رفتن به مطلب

تبدیل خودکار آدرس های اینترنتی(URL) موجود در متن لیبل به لینک(link)

پژمان نیکروان

ارسال‌های توصیه شده

سلام علیکم. :write:

باز اومدیم با یه آموزش جالب واسه بیسیک توسط جاوا...

حتما دیدین توی یعضی از برنامه ها قسمت درباره ما یا راهنمایی شون یه متنی رو مینویسن بعد یه لینک هم مابین این متن قرار میدن و خیلی شیک اون لینک خودکار آبی میشه و وقتی روش کلیک میکنیم برنامه هایی که اون لینک رو میپذیرن باز میشه مثل مرورگر و...

یا حتی وقتی انگشت رو روی اون لینک نگه میداریم میشه کپیش کرد.

شاید تا الان میومدیم اینکارو با استفاده از چند لیبل انجام میدادیم که خیلی کارو سخت میکرد و استاندارد در نمیومد.

بعد مثلا میومدیم توی رویداد کلیک لیبل مینوشتیم که اون لینکه با اینتنت باز بشه....

اما اصلش اینجوریه که الان عرض میکنم :crazy:

نمونه ای که ساختیم الان(ببخشید تو متن زیر سوتی دادم ، دوبار نوشتم شما از شما از):

20151209114045.png

خب کتابخانه JavaObject رو تیک بزنید و کد زیر رو بین ساب هاتون بنویسید(کپی نکنید :D )

#if java
import android.widget.TextView;
import android.text.util.Linkify;

public void link(TextView LaeblName){
	 Linkify.addLinks(LaeblName, Linkify.ALL);
 }

#end if

حالا کافیه اسم لیبلی که میخوایم همین عمل روش انجام بشه بهش بدیم:

Dim j As JavaObject
j.InitializeContext
j.RunMethod("link",Array(Label1))

تموم شد به همین راحتی.

نکته: نیازی نیست که توی متن لینک ها حتما http یا www داشته باشن. یعنی کلا توی متن یه همچین چیزی داشته باشید: answercenter.ir خودش تشخیص میده که لینک هست....

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

آقا خیلی ممنون

فوق العاده کاربردیه

ولی بهتر میشه اگه یه کتابخونه واسش بزنی :cheshmak:

اگه خواستی یه کتابخونه بزن واسش و دو سه تا امکان دیگه که واسه لیبل هست رو بهش اضافه کن، مثل اسکرول ویو دار کردن لیبل بدون اسکرول ویو! (که تو انجمن هست تاپیکش) و چند تا امکان دیگه که مخصوص لیبل هست رو به کتابخونه ادد کنید و بزارید واسه کاربران

یا مثلا این کار رو هم اضافه کنید:

http://answercenter.ir/topic/9267-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%DA%AF-%D9%87%D8%A7%DB%8C-html-%D8%AA%D9%88%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%A8%D9%84/

بازم ممنون :gol:

لینک ارسال

سلام

آقا خیلی ممنون

فوق العاده کاربردیه

ولی بهتر میشه اگه یه کتابخونه واسش بزنی :cheshmak:

اگه خواستی یه کتابخونه بزن واسش و دو سه تا امکان دیگه که واسه لیبل هست رو بهش اضافه کن، مثل اسکرول ویو دار کردن لیبل بدون اسکرول ویو! (که تو انجمن هست تاپیکش) و چند تا امکان دیگه که مخصوص لیبل هست رو به کتابخونه ادد کنید و بزارید واسه کاربران

یا مثلا این کار رو هم اضافه کنید:

http://answercenter.ir/topic/9267-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%DA%AF-%D9%87%D8%A7%DB%8C-html-%D8%AA%D9%88%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%A8%D9%84/

بازم ممنون :gol:

ممنون.

ببخشید من دیشب جواب دادم اما چون نتم ضعیف بود هرچی نوشتم پرید پست خالی اومد.

راستش منم تو این فکر بودم که همینو کتابخانشو بسازم و ارائه بدم اما همین یه امکان کوچیک کافی نیست.

بقول شما میتونم بیام چند تا امکانات جالب رو جمع آوری کنم و به یه کتابخانه برای بیسیک تبدیلش کنم.

اما هم وقت نیست که اینکارو انجام بدم ، هم اینکه اگه کد اصلی رو بذاریم میتونه مفید تر باشه برای کاربرا.

لینک ارسال

آقا پژمان تبدیل کد ما چی شد برادر؟!! این خیلی خوب هست که اگر دوستانی که با جاوا کار می کنند امکانات مفیدی همانند این رو پیاده سازی کنند توی بیسیک تا محدودیت ها کمتر بشه! من همین سوال رو چندین ماه پیش پرسیدم و راه حلی براش نبود ولی الان راه حلش آماده شد! موفق باشید!
لینک ارسال

• 11 ماه بعد...
  • 1 سال بعد...
در در 1394/09/19, 11:52:57، پژمان نیکروان گفته است :

سلام علیکم. :write:

باز اومدیم با یه آموزش جالب واسه بیسیک توسط جاوا...

حتما دیدین توی یعضی از برنامه ها قسمت درباره ما یا راهنمایی شون یه متنی رو مینویسن بعد یه لینک هم مابین این متن قرار میدن و خیلی شیک اون لینک خودکار آبی میشه و وقتی روش کلیک میکنیم برنامه هایی که اون لینک رو میپذیرن باز میشه مثل مرورگر و...

یا حتی وقتی انگشت رو روی اون لینک نگه میداریم میشه کپیش کرد.

شاید تا الان میومدیم اینکارو با استفاده از چند لیبل انجام میدادیم که خیلی کارو سخت میکرد و استاندارد در نمیومد.

بعد مثلا میومدیم توی رویداد کلیک لیبل مینوشتیم که اون لینکه با اینتنت باز بشه....

اما اصلش اینجوریه که الان عرض میکنم :crazy:

نمونه ای که ساختیم الان(ببخشید تو متن زیر سوتی دادم ، دوبار نوشتم شما از شما از):

20151209114045.png

خب کتابخانه JavaObject رو تیک بزنید و کد زیر رو بین ساب هاتون بنویسید(کپی نکنید :D )

#if java
import android.widget.TextView;
import android.text.util.Linkify;

public void link(TextView LaeblName){
	 Linkify.addLinks(LaeblName, Linkify.ALL);
 }

#end if

حالا کافیه اسم لیبلی که میخوایم همین عمل روش انجام بشه بهش بدیم:

Dim j As JavaObject
j.InitializeContext
j.RunMethod("link",Array(Label1))

تموم شد به همین راحتی.

نکته: نیازی نیست که توی متن لینک ها حتما http یا www داشته باشن. یعنی کلا توی متن یه همچین چیزی داشته باشید: answercenter.ir خودش تشخیص میده که لینک هست....

سلام

میخوام روی یک متغییر استرینگ لینکو تشخیص بده و بصورت آرایه بهم بده، میشه راهنمایی کنید؟  :fekr:

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...