رفتن به مطلب

پاسخ کافه بازار در رابطه با آپدیت برنامه های قدیمی(بدون امضا)

مهدی ایزدی

ارسال‌های توصیه شده

در 16 دقیقه قبل، MahdiHD گفته است :

سلام ، من با هر دو نظر کلی که مطرح شده موافق هستم و هر دو از جنبه هایی درست هستند. اما دیدگاه ما نسبت به یک نظر بسته شرایط و موقعیت ما داره‌.

شاید اگر آقای ارانی الان یک برنامه با +۲۰۰ هزار کاربر داشتند که دیگه هیچ دسترسی برای آپدیتش نداشتند ، الان نظرشون فرق می کرد.

اما در کل با وجود صدمات مالی که الزامی کردن این قانون به برخی از توسعه دهندگان زد ، در کل من موافق این شیوه هستم. دقت کنید که برنامه هایی که دارای اسم و رسمی هستند مطمئنا در همان ابتدای انتشار با کلیک اختصاصی انتشار دادند ، ما یاد گرفتیم فقط با وجود پلیس به قانون عمل کنیم ، در صورتی که این کلید الزامی بوده که همه باید رعایت می کردند.

حالا شما در نظر بگیرید اگر کافه بازار اطلاع می داد و برنامه ها با کلید جدید آپدیت می شدند ، باید به کاربران توضیح داده می شد که برنامه قبلی حذف بشه و برنامه جدید نصب بشه و اطلاعات و داده های قبلی پاک بشه که مطمئنا اگر شناختی از کاربران ایرانی داشته باشیم ، می دونیم که این روند جز نظر منفی و فیدبک منفی برای برنامه و مارکت چیزی نخواهد داشت.

بنابراین اگر قانونی اجرا می شه ، دیگه نباید به قانون بین المللی تبصره اضافه کنیم و حتی دیر ، اما باز هم باید کامل اجرا بشه. اما باز هم می گم در هر زمان این قانون اجرا می شد ، باز هم صدماتی وارد می شد.

ببینید کسی با اجرای قانون مشکلی نداره

مگه بازار برنامه هایی که قبلا با کلید عمومی امضا شدن پاک کرده؟ خب با همون کلید آپدیت بخورن ایرادش چیه؟ یا حداقل کاری که میشد بکنه یه مدت وقت میداد برا آپدیت

یا خیلی کارای دیگه که میتونست و انجام نداده

بحث یه نفر نیس بحث کلیه وگرنه من هم  برنامه ای با ۲۰۰ هزار نصب ندارم که نتونم آپدیتش کنم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در 11 دقیقه قبل، Farzad Musavi گفته است :

ببینید کسی با اجرای قانون مشکلی نداره

مگه بازار برنامه هایی که قبلا با کلید عمومی امضا شدن پاک کرده؟ خب با همون کلید آپدیت بخورن ایرادش چیه؟ یا حداقل کاری که میشد بکنه یه مدت وقت میداد برا آپدیت

یا خیلی کارای دیگه که میتونست و انجام نداده

بحث یه نفر نیس بحث کلیه وگرنه من هم  برنامه ای با ۲۰۰ هزار نصب ندارم که نتونم آپدیتش کنم

دیگه وقتی قانون گذاشته شده که نمی شه تعدادی از برنامه از یک زمان با کلید اختصاصی بارگزاری و آپدیت بشند ، تعدادی از برنامه ها هم با کلید عمومی آپدیت بشند. این نحوه اجرا علاوه بر این که ناقص هست ، مطمئنا در آینده ناهماهنگی ها و مشکلاتی رو به وجود میاره که کسانی که با زیربنای کار سر و کار دارند متوجه هستند. و شاید من و شما ندونیم.

برای بارگزاری بسته آپدیت با کلید اختصاصی هم مشکلی که گفتم رو به وجود خواهد آورد. بنابراین چاره نی نبوده و گرنه خود بازار هم این جا مطمئنا ضرر مالی کرده.

لینک ارسال

هیچکس با قرار دادن Sign Key  مخالف نیست، و کار پیچیده ای نیست که بخواییم سر باز بزنیم.

بالاخره اساس کاری یک شرکت چه خصوصی و چه دولتی در هر زمینه ای که فعالیت می کنه به این شکل هستش که مدیران استراتژیکش باید تصمیماتی رو بگیرن که محدود به زمان نباشه، چون تصمیمات استراتژیک به کل فعالیت یک شرکت یا سازمان تاثیر مستقیم میزاره.

اینجا هم باید ابتدا زمانی که خواستن مارکت رو بزنن باید گوشه کناری این مورد رو در معرض دید قرار میدادن تا فردا روز مشکلی این قبیل پیش نیاد.

حالا هم کاری نمیشه کرد ولی خب باید این موارد رو در نظر میگرفتن، این ضرر شامل کل میشه و نه تنها توسعه دهندگان.پس تصمیم درستی از ابتدا گرفته نشده و خب این یک ضعف کوچولو توی تصمیمات استراتژیکشون بوده.

ان شاء الله که در آینده مشکلاتی بیشتر پیش نیاد.

لینک ارسال

در 30 دقیقه قبل، MahdiHD گفته است :

دیگه وقتی قانون گذاشته شده که نمی شه تعدادی از برنامه از یک زمان با کلید اختصاصی بارگزاری و آپدیت بشند ، تعدادی از برنامه ها هم با کلید عمومی آپدیت بشند. این نحوه اجرا علاوه بر این که ناقص هست ، مطمئنا در آینده ناهماهنگی ها و مشکلاتی رو به وجود میاره که کسانی که با زیربنای کار سر و کار دارند متوجه هستند. و شاید من و شما ندونیم.

برای بارگزاری بسته آپدیت با کلید اختصاصی هم مشکلی که گفتم رو به وجود خواهد آورد. بنابراین چاره نی نبوده و گرنه خود بازار هم این جا مطمئنا ضرر مالی کرده.

شما میتونی با یه کلید 1000 تا برنامه امضا کنی کلید عمومی هم یه کلیده پس باید با همون بشه آپدیت داد زیر ساختی هم نمیخواد

دگ ادامه بحث خارج از حوصلس هر دو طرف میدونن منظور همو فقط جبهه گرفتن

روز همگی خوش

لینک ارسال

دوستان مطالب رو خواندم متاسفانه دوستان از یک موضوع اطلاع کافی ندارن بازار هیچ مشکلی با آپدیت برنامه نداره . واضح تر بهتون میگم شما هر برنامه ای که منتشر میکنید یک کلید داره که سال های پیش ما برنامه ها رو با کلید دیباگ منتشر میکردیم این کلیک پیشفرض توسط خود بیسیک - اندورید استودیو و یا اکلیپس اضاف میشه از چند وقت پیش بازار درخواست کرد که کلیک مجزا برای برنامه ها قرار بدیم که کار بسیار پسندیده ای هست حالا بگذریم چه خوبی هایی داره . شما برای اپدیت برنامه های قدیمی خودتون باید با کلیک دیباگ برنامه رو کامپایل کنید در این صورت بازار بهتون گیر نمیده و برنامه های جدید رو باید با کلیکی که تعیین کردید ریلیز کنید . مشکلی که برای بعضی دوستان پیش اومده این بوده که کلیک دیباگ بیسیک تا نسخه 6 یکی بوده ولی نسخه ی 6.3 کلیک دیباگ عوض شده حالا وقتی آپدیت میخوان بدن بازار میگه با کلید یکسان برنامه را ریلیز کنید. برای رفع این مشکل شما میتونید کلید دیباگ بیسیک 5.8 رو کپی کنید و جای بیسیک 6 و ... در مسیر نصب بیسیک کپی کنید . برای رفع این مشکل در اندورید استودیو و اکلیپس کار یکم دشوار تر هست شما باید با همان نسخه ی قدیمی اکلیپس و استودیو که برنامه رو ریلیز کنید دوباره نسخه ی جدید رو منتشر کنید چون این کلید درنسخه های متفاوت تغییر کرده . اما در مورد این کار بازار بسیار کار پسندیده ای انجام داده مزایای بسیاری داره این طرح که خارج از بحث هست ولی مشکل بازار این بوده از ابتدا باید این قانون رو میگذاشت . 

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...