رفتن به مطلب
  • 0

راهنمایی در مورد تگ و سندر در مولتی پنل چند تبی

mahdig502

سوال

سلام خدمت اساتید

من سوالم با توجه به این تایپک

http://answercenter.ir/topic/12435-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D8%B3/

میخواستم بدونم چجوری برای هر رده15 تایی پنل ها حالا یا با دیتابیس یا با تگ سندر یه دستور خاص بنویسم 

مثلا وقتی تب اول را زدیم تگ پنل ها از 1 تا 15 بشه و تب دومی از 16 تا 30 و تب سومی از 31 تا 45 و...

اینجوری میتونم توی رویداد کلیک پنل بنویسم 

if panel.tag = 1 then 

msgbox("1","1")

end if

if panel.tag = 23 then 

msgbox("23","1")

end if

.

.

.

و اینجوری مشکلم حل میشه حالا خودتون میدونید چطور راهنماییم کنید :53:  :DD:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

خب بازم حق با شماس مشکل از منه ک همش نصفه نیمه راهنمایی میکنم حالا خوب دقت کنید تا ببینید چطور این مشکل رفع میشه 

ببینید اول ی متغیر از نوع int تو گلوبال تعریف کنید (مثلن St ) حالا توی رویداد کلیک تبها بیاین st=myb.tag کنید، فمیدید چی شد؟ اومدیم تو رویداد کلیک تب ها گفتیم متغیر int ک تعریف کردیم برابر تگ تب هاست خب این از قسمت اول حالا قسمت دوم:

حالا بیاین تو رویداد کلیک پنل ها شرط بزارین ب این صورت

If st=1 Then
		    If p1.Tag=1 Then
				ToastMessageShow("این پنل1 از تب اول است",False)
			End If	
	End If

If st=2 Then
		    If p1.Tag=1 Then
				ToastMessageShow("این پنل1 از تب دوم است",False)
			End If	
	End If

فمیدین چی شد؟؟؟؟ 2 تا شرط تودرتو گزاشتیم، حالا چی گفتیم؟ گفتیم وقتی رو پنل کلیک شد(چون باید این شرط ها تو رویداد کلیک پنل گزاشته شه) بیا بررسی کن (با شرط اول) اگه st ک همون تگ تب ما است برابر با 1 بود بیا دوباره بررسی کن اگه تگ پنل کلیک شده 1 بود بیا و توست مسیج نشون بده با این مضمون "این پنل 1 از تب اول است" و برا حالا 2 هم دقیقن همین شرطا با این تفاوت ک گفتیم بیا بررسی کن اگه st برابر با 2 بود بیا بنویس "این پنل 1 از تب دوم است"

لینک ارسال

مهدی من نمیدونم چرا میخای این کارو بکنی، شما مثلن 3 تا تب داری ک رو هر کدوم کلیک کنی یک سری 15 تایی پنل لود میکنه ک تگ اونا 1 تا 15 هست حالا مهم نیس رو تب 1 کلیک کنی یا 2 یا 3 ینی منظورم اینه ک رو هر کدوم کلیک کنی دقیقن تگت مثه بقیه تب ها از 1-15 میشه (دقیقن چیزی ک تو سورس هست) خب چیزی ک اینجا مهمه اینه 15 تا پنل تو تب اول با 15 تا پنل در تب دوم کاملن از هم تفکیک شدن قبلن (کی تفکیک شدن؟ موقعی ک شما رو تب مورد نظر کلیک کردی) نمیدونم منظورمو متوجه شدی یا نه من حس میکنم شما فک کردی چون تگ پنل های همه ی تب ها 1-15 هست نمیتونی برا پنل های هر تب رویداد جدا در نظر بگیری در حالی ک این طور نیس، حالا تو باز ی مثال ساده بزن شاید من درست متوجه نشدم

لینک ارسال

من توی قسمت کد رویداد کلیک نوشتم

Sub p_Click
Dim p1 As Panel
p1 = Sender 
If p1.Tag =1 Then
ToastMessageShow("این دکمه یک است",False)
End If

End Sub 

خب حالا برنامه را اجرا کردم و زدم روی تب یک و پنل یک 

پیام زیرش اومد "این دکمه یک است"

e4jq_1_thumb.jpg

حالا رفتم روی تب دو وبازهم دکمه یک

این پیام اومد"این دکمه یک است"

thl7_2_thumb.jpg

ولی من میخوام یجوری کد نویسی کنم که توی تب دوم و دکمه یک دیگ اون پیام تکراری نیاد و بگه این دکمه 16 است مثلا

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...