرید تا برنامه رو در مارکت آپلود کنید به قسمت Tools < private sign key برید و فایل امضای خودتون رو لود کنین و از برنامه کامپایل بگیرین.

اندروید از sign key (امضای الکترونیکی) برای شناسایی توسعه دهنده برنامه استفاده می کنه برخی از مزایایی که امضای الکترونیکی داره عبارتند از :

1) اگه امضای الکترونیکی برنامه شما debug key باشه یه هکر میتونه  برنامه شما رو مهندسی معکوس کنه و کد های شما رو به کد های مخرب تبدیل کنه (مثلا آسیبی به گوشی کاربر بزنه یا اطلاعات کاربر رو بدزده ) و یا کلا هر تغییری تو برنامه شما بده  و بعد دوباره اون رو با همون اسم و پکیج نیم تو اینترنت منتشر کنه و اون برنامه اگه خسارتی به کاربران وارد کنه و کار غیر قانونی انجام بده به اسم شما تموم میشه که یا بی اعتمادی کاربران به شما یا پیگیری قانونی رو به دنبال داره. اما اگه از یه امضای معتبر و مخصوص به خودتون استفاده کنید  دیگه هیچ هکری نمی تونه برنامه رو با امضای الکترونیکی شما منتشر کنه (چون امضای الکترونیکی قابل مهندسی معکوس کردن نیست)

2) به فرض اگه اکانت مارکت شما ، هک بشه دیگه اون هکر نمی تونه بیاد برای برنامه ها ی شما ، برای کاربران آپدیت ارسال کند .

3) هر امضای الکترونیکی یه تاریخ انقضا داره و تاریخ انقضا ی debug key ، از زمان ساخته شدن 365 روزه ، در حالی که تاریخ انقضای امضاهای الکترونیکی برنامه ها برای انتشار در مارکت گوگل پلی باید حداقل تا 22 اکتبر 2033 باشه . و اگه تاریخ انقضای یه امضای الکترونیکی تموم بشه دیگه اندروید اجازه آپدیت به اون برنامه رو نمیده و کاربر مجبور میشه برنامه رو از روی گوشیش پاک کنه و آپدیت برنامه رو به عنوان یه برنامه جدید نصب کنه .

.

.

.

نکته : فایل امضای خودوتون رو که برنامه رو با اون در مارکت آپلود می کنید در جای امنی نگه دارید و از اون بکاپ بگیرید چون اگه این فایل رو گم کنید دیگه نمی تونید برنامه تون رو داخل مارکت آپدیت کنید.
نکته : شما می تونید از یه sign key برای تموم برنامه هاتون استفاده کنید .
لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اینم گاهی ممکنه لازم بشه تو بعضی مسایل.

پسورد DEBUG KEY اینه:

android

لینک ارسال

سلام میشه یک اموزش ازش بزارین من با یک ارورایی مواجه میشم که فک کنم با اموزش حل شه

لینک ارسال

سلام میشه یک اموزش ازش بزارین من با یک ارورایی مواجه میشم که فک کنم با اموزش حل شه

خوب سوالتون و اشکالتون رو تو بخش پشتیبانی در ی تاپیک جدا مطرح کنید حل میشه :write:

لینک ارسال

امضا رو چجور باید درست کرد؟

برید ب قسمت Tools

سپس Private Sign Keys

بعدش رادیوباتن Create New Sign Key رو فعال کنید

ی سری اطلاعات مثل اسمتون و رمز و اینا میخواد ک وارد میکنید

بعدش رو هاردتون ذخیره میکنید

و تمام !

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...

آقا من به برنامه Private Sign Keys کردم و تموم شد و برنامه رو تو بازار منتشر کردم

ولی وقتی یه پروژه جدید ساختم سیستمم رو خاموش کردم و بعد فردا روشن کردم دیدم که تموم کدهایه پروژه جدیدم غیب شدن

همه چی سرجاشه ها ولی کدها مخفی شده -اکتیویتی ها مخفی شدن-همه چی فایل ها -عکسها-در کل همچی
و اولاش یه اروری میداد ولی وقتی یه 
 Sign Keys جدید ساختم ارور نداد ولی همچنان فایل ها مخفی هستن  خواهش میکنم کمکم کنید پروژم نصفه مونده 

دوستان خواهش میکنم کمک کنید نتیجه 1ماه تلاشم به کمک شما بستگی داره

لینک ارسال

آقا من به برنامه Private Sign Keys کردم و تموم شد و برنامه رو تو بازار منتشر کردم

ولی وقتی یه پروژه جدید ساختم سیستمم رو خاموش کردم و بعد فردا روشن کردم دیدم که تموم کدهایه پروژه جدیدم غیب شدن

همه چی سرجاشه ها ولی کدها مخفی شده -اکتیویتی ها مخفی شدن-همه چی فایل ها -عکسها-در کل همچی

و اولاش یه اروری میداد ولی وقتی یه  Sign Keys جدید ساختم ارور نداد ولی همچنان فایل ها مخفی هستن  خواهش میکنم کمکم کنید پروژم نصفه مونده 

دوستان خواهش میکنم کمک کنید نتیجه 1ماه تلاشم به کمک شما بستگی داره

سلام 

لطفا یه تاپیک جدا برای این موضوع درست کنید و توضیحاتتون رو یکم بیشتر کنید مثل نوع ارور و دیگر موارد...

لینک ارسال

سلام 

لطفا یه تاپیک جدا برای این موضوع درست کنید و توضیحاتتون رو یکم بیشتر کنید مثل نوع ارور و دیگر موارد...

داداش من این پستو 3روز پیش زدمااااااااااااا الان دیدی  :oops:

در ضم این مشکل حل شدنی نیست  :eynak:

لینک ارسال

• 3 ماه بعد...

شما برای حل این مشکل باید به قسمت Tools < private sign key

اسم این برنامه چیه ؟ 

سلام

ببخشید متوجه سوالتون  نشدم اسم کدوم برنامه چیه ؟!

لینک ارسال

همین که میگید وارد قسمت تولز بشید .این کجا میشه؟ نرم افزاره؟ یا جای خاصیه؟ ممنون میشم واضح راهنمایی کنید

من مبتدی هستم

لینک ارسال

• 4 ماه بعد...

سلام 

کسایی که دنبال تغییرامضای برنامه یا ساخت امضای دیجیتال براخودشدن هستن حتما یه سر به این سایت بزنین

http://howtosingapk.blogfa.com/post/1

لینک ارسال

• 4 ماه بعد...
در در 1394/09/17, 20:32:49، hosseinz501 گفته است :

3) هر امضای الکترونیکی یه تاریخ انقضا داره و تاریخ انقضا ی debug key ، از زمان ساخته شدن 365 روزه ، در حالی که تاریخ انقضای امضاهای الکترونیکی برنامه ها برای انتشار در مارکت گوگل پلی باید حداقل تا 22 اکتبر 2033 باشه . و اگه تاریخ انقضای یه امضای الکترونیکی تموم بشه دیگه اندروید اجازه آپدیت به اون برنامه رو نمیده و کاربر مجبور میشه برنامه رو از روی گوشیش پاک کنه و آپدیت برنامه رو به عنوان یه برنامه جدید نصب کنه .

.

تاریخ انقضا راه نداره ویرایش کنیم  منظورم اینکه آپدیت ادامه دار بشه:bigsmile:

لینک ارسال

من همه رقم تست کردم با این که رمز ها و امضا درسته ولی نصب نمیشه منظورم آپدیت هست.

با ذخیره امضا و رمز امضا در جایی

آیا قضیه تاریخ انقضا حتمی هست؟؟؟

آیا نصب ویندوز جدید تاثیر داره؟

debug key  دقیقا کجا ذخیره میشه و میشه ویرایش کرد؟

از کجا میشه فهمید حداقل امضای قبلی چی بوده؟از کجا فقط میشه امضا رو دید!

همه چیز درسته ولی موقع آپدیت آپدیت نمیشه؟ باید چکار کرد؟

کسی میتونه راهنمایی کنه؟

لینک ارسال

مشکل امضا حل شد بعداز کلی تلاش :DD::wacko1:

خود نرم افزار بیسیک رو به قدیم برگردوندم حل شد.

لینک ارسال

• 1 سال بعد...

سلام وقیتی میخوام کامپایل بگیرم این خطا رو میده 

امضای الکترونیکی هم ساختم

B4A Version: 7.80
Parsing code.    (0.00s)
Compiling code.    (0.42s)
Compiling layouts code.    (0.07s)
Organizing libraries.    (0.01s)
Generating R file.    (0.79s)
Compiling generated Java code.    (3.68s)
Convert byte code - optimized dex.    (0.66s)
Packaging files.    (0.40s)
Copying libraries resources    (0.01s)
Signing package file (private key).    Error

jarsigner error: java.security.InvalidKeyException: The security strength of SHA-1 digest algorithm is not sufficient for this key size

لطفا کمک کنید

لینک ارسال

در 18 ساعت قبل، Asef گفته است :

سلام وقیتی میخوام کامپایل بگیرم این خطا رو میده 

امضای الکترونیکی هم ساختم

B4A Version: 7.80
Parsing code.    (0.00s)
Compiling code.    (0.42s)
Compiling layouts code.    (0.07s)
Organizing libraries.    (0.01s)
Generating R file.    (0.79s)
Compiling generated Java code.    (3.68s)
Convert byte code - optimized dex.    (0.66s)
Packaging files.    (0.40s)
Copying libraries resources    (0.01s)
Signing package file (private key).    Error

jarsigner error: java.security.InvalidKeyException: The security strength of SHA-1 digest algorithm is not sufficient for this key size

لطفا کمک کنید

سلام لطفا یه عکس از صفحه مورد نظرتون بفرستید

1-اولین برنامتونوه که دارید کامپایل میکنید؟

sdk & jdr از کجا دانلود کردید؟

نسخه بیسیکتون چنده؟

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...