رفتن به مطلب

پاسخ کافه بازار در مورد حذف قسمت تازه ها

MahdiHD

ارسال‌های توصیه شده

سلام خدمت دوستان عزیز

همونطور که می دونید ، در نسخه بتا کافه بازار در ساختار خود تغییرات اساسی داده و یکی از این تغییرات حذف قسمت تازه ها است. دلیل کافه بازار برای حذف تازه ها کاملا منطقی بوده که من این پاسخ را به طور کانل در زیر می آورم. اگر نظری دارید بفرمایید.

سلام،

توسعه‌دهندهٔ گرامی، تغییر نحوهٔ نمایش مجموعهٔ «تازه‌ها» با توجه به نظرات کاربران در مورد کیفیت برنامه‌های صفحه‌ٔ اصلی و حداکثرسازی توجه آن‌ها به برنامه‌های با کیفیتی که از سوی توسعه‌دهندگان ارائه شده رخ داده است.

هدف اصلی از این تغییر کاربران هستند. این‌که کاربر چه تجربه‌ای از کار با بازار به دست می‌آورد برای ما و قطعاً برای شما به عنوان توسعه‌دهنده بسیار حائز اهمیت است چرا که بدون وجود کاربران نه مایی وجود خواهیم داشت و نه شمایی.

کاربر باید از گشت و گذار در بازار لذت ببرد و در برخورد اولیه برنامه‌هایی را مشاهده کند که پس از نصب آن‌ها احساس رضایت برای وی حاصل شود و در بازگشت به بازار نیز همواره برنامه‌هایی را مشاهده کند که از کیفیت بالایی برخوردار هستند. توجه کنید هیچ مارکت خارجی برنامه‌های تازه را در صفحهٔ نخست نمایش نمی‌دهد، بلکه گلچینی از برنامه‌ها تازهٔ مناسب از دید کاربر را نمایش می‌دهد.

از یک سو دسته‌بندی‌های جدیدی که در سایت در مورد برنامه‌ها شکل گرفته است و از سوی دیگر لیست «تازه‌های برگزیدهٔ» بازار این امکان را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد که برنامه‌های با کیفیت خود را بهتر در معرض دید کاربران قرار دهند.

توجه داشته باشید که این کار باعث خواهد شد تا تجربه‌ی کاربری بهتری برای خریداران محصولات رقم بخورد که این امر اعتماد به خرید آنها را در کل افزایش خواهد داد.

در همین راستا همکارانم در بخش فنی در تلاش هستند تا لیست‌های صفحهٔ نخست بازار را بهبود بخشند، امیدواریم تغییرات پیش‌رو در نهایت منجر به رضایت توسعه‌دهندگان با برنامه‌های با کیفیت و مناسب شود.

همچنین امیدواریم با تلاش شما، ارائهٔ نسخه‌های به‌روزرسانی و برنامه‌های جذاب، کاربران پرشمار بازار را به نصب برنامه‌هایتان تشویق نمایید.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

هدف اصلی از این تغییر کاربران هستند. این‌که کاربر چه تجربه‌ای از کار با بازار به دست می‌آورد برای ما و قطعاً برای شما به عنوان توسعه‌دهنده بسیار حائز اهمیت است چرا که بدون وجود کاربران نه مایی وجود خواهیم داشت و نه شمایی.

کاربر باید از گشت و گذار در بازار لذت ببرد و در برخورد اولیه برنامه‌هایی را مشاهده کند که پس از نصب آن‌ها احساس رضایت برای وی حاصل شود و در بازگشت به بازار نیز همواره برنامه‌هایی را مشاهده کند که از کیفیت بالایی برخوردار هستند. توجه کنید هیچ مارکت خارجی برنامه‌های تازه را در صفحهٔ نخست نمایش نمی‌دهد، بلکه گلچینی از برنامه‌ها تازهٔ مناسب از دید کاربر را نمایش می‌دهد.

شما مارکت  گوگل پلی رو که نصب کنید بخش New+update رو که همون "تازه ها" هست می بینید. اتفاقات پارسال کافه بازار در حال  تکرار  هست و بدنبال اون کاهش کاربران .

لینک ارسال

همیشه همینو میگن....

یه متنه کپیش میکنن ارسال میکنن. :wacko1:

وقتی تازه ها ورداشته بشه یعنی دیگه برنامه هامون رو هیچ طور نمیتونیم معرفی کنیم به جز تبلیغ ، یا طرف بره بین دسته بندی ها بگرده شانسی برنامه ی مارو ببینه :D

تنها امیدی که داشتیم تا برنامه در معرض دید کاربران باشه همین تازه ها بود ، الانم تنها امید تبلیغ کردن و ارائه برنامه با کیفیت برای وارد شدن به بخش برگزیده ها هست.

بنظر من کار اشتباهی هست تازه ها مثلا چیکار با کاربرا داشت که میگن کاربرا باید راضی باشن از بازار.... (میگم همیشه حرفشون اینه) :aggressive:

متوجه نمیشم ، دقیقا چه ضرری داره برای کاربرا؟؟

لینک ارسال

اینا دنبال پولن..

میخوان توسعه دهنده برای دیده شدن تبلیغ کن.خوب یکی از تبلیغای مهم چیه؟((عدد))

خوب حالا عدد مال کیه؟بله دیگ مال خود بازار.

درصدی ک میگرفتن کم بود.مجبور میکنن یک خرج دیگ هم بکنیم.

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

منم موافقم اینطوری خعلی کار پرپیچ و خم و سخت میشه برا توسعه دهنده ها

چون فقط مگر شانسی یه برنامه جدید کاربر بتونه ببینه

لینک ارسال

اینا فکرشون پول گرفتن از ماست امیدمون به اون تازه ها بود که اونم برداشتن

خیلی بد شد

اگه میشد بازارو تحریم کنیم

حالا باید از عدد استفاده کنیم

:shout:  :shout:  :shout:

لینک ارسال

سلام 

من از اول که بازار همیچن طرحی رو معرفی کرد برای نسخه جدیدش بهتون گفتم که اینا میخوان از دو طرف پول به جیب بزنن

صد بار گفتم یه باره دیگه هم میگم نسخه جدید بازار اصلا اصلا به سود توسعه دهنتده ها  نیست

آقا باورتون نمیشه رو یه برنامه 20روز کار کردم گذاشتم بازار بگید چندتا دانلود شد 3تا :2: بعد میگن نریدین به کافه بازار :20: برا همین تصمیم گرفتم تا بازار خودشو اصلاح نکنه برنامه توش نزارم :Laie_60B:

اینا میخوان از توسعه دهنده های بدبخت هم از عدد پول بچاپن هم از خوده بازار 

من دردم میاد که اینا اینجوری دارن به ما که بزرگشون کردیم ظلم میکنن و ما در عوض هر روز بهشون وابسته تر میشیم

آقا همکاری نکنید با اینا برید سمت مایکت یا کندو 

بذارید بفهمن که ما اونا رو گنده کردیم 

میدونم کi حرفامو نمیفهمید ولی ای کاش درک کنید که چی گفتم

موفق باشید :53:

لینک ارسال

سلام دوستای گلم منم با نظر اکثر کاربرا کاملا موافقم 

من الان دارم برناممو آماده میکنم تا برا عید تو مایکت و اول مارکت بزارم

بازار دیگه شورشو دراورده هر سری با یه تز بیخود پا رو خرخره برنامه نویسا میزاره 
1 ماه رو برنامم کار کردم با این دسته گل بازار 4 تا دونه دانلود داشته 

کم مونده دیگه به جز این 30 درصد سهم خودش + 9 درصد مالیات، پول آب و برق  و بنزین ماشینشونم از سهم توسعه دهنده کم کنن :aggressive:

لابد انتظار دارن بریم همون قدری که سهم توسعه دهنده هست و هم خرج تبلیغ عدد کنیم  :fekr: 

من شاید توسعه دهنده خوب و بزرگی نباشم نسبت به شما اساتید 
اما یکی هم یکیه من که دگ بیخیال بازارم ... ضمن اینکه گیر دادن های الکی بازارم دگ کلافه میکنه آدم و ...

درباره اول مارکتم بگم چون پشتیبانش همراه اوله و همراه اول خوب تبلیغ میکنش نسبتا خوب رو اومده فقط یکم بد و دیر تصویه حساب میکنن اونم میل زدن به توسعه دهنده ها و عذر خواهی کردن و قراره دیگه از این مشکلها پیش نیاد 

مایکتم خوبه اما اگه میخواین برنامتون رو بیاد اول یه اپ استور انتخاب کنین و تو یه دونه اپ استور بزارید برنامه تونو ، بزارید همه دانلود ها از یه جا باشه بعد چند روز تو بقیه اپ استورا بزاریدش 

موفق باشید

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

من هم با شما موافقم

بهترین برنامه ها رو می زارم دو سه تا دانلود داشته

بیاید یه فکری باسه این تازه های بازار بکنیم

لینک ارسال

سلام

من اولین برنامم رو خواستم توی بازار منتشر کنم ولی واقعا خیلی اذیتم کردن که با  برخورد شدید و قاطع  من رو برو شدند باور کنید باور کنید تا اسم مارکت های دیگه رو اوردم  برنامه من رو منتشر کردن  بعد از این که عصبی شدم و بهشون گفتم نرم افزارم رو توی مارکت های دیگه منتشر میکنم  یکی از کارمنده های اون که خانم هم بود به تیکت پاسخ داد و نوشت در حال برسی هستیم و باور کنید به 2 ساعت طول نکشید دیدم  برنامم زده شد منتشر شده که بعد از انتشار اون خودم برنامم رو حذف کردم و اعتراضم رو به این صورت بهشون نشون دادم.

به قول  دوستمون afraz aa ما بازار رو بزرگ کردیم پس  بدونید اون ها به ما وابسته هستند این انجمن حداقل 50  برنامه نویس داره که برنامه هاش رو توی بازار منتشر میکنه این 50 نفر  هر کدام 50 نفر دیگه رو میشناسه اگر  توسعه  دهنده ها با هم یکی بشند  و یک توماری رو  امضا الکترونیکی کنند و به بازار بدن که با سیاست هاشون کاملا مخالف هستیم و اگر سیاست خودشون رو تغییر ندن  برنامه ای توی بازار منتشر نمیکنیم مطمعا باشید بازار سیاست های غلط خودش رو اصلاح میکنه این به شما بستگی داره مطمعا باشید با منتشر نکردن برنامه خودتون توی بازار هیچ بلای سر برنامه خودتون نمیاد برنامه رو پولی میزارید  یکی میاد میخره 100 بار   پخش میکنه  بازار زورش میاد به کتاب خانه هاش یک امکانی اضافه کنه که تشخیص بده برنامهاز مارکتش  دانلود شده یا نه بعد میگه دروپرداختی بزارید گوگل پلی با اون عظمتی که داره برنامه بنجول توش مثل  مور ملخ  زیاد هستش بعد بازار خودش رو با گوگل پلی مقایسه میکنه

دوستان من که هیچ برنامه ای توی بازار منتشر نکردم دو پروژه قوی دارم که میخوام تنها با یک مارکت منتشر کنمو اختصاصی اون مارکت بزنم

راستی یک خاطرهه ای هم بگم همون برنامه ای که توی بازار منتظر کردم و حذف کردم توی مایکت هم منتشر کردم بعد از 1  هفته باور کنید دوستان مایکت بهم زنگ زد گفت میخوایم  قسمت  برترین ها رو توی مایکیت بزاریم   که برنامه شما انتخاب شده  نسخه دومش بزارید تا ما هم قرار بدیم نه با مایکیت اشنای دارم ، نه پارتی دارم ، نه پولی بهشون دادم  فقون برنامم توی یک هفته 5 هزار دانلود داشت اره توی مایکیت  یک هفته 5 هزار دانلود داشتم  خودم هم باورم نشده بود

پارس هاب هم  برنامم مشکل داشت  نه تیکت زدم نه چیزی   مدیر فنیشون زنگ زد کاملا توضیح داد که چطور رفعش کنم

این رو بگم  هر جای جز بازار میتونید تست کنیید باور کنید ضرر نداره

خودتون  میتونید  سیاست همه مارکت ها رو  تغییر بدید  نزارید  اون ها مسیر شمای که بزرگشون کردید رو تغییر بدن  شما مسیر اون ها رو تغییر بدید

لینک ارسال

سیاست های بازار اصلا برای توسعه دهنده ها خوب نیست و یواش یواش دارن مارو از دست میدن

الان بهترین مارکت به نظر من مایکت هستش البته درسته کند عمل میکنن چون نیروی کافی ندارن ولی در آینده نه چندان دور مایکت جاشو با بازار عوض میکنه اینو مطمعن باشید.

خودتون ببینید تو این 2 سال مایکت نسبت به قبل چقدر پیشرفت کرده؟

مایکت سیاستش با توسعه دهنده ها خیلی خوبه

برنامه رو راحت منتشر میکنه

رفتارش با توسعه دهنده ها خوبه

گیر الکی نمیده

پنل دولپریش از بازار هم بهتر و کاربر پسند تر و راحت تره

امکاناتش بیشتره

برنامه مای پنل رو برای گوشی های اندرویدی منتشر کرده که توسعه دهنده ها از طریق خود گوشی هم به پنل توسعه دهنده متصل باشن که یک قدم بزرگی بوده برا کسب رضایت توسعه دهنده ها و البته یک امکان نمونه هست در برابر دیگر مارکت ها

منم هیچ رابطه ای با مایکت و افراداش ندارم ولی این امکان که خودشون زنگ میزنن و تو پنل پیام میدن که مثلا تو این تاریخ برنامه شما رو به عنوان برنامه منتخب و یا تازه منتخب میزاریم تو صفحه اصلی بسیار بسیار خوبه و توسعه دهنده ها بیشتر جذب میشن .. مثلا تا الان 3 تا از برنامه های من رفتن تو بخش تازه های منتخب یکیشم رفته تو اول لیست برترین های درون پرداخت

جشنواره هایی هم که میزاره کاربرا بیشتر جذب میشن تا برنامه ها رو دریافت کنن

لینک ارسال

دوستان سلام

من هم از اول عید تصمیم گرفتم دیگه توی بازار اپلیکیشن منتشر نکنم.

فکر میکردم فقط خودم هستم که میخوام اینکارو کنم ولی حالا که عزم شما رو دیدم. مصمم تر شدم :)

اپلیکیشن بعدیم که نسبتا بزرگ هست توی مایکت منتشر میشه و امیدوارم درآمد خوبی داشته باشه چون وقت زیادی گذاشتم و براش هزینه کردم :)

لینک ارسال

این سیاست برای اینه که برنامه های غیر کاربردی و غیر مفید از سطح مارکت کم کم جمع بشه

منم خودم اول ک دیدم اینطوره مخالف بودم

اما خود شما خودتو جای یه کاربر عادی ک از برنامه نویسی هیچی بلد نیست بزار

یه برنامه میاد توی تازه ها 

بی کیفیت و محتوی

و از اقبال خوبه اون توسعه دهنده

دانلود بالا میره و کاربرا هم ناراضی و فحاشی هایی ک اکثرا مشاهده میشه

به نظرم این سیاست باعث ایجاد رقابت روی کیفیت ، محتوی  و کاربردی بودن برنامه میشه که واقعا سیاست خوبی هستش :)

و اقای ایزدی هم قراره بخش حمایتی رو ایجاد کنه به نظرم باید ناظر روی برنامه ها باشه که برنامه هایی که واقعا مفید و خوش طرح هستن قرار بگیره توی لیست !

پ.ن

و اینکه دوستان لطف کنن لینک چند برنامه کاربردی و مفید که واقعا ارزش دانلود رو داشته بزارن ک دانلود نداشتن !

مطمئنن هرقدر روی برنامه هاتون کار کنین همون قدر هم استقبال میشه!

مثلا من خودم دارم رو یه اپ ک اونم یه کتاب سادست کار میکنم حدودا یک ماهه و هنوز به بخش علاقه مندی هم نرسیدم !

چرا چون تمرکزم روی طراحی اصولی و کاربر پسندانست ! 

نه اینکه بیام هفته ای یه رنامه تحویل کافه بازار بدم ! 

لینک ارسال

با سلام خدمت دوستان گرامی

همانطور که اکثر دوستان گفتند یکی از اشتباهات کافه بازار در نسخه جدید حذف تازه هاست

چون اکثر کاربران موقع بازدید از بازار دنبال برنامه جدید هستند!

حتی خود پسر من که 7 سالشه! از بازار که استفاده می کنه میگه بابا ببینم برنامه یا بازی جدید چی اومده!!

کاربران خیلی دقیق قسمت نظرات و توضیخات برنامه را می خوانند و انتخاب می کنند لازم نبود کافه بازار این قسمت را حذف کند شاید راههای خلاقانه تری بود که استفاده کند

و صرفا اینکه مارکت خارجی اینکار را می کند نباید ملاک باشد و خودشان باید خلاقیت داشته باشند.

اما اینکه برنامه هاتون را در کافه بازار منتشر نکنید بنظرم اشتباه محض است چون درصد زیادی از مردم فقط بازار را می شناسند و بنظرم  بقیه مارکتها هنوز خیلی مونده تا به بازار برسن.

مایکت هم یه طرح خوبی داره بهش میگن طرح رایتل که برنامه های با کیفیت شما را 24 ساعت بصورت رایگان در صفحه اولش میزاره

من شرکت کردم در این طرح موافقت شده اما هنوز نوبتم نرسیده منتشر بشه اما میگن تو امار دانلود و تبلیغ خیلی تاثیر داره حتما امتحان کنید.

موفق باشید.

لینک ارسال

سلام

با حذف قسمت تازه ها از بازار مطرح شدن برنامه های توسعه دهندگان تقریبا نابود شده و بازار این کار رو انجام داد تا برنامه نویسان مجبور بشن از تبلیغات عدد استفاده کنن.

در تکمیل حرف دوستان بگم واقعا مایکت عالیه. هم برخوردشون، هم امکاناتش و... یکی از برنامه هام رو هم در بازار و هم در مایکت گذاشته بودم. امتیاز هایی که داشت در بازار و مایکت برابر بود.

کندو هم عالیه. چند روز پیش زنگ زدن و درخواست دادن یکی از برنامه هام رو براشون قرار بدم. و همچنین خواستن که از این بعد سایر برنامه هایی که دارم رو در اون جا منتشر کنم.

نمی دونم چرا بازار داره اینجوری رفتار می کنه. اگر یک ماه مثل کندو و مایکت با توسعه دهندگان رفتار کنه هم رضایت برنامه نویسا و هم رضایت کاربران رو جلب می کنه.

موفق باشید

لینک ارسال

• 3 هفته بعد...

صــحــیـــح  :fekr:

ببینید دوستان  ریاست کافه بازار در خارج از ایران بوده و عرق خاصی نسبت به کمپانی های اروپایی و آمریکایی داره...حال اینکه برنامه نویسای ایرانی همه جوره تحریم هستند...بازار اگه بزرگ شده فقط به دست همین برنامه نویسا بوده...اگه دوستان همدل باشند و همه باهم همکاری کنند به راحتی میتونن کافه بازار رو از دور رقابت حذف کنند...چرا؟ چون بازار خوب میدونه خوش خدمتی برای شرکت های خارجی چه سودی براش داره و چه ضرری برای برنامه نویس ایرانی!!!کل بازار شده عدد و شرکت های خارجی!!

مافیا شده واسه خودش...دیجی کالا نرم افزار برتر سال شناخته شد چرا؟؟؟چون پول داد ...مهم نیست که دیجی کالا اصلا به اندازه نرم افزار های دیگه ای که بودن کاربردی بود یا نه!!مهم اینه که دیجی کالا پول داد و رابطه!!! توی ایران تا یه شرکت بزرگ میشه همین اتفاقات پیش میاد..اگه کمی همدل باشیم میتونیم با سیاست های خودمون کافه بازار رو مجبور به حمایت از برنامه نویس های ایرانی کنیم تا خوش خدمتی برای کمپانی های خارجی رو کنار بزاره!!

از آقایاون و اساتید خواهشمندم یه انجمن برنامه نویسان مخصوص مقابله با سیاست های غلط مارکت های اندرویدی ایجاد کنند ..مطمئن باشید همه برنامه نویس ها مشتاقانه عضو خواهند شد...آقای مهدی ایزدی استاد گرامی شما مدیر انجمن هستید و بهترین گزینه برای همدل کردن دوستان برنامه نویس...ایجاد یه کمپین یا یه انجمن میتونه همه رو راحت کنه از دست سیاست های غلط مارکت های اندرویدی..امیدوارم حرف بنده رو به عنوان عضو کوچکی از جامعه برنامه نویسان قبول کنید.موفق باشید

لینک ارسال

ببینید دوستان  ریاست کافه بازار در خارج از ایران بوده و عرق خاصی نسبت به کمپانی های اروپایی و آمریکایی داره...حال اینکه برنامه نویسای ایرانی همه جوره تحریم هستند...بازار اگه بزرگ شده فقط به دست همین برنامه نویسا بوده...اگه دوستان همدل باشند و همه باهم همکاری کنند به راحتی میتونن کافه بازار رو از دور رقابت حذف کنند...چرا؟ چون بازار خوب میدونه خوش خدمتی برای شرکت های خارجی چه سودی براش داره و چه ضرری برای برنامه نویس ایرانی!!!کل بازار شده عدد و شرکت های خارجی!!

مافیا شده واسه خودش...دیجی کالا نرم افزار برتر سال شناخته شد چرا؟؟؟چون پول داد ...مهم نیست که دیجی کالا اصلا به اندازه نرم افزار های دیگه ای که بودن کاربردی بود یا نه!!مهم اینه که دیجی کالا پول داد و رابطه!!! توی ایران تا یه شرکت بزرگ میشه همین اتفاقات پیش میاد..اگه کمی همدل باشیم میتونیم با سیاست های خودمون کافه بازار رو مجبور به حمایت از برنامه نویس های ایرانی کنیم تا خوش خدمتی برای کمپانی های خارجی رو کنار بزاره!!

از آقایاون و اساتید خواهشمندم یه انجمن برنامه نویسان مخصوص مقابله با سیاست های غلط مارکت های اندرویدی ایجاد کنند ..مطمئن باشید همه برنامه نویس ها مشتاقانه عضو خواهند شد...آقای مهدی ایزدی استاد گرامی شما مدیر انجمن هستید و بهترین گزینه برای همدل کردن دوستان برنامه نویس...ایجاد یه کمپین یا یه انجمن میتونه همه رو راحت کنه از دست سیاست های غلط مارکت های اندرویدی..امیدوارم حرف بنده رو به عنوان عضو کوچکی از جامعه برنامه نویسان قبول کنید.موفق باشید

سلام ،

ممنون از این که نظرات خودتون رو به اشتراک گذاشتید. الان آقای ایزدی پیشنهاد یک کمپین حمایت از توسعه دهندگان رو مطرح کرده بودند اما هنوز عملی نشده. در ضمن باید به اطلاعات برسونم که در آینده ای نزدیک کافه بازار در لیست های صفحه اول تغییر می کنه و لیست های برتر جداگانه به یک صفحه منتقل می شند.

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...