رفتن به مطلب

شروع به نوشتن مارکت اندروید

جواد زبیدی زاده

ارسال‌های توصیه شده

سلام خدمت همکاران عزیز

سخن اول : دوستان عزیز میدونم مارکت های زیادی هستند مثل مایکیت ، بازار ، کندو ، پلازا ، چهار خونه ، ایران اپس و ......  پس لطفا نظر منفی ارسال نکنید چون واقعا از نظرات منفی خوشم نمیاد باعث دلسردی میشه  و با تندی به نظرات منفی پاسخ میدم پس جنگ اول به از صلح آخر هستش و دوست ندارم بعدا کسی از دستم ناراحت بشه.

این مدت شاهد اذیت بیش از حد توسعه دهنده ها بودم

85 درصد شما  خواستید برنامه ای توی بازرا و دیگرمارکت ها بزارید ولی برای بار اول 99 درصد ایرادی روش میزارند مخصوصا کافه بازار چون کم کم دارند میرند سمت نرم افزارهای خارجی شاید بگیم با آزاد شدن گوگل استور ما میریم توی اونبرنامه میزاریم ولی این هم بگم 65 درصد و شاید کمتر کاربران ایرانی از گوگل  استفاده میکنند و بیشتر توی کافه بازار و ... هستند برای همین این گزینه هم انتخاب خوبی نیست

من تصمیم گرفتم که یک مارکتی برای اندروید طراحی و منتشر کنم این مارکت  در نسخه اولیش شبیه با نسخه های قدیمی بازار هستش و مهمترین قسمت اون یعنی تازه ها  رو نیز قرار میدم ولی یک چیزی بگم که  فعلا  فقط   سرور هاش با من هستش برای همین نمیتونم  تبلیغات گسترده انجام بدم برای همین نیاز به حمایت از سمت توسعه دهنده دارم چرا که تا زمانی که شما حمایت نکین د حتی اگر ده ها میلیون خرج تبلیغات کنم  نمیتونیم مارکت خوبی داشته باشیم بازار رو توسعه دهنده بازار کردن چرا ما برای خودمون مارکتی نداشته باشیم که مدیرا های اون از خود ما هستند منظورم از ما  این هستش که قصد دارم بعد از راه اندازی این مارکت چند تا توسعه دهنده از بین شما برای مدیریتش انتخاب کنم که حد اقل مثل شما  فکر میکنند و اگر حرفی زدند درکشون کنید یا حرفی زدید درتون کنند که  بدونند یک توسعه دهنده  1 ماه 2 ماه یا حتی 3 ماه پای یک برنامه بشنه وا  این همه وقت گذاشته  الکی گیر ندن و ردش کنند.

پس ان شالله بتونیم حمایت شما رو کسب کنیم

درضمن یکی از مزیت های مارکتی که میخوام بسازم این هستش که به شما اجازه میده از هر جای که بخواید توی اپلیکیشنتون تبلیغ بزارید :)

قصد من این هستش کاری کنم توسعه دهنده  وقتی شروع به نوشتن برنامه ای بکنند احساس آرامش بهشون دست بده نه این که ترس از منتشر شدن یا نشدن داشته باشند.

سعی  میکنم هرچی زود تر این مارکت رو راه اندازی کنم

درضمن  دوستان  هرکسی نظری داشت حتما اطلاع بده.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

جناب زبیدی زاده یادمه 2 هفته پیش این ایده رو بنده دادم و دوستان گفتن امکانش خیلی ضعیفه چون نیاز ب منبع مالی قوی یی هست، حالا من با ایناش کاری ندارم اینارو خودتون دیگه استادینو خلاصه راستو ریس میکنین ولی چیزی ک هست برام سوال شده، مگه این مارکتا از وزرات ارشاد مجوز ندارن؟؟؟ درکل ب نظرم فوقولادس اگه اجرا بشه چون "درنیابد حال پخته هیچ خام / پس سخن کوتاه باید و السلام" پخته مجازن ینی توسعه دهنده  :crazy: 

لینک ارسال

داداش من نگرفتم دقیقا چی شد. شما قراره مارکت بزنی یا فقط سرور رو ساپورت کنی؟ بعدش کیا هستن؟ خط مشی مشخص شده؟ رو نکات و ایرادات و مشکلات فنی و قانونی احتمالی فکر شده؟ محلی برای مدیریت کار و برری سود و زیان احتمالی و....

همه ما دوس داریم یه همچین مارکتی ایجاد بشه و لطفا یکم شفاف تر توضیح بدین. الان این مارکت فقط در حد حرفه یا در حال انجامه؟ 

لینک ارسال

جناب زبیدی زاده یادمه 2 هفته پیش این ایده رو بنده دادم و دوستان گفتن امکانش خیلی ضعیفه چون نیاز ب منبع مالی قوی یی هست، حالا من با ایناش کاری ندارم اینارو خودتون دیگه استادینو خلاصه راستو ریس میکنین ولی چیزی ک هست برام سوال شده، مگه این مارکتا از وزرات ارشاد مجوز ندارن؟؟؟ درکل ب نظرم فوقولادس اگه اجرا بشه چون "درنیابد حال پخته هیچ خام / پس سخن کوتاه باید و السلام" پخته مجازن ینی توسعه دهنده  :crazy: 

سلام

هزینه ها که بله بالا هستش ولی فکری به حالش کردیم

مجوز هم  بله بعد از طراحی میریم دنبال مجوزش

داداش من نگرفتم دقیقا چی شد. شما قراره مارکت بزنی یا فقط سرور رو ساپورت کنی؟ بعدش کیا هستن؟ خط مشی مشخص شده؟ رو نکات و ایرادات و مشکلات فنی و قانونی احتمالی فکر شده؟ محلی برای مدیریت کار و برری سود و زیان احتمالی و....

همه ما دوس داریم یه همچین مارکتی ایجاد بشه و لطفا یکم شفاف تر توضیح بدین. الان این مارکت فقط در حد حرفه یا در حال انجامه؟ 

من قرار هستش مارکت بزنم  سرورش از خودم هستش یعنی هزینه سرور هم با خودمه ولی چون هزینه سرور بالا هستش دیگه نمیتونم تبلیغات  گترده انجام بدم از این رو از خود توسعه دهنده ها  کمک میگیرم

خط و مشیش مشخص شده  فعلا فکر سودش نیستم چون اگر بخوام از الان بگم برای سود هستش هیچ وقت مارکت خوبی نمیشه  همون طوری که گفتم هدفم فقط  و فقط راحتی توسعه دهنده ها هستش زیان هم  مطمعا هستم نداره چون چیزی ازم من کم نمیشه

کیا هستند  فعلا معلوم نیست ولی چند نفری فعلا مد نظرم هستن بعد از این که باهاشون صحبت کردم  و  نظرشون  دونستم  اعلام میکنم

دوستان  از امروز  1394/02/28  طراحی و برنامه نویسی مارکت کلید خورد سعی میکنم  هرچی زود تر به اتمام برسونم این کار رو :rose:

لینک ارسال

امیدوارم موفق باشید

و سعی کنید یک استارت اپ قوی داشته باشین

چون روی موفقیت خیلی تاثیر داره !

لینک ارسال

ایده خوبیه

اما هزینه های سرور با اپ تایم فوق العاده بالا

هزینه های مارکتینگ

هزینه های کارمندا   چون تیم میخواد اینکار

هزینه محل دفتر و ....

شاید 1.2 ماهی بشه سرپا ایستاد  اما بقیش ...

لینک ارسال

درود 

قصد اینکه نا امیدتون کنم ندارم ولی توی یک استارت آپ انالیز خیلی مهم هست و اگر بدون انالیز بخواید پیش برید درصد شکست بالا میره. 

همچنین این ایده تا حد زیادی اشباه شده و 2 راه دارید که یا بهترین باشید یا اولین اولین که با وضعیت فعلی نیستید. 

بهترین هم میتونید باشید ولی خب بستگی به تیم شما داره. (البته اگر قصد رقابت با بازار یا امسالهم رو دارید یکم روش فکر کنید چون یه تیم چند نفره نمیتونه مثلما با یه تیم حرفه ایی که یک سرمایه گذار مثل سرآوا پشتش هست به راحتی رقابت کنه.) 

اینا رو برای نا امید کردن نگفتم فقط نظر شخصی بود و واقع بینانه خواستم نظرم رو بگم. 

در کل امیدوارم موفق باشید

لینک ارسال

ایشالله موفق باشید و قصد اینکه نا امیدتون کنم ندارم ولی...

شما معلومه که خودتون دارین شروع میکنین برای برنامه نویسی و شروع همه کارا که این ممکن نیست

اگه شما جای حسام آرمندهی بودید (مدیر عامل بازار) ایشون اگه دقت کنید بعد از چند تا پروژه بزرگ که خوب هم پیش نرفته بود ولی بالاخره پروژه های بزرگی بودن اقدام به ساخت بازار کرد.

یعنی قبل بازار تجربه پروژه های بزرگ اینترنتی رو داشتن و این تونست که از اول استارت درستی بزنن و زمین نخورن(زمین خوردنش هم که دیدیم مارکت هایی هستن مثل کندو و پلازر که دیگه کلا زمین خوردن)

همچنین ایشون نیومدن تنهایی وارد ساخت بازار بشن و 3 نفری شروع به این کار کردن و بعد از چند هفته میزان افراد پرسنلیشون به بالای 40 نفر و الان هم که بالای صد نفر رسیده

منظورم این نیست که بازار خوبه یا بد یا شما نمیتونی این کار رو انجام بدی منظورم اینه که حتی اگه با بازار مشکلم داشته باشیم نباید راه رسیدن به موفقیت هاشو به دید نکشیم و توجه نکنیم.

برای اینکه بتونی این کارو انجام بدی حتما باید به این موضوعات توجه کنی چون با حرفایی که شما نوشتی من خودم مثلا همچین انرژی نگرفتم که شما بتونی این کارو انجام بدی و این تاپیک که زدی بعد از چند سال هم همینجوری تو بایگانی و بدون نتیجه خاک بخوره!

هزینه سرور که میگی با شماست

هزینه تبلیغات داره که میگی با توسعه دهنده هاست!!

هزینه مارکتینگ

هزینه تبلیغات داره که مطمعن باش برای نتیجه بهتر و زمین نخوردن تبلیغات وسیع تو این دوره ضروریه و هزینش خیلی خیلی بیشتر از مارکتینگ و سرورها هستش

شروع به ساخت همپین چیزی نیازی به یه دفتر و نیرو داره و تنهایی پشت میز کامپیوتر و تو اتاق خودتون توی خونه همچین پروژه هایی به نتیجه نمیرسه

و در آخر بازم موفق باشید

لینک ارسال

سلام

اول این که دوستان منبه هیچ وجه قصد رقابت با بازار رو ندارم چون خودم هم میدونم  بازار چیزی نیست که بخوایم یک شبه  باهاش رقابت کرد البته توی ایران قصد من فقط ایجاد یک مارکت هستشکه  توسعه دهنده ها  بتونند توی اون نرم افزار هاشون قرار بدن  بدون  این که مشکلی داشته باشند

به این صورت هم هستش که شما درون پرداختی بازار رو توی برنامه خودتون قرار میدید  هم توی بازار و هم تویاین مارکت منتشر کنید یعنی با درون پرداختی های شرکت های دیگه  برنامه خودتورو بدون هیچ دردسری منتشر کنید

در سوال برادر عزیزمون این که میگه  توسعه دهنده تبلیغ کنه باید بگم نه  هیچ کسی نیازی نیست برای انتشار برنامه به مارکت پول بده منظورم از تبلیغ این هستش که نرم افزار رو به دو سه نفر از دوستان  معرفی کنید و تشویق کنید به معرفی به دوستان خود  و یا قرار دادن  لینک دانلود در نرم افزار خودتون به این صورت منظورم هستش

درمورد سرورشما نگران اون نباشید سرور قوی ایرانی براش تدارک دیدم و 2 یا 3 یا 5 ماه نمیخوابه و ادامه پیدا میکنه  این رو قول میدم

درمورد مدیر عامل بازار که میگید پروژه بزرگی انجام داده بعد بازار رو داره انجام میده این رو میخوام بگم شاید 99 درصد شما  حرفم رو بارو نمیکنید ولی بهتون بگم خودم به شخصه دارم روی نرم افزاری برای یک شرکتی کار میکردم و یک اتوماسیون اداری رو برای این شرکت طراحی میکنم خودم به تنهای که  فقط فریم ورک اون رو 50 میلیون تومان و 3 پلاگین هر کدوم به قیمت 20 میلون توان  پولشون هستش و سرور اون  25 میلون تومن  هستش این گفتم که بگم  اگر به بزرگی پروژه باشه من خودم به شخصه دارم روی یک پروژه  بزرگ کار میکنم که .....

من ادمی هستم با این حرف ها ناراحت نمیشم ولی از فاز منفی بدم میاد چرا منتظر نباشیم ببینیم نتیجه پی هستش مهمترین چیزی که توی این 13 سال  زندگی برنامه نویسیم یاد گرفتم این هستش اراده داشته باشی از غیر ممکن میتونی ممکن رو بسازی   لطفا توانای خودتون رو دست کم نگیریئ :)

دررمورد کارمند باید عرض کنم کارمند نیازی نیست با 5 نفر از خود شما  راه اندازی میکنم  و ببینید چطور موفق میشه   چون بازار هم روز اول چیزی نبود

توی این انجمن و انجمن های دیگه فقط این رو یاد گرفتم  توسعه دهنده های ایرانی فقط و فقط وفقط بلد هستند  نا امید کنند  همین :))

آدم باید هدف و ارداه داشته باشه نه فقط بیشنه کتاب بنویسه :)

لینک ارسال

دوستانی که قصد همکاری در بخش طراحی قالب  دارند لطفا در تلگرام پیام بدن

فعلا یک از دوستان  آمادگی خودش رو اعلام کرده به 3 طراح نیاز دارم که این سه با هم دیگه هم فکری کنند اصلا هم مهم نیست حرفه ای هم نباشد فقط اصول طراحی رو  بلد باشند

https://telegram.me/Seve7nUp

لینک ارسال

با سلام و درود 

به نظرم مهم ترین و بهترین عامل موفقیت شما تبلیغات...

قطعا اینکه به امید توسعه دهنده ها باشین برا تبلیغات فک نکنم کاری درست بش...شما باید حتما به فکر یک پشتیبان مالی باشین و به نظرم پولی ک برا تبلیغات باید بدید از پول هاست به مراتب بیشتر باید باش...

یک نظرم دارم برا خاص تر شدن نرم افزارتون:اینکه بتونید مث موبومارکت و موبوجینو علاوه بر گذاشتن نرم افزار.  عکس  وحتی ویدیو هم بزارید...

در کل کار نشدنیی نیست. یک قاعده کلی هست که میگ نو که بیاد به بازار کهنه میش دل آزار...مردم  به نظرم خیلی وقت دیگ از بازار خسته شدن و یک مایکت با امکانات بیشتر و تبلیغات گشترده قطعا میتونه جاشو بگیره

موفق و پیروز باشید

لینک ارسال

سلام

درکل ساخت یک مارکت چه هزینه هایی داره؟

هزینه ی سرور چقدر میشه؟ هزینه مجوز گرفتن؟

لینک ارسال

با b4a میخواهید مارکت بنویسید؟؟؟؟؟

خیر با جاوا

دوستان  میخوام  یک تمپلت برای  پنل کاربر بخرم  لطفا  بگید کدوم یکی رو بخرم :)

توی ویدیو میتونید هر سه رو ببینید !

دانلود فایل

لینک گروه تلگرام

https://telegram.me/joinchat/B1Vk2j9C8-ll6pa_fEqZ8Q

لینک ارسال

من تمپلت سوم را میپسندم  :ok:

در باب تبلیغ: به نظرم اگر توسعه دهندگان همه متحد شویم و با مارکت همکاری کنیم و کاربران بدانند که این مارکت مورد تایید و پشتیبانی توسعه دهندگان است دیگه کار تمومه. چراکه همکاری باهم در این زمینه کمک به خودمونه.

اگه کسی ایده هایی درباره بهتر شدن مارکت داره لطفا دریغغغغ نکنه :)

لینک ارسال

تنها چیزی که الان میتونه شمارو موفق کنه ایده های نو هستش ولاغیر

سعی کنین نو اوری داشته باشین

و سومی به نظرم جذاب تر بودش 

لینک ارسال

هر 3 مورد خوب بودن به نظر سومی جذابتر و کارآمدتره (به نظرم هر چی منو ساده تر باشه کاربر کمتر دچار سردرگمی میشه که چی به چیه  البته یه چندتا ایده هم دارم که تو تلگرام بهت میگم)

خوشحالم ار اینکه خیلی با انگیزه این کار شروع میکنید 

دوستان توجه کنند بازار از اول گنده نبوده و چندتا کار زدن تا بازار گرفته 

به نظرم حتما حتما کار رو پیش ببرید 

چرا؟ 

چون انجام یه کار بهتره از انجام ندادنشه 

حتی اگر پروژه شکست هم بخوره شما یه تجربه خوبی پیدا کردی و مهم تر از اون با چندنفر آشنا شدی که میوتنی روشون حساب باز کنی 

بیشتر ما ایرانی ها میخایم همه کار رو یه نفر انجام بدیم در حالی که اشتباه بزرگیه 

فرض میگریم شما آخر کدنویسی آخر طراحی و.. ولی شما یه نفری اگر روزی مشکلی پیش بیاد پروژه از کار میفته 

تنها چیزی که الان میتونه شمارو موفق کنه ایده های نو هستش ولاغیر

سعی کنین نو اوری داشته باشین

و سومی به نظرم جذاب تر بودش 

به نکته خوبی اشاره کردید 

به نظر بنده هر مارکتی یه سری نقاط قوت داره یه سری نقاط ضعف (چه گوگل پلی باشه چه بازار چه مارکت و..)

به نظرم2 تا فرم نظرسنجی درست کنید یکی به کاربران یکی به توسعه دهنده گان 

ازشون بپرسد مثلا بازار چه چیزی خوبی داره ؟ کجاهاش خوب و.. بعد تو سطح گسترده چه میدانی چه مجازی و.. 

این کار باعث میشه یه چارچوبی داشته باشید که بهتر بتونید به اهدافتون نیل پیدا کنید 

در کنارشم خیلی ها از پروژه ها از جمله شبکه کریستال و.. رو در قالب یه پروژه جامع بگنجونید 

شرمنده که کمی طولانی شد (البته حرف برای گفتن زیاد دارم که بیشترشو تو تلگرام عرض میکنم )

یا علی 

لینک ارسال

دوستان سلام من تازه کد نویسی و شروع کردم ولی قصد اصلیم و هدف آخرم از کل اینکارا زدن مارکت بود ! :bye:  :smiley4:

واسه همین تقریبا کلی ایده برای اینکه یه اپ مارکت کاملا متفاوت بسازیم دارم , یک ساله دارم ایده هامو جمع میکنم! :bomb:  :gamer1:

ایده هایی که تو هیچ اپ مارکت دیگه نیستن اگه اینکار جدی بشه و توش ایده دزدی و این بازایا نباشه خیلی خوشحال میشم منم ایده هامو بگم و جز این مارکت تازه راه اندازی شده باشم :)

این از بازار که روز به روز دیگه داره توسعه دهنده های خودشو میپرونه بقیه مارکت ها هم که تکرارین و کم جمعیت.. :hmm:

تقریبا صدای اکثر کد نویسا و توسعه دهنده در اومده ایده ی من فقط یه اپ مارکت ساده رو ساپورت نمیکنه کل کد نویسا و حتی مردم و ساپورت میکنه

در درجه اول ساخت و طراحیه کاربر پسند خیلی مهمه 

چیزی که میسازید باید کاملا متفاوت باشه!

نوع کارکردش کاربر پسند و ساده در این حال زیبا باشه  :eynak:

فروشگاهای جدید دیگه نباید فقط نرم افزار و ساپورت کنن..... :chap chap:

امیدوارم اینکار بگیره هرچند میدونم خیلی سخت و هزینه بره ولی اگه گرفت با ایده هایی که توسرمه بهت میگم چطوری یه چیز متفاوت بسازیم! :t6033:

روز خوش دوستای گلم :give_rose:

لینک ارسال

دوستان عزیز لطفا نظرات و پیشنهادات خودتون رو از طریق این فرم برای ما  ارسال کنید

http://vortexgroup.ir/

لینک ارسال

با سلام

بنده کاری به کار این که فکر خوبیه یا نه ندارم

ولی اما میتونم براتون تظمین سرور قدرتمند رو بکنم و یه جورایی اگه خواستید میتونید مزبانی را به من بسپارید (اگر مایل بودید)

با تشکرامیدوارم موفق شوید

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...