رفتن به مطلب

آموزش رفع مشکلات appcompact 3.20 VS b4a v6

mshafiee110

ارسال‌های توصیه شده

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان

خب بعضی وقتها یه تلاشهایی انسان برای رفع مشکلاتش انجام میده که فقط خودش میدونه چقدر واسه رسیدن به هدفش زحمت کشیده و این مشکلات باعث میشن زیرو بم مسایل رو زیر رورو کنیم و شاید بهتر وقویتر متوجه اصل موضوع بشیم.تو این پست من میخام درمورد مشکلاتی که راه اندازی اپکمپکت داره نکاتی رو خدمتتون عرض کنم تا راهی که رفتم روبه شما نشون بدم.

خب اول از همه شما نیاز به یه شیلترفکن خوب دارین .من واس اینکار از ف.ر.ی.گ.ی.ت استفاده کردم.

مرحله اول شما باید اس دی کی تون رو که درواقع کار اصلی به عهده اش هست بروز کنید.(که میتونید از سایتهای داخلی اخرین نسخه رو دان کنید.)

بعد از گرفتن نسخه بروز اس دی کی که درواقع نسخه خام هست باید چندتا مورد رو حتما نصب کنید که شامل   Google Repository که باید از نسخه 28 به بالاوAndroid Support Repository که باید از نسخه 33 به بالا باشه.(که هردو رو دوستان تو انجمن قرار دادن)

http://answercenter.ir/topic/14343-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D9%88%D8%B4%D9%87-extras-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-b4a-v60/

مرحله بعد راه اندازی شیلترفکن هست که من براساس ف.ر.ی.گ.ی.ت میگم.خب اس دی کی منیجر رو که باز کردیم .

از منوی Tools گزینه Options... روکلیک میکنیم  تا پنجره‌ای مثل شکل زیر باز بشه.این بخش شامل دوتا کادر هست که ما با اینا کار داریم.

تواین پنجره HTTP Proxy Server را برابر با 127.0.0.1  ومقدار HTTP Proxy Port را برابر با مقدار Port ی که در برنامه‌ی ف.ر.ی.گ.ی.ت هستش قرار میدیم.واخرش روی Close کلیک میکنیم.

Untitled-3.jpg

خب اگه شیلتر فکن ما درست کار کنه باید لیست پکیج ها رو بتونه بدون ارور بیاره.ما باید api رو اپدیت کنیم که الان(قابل دانلود) ورژن 24 هستش.بعدش دوتا مورد دیگه یکیplatform-tools که الان بالاترین ورژن 24 هستش.و اخرین و مهمترین که بیشتر مشکلات از این هستش build-tools هستش.که باید ورژن 23.0.3 و ورژن 24 رو دانلود کنید.خب تا اینجا دیگه کار تمومه .اما چرا قبلش اینکار ها رو من انجام دادم ولی باز نتونستم راه اندازی کنم.....!!!

خب اول از همه در مورد پوشه build-tools صحبت میکنیم .مهمترین مساله ای که باید رعایت کنیم اینه که حتما این پوشه رو ازخودلینکهای اصلی گوگل بگیریم نه از سایتهای mirror یا فایلهای اماده سطح وب چون اسم فایلی که تو این پوشه قرار میگیره حتما باید به این صورت باشه 23.0.3 که اگه شما از روشهایی که گفتم استفاده کنید اسم فایل به عنوان مثال اینطوری میشه android_5.0 که این مورد ساده با تغییر اسم هم درست نمیشه و حتما باید خودتون با فیلترشکن بگیرید یا کسی که قبلا اینو دان کرده کپی پیست کنید..

مورد بعد بعد از دانلود ریپوزیتوری برید به این مسیر extras\android\m2repository\com\android\support\appcompat-v7\24.0.0 که تواین پوشه باید فایل appcompat-v7-24.0.0.aar با حجم 929 کیلو بایت موجود باشه اگر نیست یا متفاوت هست.از اول دان کنید.

سوالی بود بفرمایید.

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ممنون بابت توضیحات..فقط ممکنه بعضی از دوستان مثل من اینترنتشون ضعیف باشه و با قندشکن نتونن راحت دانلود کنن ابزار مورد نیاز رو

اگر کسی که هه ابزار مورد نیازی که گفتید رو از مرجع دانلود کرده برامون آپلود کنه واقعا ممنون میشم :53::girl_blush::heart:

لینک ارسال

• 3 هفته بعد...

سلام

من همه آموزش رو همونجور که گفتید انجام دادم اما بعد از کامپایل با ارور زیر مواجه میشوم و برنامه بسته میشود !

java.lang.RuntimeException: java.lang.reflect.InvocationTargetException

لطفا کمک کنید

با هر سورسی که متریال باشه این ارور رو میده حتی خود سمپل

اینم تصاویر فایل های من:

post-3822-0-77033200-1468837197_thumb.png

post-3822-0-78054300-1468837216_thumb.png

post-3822-0-32874100-1468837227_thumb.png

من از بیسیک نسخه 6 و اس دی کای نسخه 24.4.1 استفاده میکنم و همه پوشه های مورد نیاز که توی تصاویر هست رو امروز خودم از گوگل دانلود کردم با هیتلر شکن.

ممنون

لینک ارسال

سلام

من همه آموزش رو همونجور که گفتید انجام دادم اما بعد از کامپایل با ارور زیر مواجه میشوم و برنامه بسته میشود !

لطفا کمک کنید

اینم تصاویر فایل های من:

attachicon.gif1.png

attachicon.gif2.png

attachicon.gif3.png

من از بیسیک نسخه 6 و اس دی کای نسخه 24.4.1 استفاده میکنم و همه پوشه های مورد نیاز که توی تصاویر هست رو امروز خودم از گوگل دانلود کردم با هیتلر شکن.

ممنون

لطفا کمک کنید

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

سلام

بنده هم مثل کاربر 

در در 1395/04/28, 02:22:30، sajjadrastin گفته است :

سلام

لطفا کمک کنید

اینم تصاویر فایل های من:

1.png

2.png

3.png

ممنون

همه چیزو اپدیت کردم و  Google Repository و  Android Support Repository رو به اخرین ورژن از خود اس دی کا اپدیت کردم و نسخه بیلد تولز 23.0.3 رو از خود اس دی کا دان کردم و بقیه بیلد تولز هارو حذف کردم ولی بازم ارورم اینه

اگه کسی میدونه راهنمایی کنه این متریال خیلی اذیت میکنه :Laie_53:

لینک ارسال

• 2 ماه بعد...

با سلام به همه اساتید

کسی می تونه واسه این خطا راهنمایی کنه 

همه چیز هم آپدیت شده هم اس دی کا هم بی 4 ا  و اپ کامپت و ...

invalid resource directory name: C:\Users\SHIA\Desktop\b4a proj\Objects\bin\extra\res2\res/drawable-ldrtl-hdpi-v17
invalid resource directory name: C:\Users\SHIA\Desktop\b4a proj\Objects\bin\extra\res2\res/drawable-ldrtl-mdpi-v17
invalid resource directory name: C:\Users\SHIA\Desktop\b4a proj\Objects\bin\extra\res2\res/drawable-ldrtl-xhdpi-v17
invalid resource directory name: C:\Users\SHIA\Desktop\b4a proj\Objects\bin\extra\res2\res/drawable-ldrtl-xxhdpi-v17
invalid resource directory name: C:\Users\SHIA\Desktop\b4a proj\Objects\bin\extra\res2\res/drawable-ldrtl-xxxhdpi-v17
invalid resource directory name: C:\Users\SHIA\Desktop\b4a proj\Objects\bin\extra\res2\res/drawable-xxxhdpi-v4
invalid resource directory name: C:\Users\SHIA\Desktop\b4a proj\Objects\bin\extra\res2\res/values-b+sr+Latn
invalid resource directory name: C:\Users\SHIA\Desktop\b4a proj\Objects\bin\extra\res2\res/values-ldltr-v21

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان عزیز

من از کتابخونه AppCopmpat ورژن 2 استفاده میکنم

وقتی از FlatButton استفاده میکنم اون حالت پیشفرض rippleeffect نداره

و همچنین حالت سایه یا Elevation هم نداره

اما وقتی از کتابخونه AppCopmpat ورژن 1 استفاده میکنم درست میشه.

میخواستم ببینم باید چیکار کنم که این حالت پیشفرض rippleeffect هنگام استفاده AppCopmpat ورژن 2 خودش باشه نمیخوام از کتابخونه مجزا rippleeffect استفاده کنم

ممنون

لینک ارسال

در 6 ساعت قبل، مهدی صیدی عشقی گفته است :

سلام دوستان عزیز

من از کتابخونه AppCopmpat ورژن 2 استفاده میکنم

وقتی از FlatButton استفاده میکنم اون حالت پیشفرض rippleeffect نداره

و همچنین حالت سایه یا Elevation هم نداره

اما وقتی از کتابخونه AppCopmpat ورژن 1 استفاده میکنم درست میشه.

میخواستم ببینم باید چیکار کنم که این حالت پیشفرض rippleeffect هنگام استفاده AppCopmpat ورژن 2 خودش باشه نمیخوام از کتابخونه مجزا rippleeffect استفاده کنم

ممنون

شما بهتره از نسخه ی 3.3 استفاده کنید که با بیسیک 6.5 هم هم خوانی داره و ریسورس ها به aar اضاف شدن . و کار باهاش هم خیلی راحت تر و خیلی از باگ هاش رفع شده

در در 1395/08/27, 21:52:07، shian گفته است :

با سلام به همه اساتید

کسی می تونه واسه این خطا راهنمایی کنه 

همه چیز هم آپدیت شده هم اس دی کا هم بی 4 ا  و اپ کامپت و ...

invalid resource directory name: C:\Users\SHIA\Desktop\b4a proj\Objects\bin\extra\res2\res/drawable-ldrtl-hdpi-v17
invalid resource directory name: C:\Users\SHIA\Desktop\b4a proj\Objects\bin\extra\res2\res/drawable-ldrtl-mdpi-v17
invalid resource directory name: C:\Users\SHIA\Desktop\b4a proj\Objects\bin\extra\res2\res/drawable-ldrtl-xhdpi-v17
invalid resource directory name: C:\Users\SHIA\Desktop\b4a proj\Objects\bin\extra\res2\res/drawable-ldrtl-xxhdpi-v17
invalid resource directory name: C:\Users\SHIA\Desktop\b4a proj\Objects\bin\extra\res2\res/drawable-ldrtl-xxxhdpi-v17
invalid resource directory name: C:\Users\SHIA\Desktop\b4a proj\Objects\bin\extra\res2\res/drawable-xxxhdpi-v4
invalid resource directory name: C:\Users\SHIA\Desktop\b4a proj\Objects\bin\extra\res2\res/values-b+sr+Latn
invalid resource directory name: C:\Users\SHIA\Desktop\b4a proj\Objects\bin\extra\res2\res/values-ldltr-v21

نسخه ی sdk که برای کامپایل استفاده میکنید ترجیحا از اخرین نسخه یعنی 25 باشه این ارور مربوط به این هست که نسخه ی اس دی کی رو پایین انتخاب کردید . 

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...