رفتن به مطلب
  • 0

گرفتن پوزیشن اسکرول ویو و رفتن به همون پوزیشن

amiro72

سوال

سلام 

من با اموزشی که تو این تایپک بود  پوزیشن رو گرفتم و درستم بود  و کار کرد ولی یه مشکلی هست مثلا اگر من 10 تا ایتم داشته باشم  و یه دکمه گذاشته باشم که برم به اخرین پوزیشن که قبلا بودم  حالا برای بار اول که من مثلا وارد ایتم اول میشم  و اسکزول میکنم بعد برگردم و روی اون دکمه بزنم درسته میره به ایتم اول و تا همون جایی که اسکرول کردم حالا  وقتی میرم ایتم دوم خودکار خودش اسکرول میشه میاد تا همون حد ایتم قبلی وایمیسته و همینجور برای 8 تا ایتم دیگه هست من میخام از هر ایتمی که برگشتم و دکمه رو زدم  بیاد به  اخرین ایتم و اسکرولی که قبلا بودم . هوف

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

10 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

ینی یکی نیست مشکل ما رو حل کنه ؟

درود

والا من دقیق متوجه نشدم شما چی میخواین اگه خیلی ساده و روان توضیح بدین حتما کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم

لینک ارسال

درود

والا من دقیق متوجه نشدم شما چی میخواین اگه خیلی ساده و روان توضیح بدین حتما کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم

سلام ممنونم

من یه کتاب دارم  مثلا 100 تا قسمت داره 
میخام وقتی کاربر مثلا قسمت 20 رو خوند و تا وسطش اسکرول کرد وقتی بیرون اومد 
و باز وارد برنامه شد یه باتن بزارم اول برنامه که وقتی زد بره همون قسمت 20 همون اسکروله
لینک ارسال

سلام ممنونم

من یه کتاب دارم  مثلا 100 تا قسمت داره 
میخام وقتی کاربر مثلا قسمت 20 رو خوند و تا وسطش اسکرول کرد وقتی بیرون اومد 
و باز وارد برنامه شد یه باتن بزارم اول برنامه که وقتی زد بره همون قسمت 20 همون اسکروله

راهی که مهدی گفت بهترینه خودم تست نکردم ولی شاید عمل کنه اول مکان اسکرول رو ذخیره کن تو فایل تکست دیتابیسی بعد بگو دفعه بعد اونو بخونه و از اون قسمت نشون بده

Sub sv_ScrollChanged(Position As Int)
If sv.ScrollPosition+sv.Height=sv.Panel.Height Then 
End Sub
لینک ارسال

راهی که مهدی گفت بهترینه خودم تست نکردم ولی شاید عمل کنه اول مکان اسکرول رو ذخیره کن تو فایل تکست دیتابیسی بعد بگو دفعه بعد اونو بخونه و از اون قسمت نشون بده

Sub sv_ScrollChanged(Position As Int)
If sv.ScrollPosition+sv.Height=sv.Panel.Height Then 
End Sub

یازم کار نکرد.. فقط اون قسمت 20 رو میاره نمیره به همون اسکروله

لینک ارسال

سلام

شما Position رو هم دارید عوض میکنید یا خیر ؟

کدهاتون رو اینجا قرار بدید لطفا ! توی تگ کد 

لینک ارسال

سلام

شما Position رو هم دارید عوض میکنید یا خیر ؟

کدهاتون رو اینجا قرار بدید لطفا ! توی تگ کد 

من سه تا اکتیویتی دارم اون  باتن رو گذاشتم توی اکتیویتی اول  مثلا به عنوان ادامه مطلب که وقتی زد روش بره به اکتیویتی سوم و همون  اخرین  مزلی که قبلا خونده ینی همون اسکروله 

این کد اکتیویتی اوله 

Sub Label2_Click
StartActivity(matn)
End Sub

این کد اکتیویتی دوم 

Sub scrollview1_ScrollChanged(position1 As Int)
matn.pos1=position1
End Sub

و اینم اکتیویتی سوم 

Sub Activity_Resume
t.Initialize("t",1000)
t.Enabled = True
't.Enabled = false
End Sub

Sub Activity_Pause (UserClosed As Boolean)

End Sub

Sub t_Tick
	ScrollView1.ScrollPosition = pos1
End Sub

Sub ScrollView1_ScrollChanged(Position As Int)
pos1=Position
t.Enabled = False
End Sub

و اینم که تو هر سه تا اکتیویتی گذاشتم 

Sub Process_Globals
	Dim pos1 As Int
End Sub
لینک ارسال

ببینید من پیشنهاد میکنم ScrollPosition برای تمامی صفحات رو یک جا ذخیره کنید به صورت WriteString

بعدش برای هر آیتم یک Button بزارید که بیاد اون مقدار رو ReadString کنه با ScrollView.ScrollPosition رو برابر مقدار ذخیره شده کنه

اینجور حتی کاربر اگه از برنامه هم بیرون بره باز مقداری که قبلا خونده سر جاش هست

الان دارم میرم شهرداری یک سری کار اداری دارم  :DD:  برگردم اگه فرصت کردم نمونه سمپل مینویسم اگه تا اون موقع به جوابتون نرسیده بودید :pardon:

لینک ارسال

ببینید من پیشنهاد میکنم ScrollPosition برای تمامی صفحات رو یک جا ذخیره کنید به صورت WriteString

بعدش برای هر آیتم یک Button بزارید که بیاد اون مقدار رو ReadString کنه با ScrollView.ScrollPosition رو برابر مقدار ذخیره شده کنه

اینجور حتی کاربر اگه از برنامه هم بیرون بره باز مقداری که قبلا خونده سر جاش هست

الان دارم میرم شهرداری یک سری کار اداری دارم  :DD:  برگردم اگه فرصت کردم نمونه سمپل مینویسم اگه تا اون موقع به جوابتون نرسیده بودید :pardon:

از همین روشم رفتم ولی موفق نشدم  ببینید مثلا یه کتاب داستان هستش که 100 تاقسمت داره  من میخام وقتی مثلا تا قسمت 20 خوند و خارج شد از برنامه وقتی میاد اول برنامه یه باتون بزارم که وقتی زد بره به ادامه همون قسمت و بتونه از همون جا ادامه بده  اینو میخام 

اگه بتونید سمپل بدید که عالیه 

لینک ارسال

از همین روشم رفتم ولی موفق نشدم  ببینید مثلا یه کتاب داستان هستش که 100 تاقسمت داره  من میخام وقتی مثلا تا قسمت 20 خوند و خارج شد از برنامه وقتی میاد اول برنامه یه باتون بزارم که وقتی زد بره به ادامه همون قسمت و بتونه از همون جا ادامه بده  اینو میخام 

اگه بتونید سمپل بدید که عالیه 

هنوز منتظرم :/

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...