رفتن به مطلب

تنظیم سایز ویوها در دستگاه های مختلف با کتابخانه Persian_Android_Dimen (روش استاندارد اندروید)

ارسال‌های توصیه شده

سلام خدمت آقای شاهپیری وتشکر از ارائه کتابخانه جدیدتان .

واسه من این خطا رو داد :

Generating R file.    Error
res\values\dimens.xml:7: error: Resource entry lable_size1 is already defined.
res\values\dimens.xml:4: Originally defined here.

XMLرو اینطوری تغییرش دادم خطا رفع شد ولی مشکل دیگه این بود که  اندازه اولیه فونت لیبل خودبخود تغییرپیدا کرده ودیگه اون اندازه اولیه نیست!مثلا سایز اولیه فونت رو از دیزاینر 40 می کنم ولی باز درحدود 14 نشون میده ! 

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<resources>

<dimen name="lable_size1">24dp</dimen>
<dimen name="lable_size2">30dp</dimen>
<dimen name="lable_size3">50dp</dimen>
<dimen name="lable_size4">70dp</dimen>

</resources>

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز قبل از اینکه از کتابخونه استفاده کنید حتما توضیحات رو به دقت بخونید.

مواردی که باید رعایت کنید اینه که حتما پوشه ها و فایلها رو read only کنید تا حین کامپایل حذف نشن.

دوم اینکه شما توی دیزاینر سایز نزارید اصلا سایز نرمال رو توی همون فایل xml بزارین کتابخونه خودش واسه سایزای مختلف تغییرش میده

لینک ارسال

خیلی ممنون آقا محمد

ببخشید تو فایل dimen.xml ، لیبل سایز1 ، لیبل سایز 2 و .... ،  اندازه های مختلف متن برای یک ویو هستش؟ یعنی گوگل از میان این چهارتا میاد انتخاب میکنه ؟ یا هر کدوم برای یک ویو هستش؟

اگر بخواهیم برای هر ویو مثلا باتن ها، لیبل ها و... اندازه مشخصی بدیم، چطور باید درست کنیم . 

ممنون :53:

لینک ارسال

من فکر کنم دوستان متوجه نشدن قضیه از چه قراره.

ببینید دوستان فرض کنیم شما یه لیبل دارین و میخواین واسش اندازه متن بزارین. فقط کافیه یه dimen به شکل زیر درست کنین تو فایل xml همین. برای بقیه ویوها هم همین کارو بکنین دیگه.

<dimen name="lable_textsize">24dp</dimen>

لینک ارسال

در 11 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

دوست عزیز قبل از اینکه از کتابخونه استفاده کنید حتما توضیحات رو به دقت بخونید.

مواردی که باید رعایت کنید اینه که حتما پوشه ها و فایلها رو read only کنید تا حین کامپایل حذف نشن.

دوم اینکه شما توی دیزاینر سایز نزارید اصلا سایز نرمال رو توی همون فایل xml بزارین کتابخونه خودش واسه سایزای مختلف تغییرش میده

متشکرم بله توضیحات رو خونده بودم وهم پوشه وهم فایل read only بود ولی ظاهرا خطایی که عرض کردم واسه تکراری بودن نام لیبل در xml درسطر هفتم مثال هست (lable_size1 is already defined) ، نه واسه حذف فایل وپیدانشدن اون! راجع به سایز دهی هم که نباید در دیزاینر باشه وباید توی xml باشه هم متشکرم حل شد.

لینک ارسال

سلام، بسیار عالی آقا محمدرضا بازهم مثل همیشه. :heart:

ببخشید فقط من متوجه نشدم، الان اینجا ما وقتی سایز متن لیبل رو دادیم 24dp توی گوشی های مختلف اندازه متن تغییر میکنه؟

خودم فکر کنم آره چون dp هر گوشی مختص به سایز خودشه. حالا جای این خودمون مستقیم dip بدیم چطوره؟

چون من دیده بودم تو سایت مرجع ارل گفته بود سایز متن هارو اگه میخوای تنظیم بشه dip بدید.

خسته نباشی:girl_blush:

لینک ارسال

ممنونم پژمان جان. انجام وظیفه اس.:heart:

ببین عزیزم یکی اینکه شما وقتی dimen تعریف میکنی متونی همه ی واحدها رو بدی.  sp  , dp , dip و هر واحدی که فکرشو بکنی شما میتونی بدی. مثلا تو همین کتابخونه برای اندازه لیبل شما به جای 24dp  میتونید واحد sp رو استفاده کنید یعنی بنویسید 24sp پس هیچ مورد و محدودیتی نیست.

ام ادر مورد این سوال وقتی سایز متن لیبل رو دادیم 24dp توی گوشی های مختلف اندازه متن تغییر میکنه؟ 

اگه توضیحات رو بخونی من تاکید کردم که توی هر گوشی سایز متناسب با اندازه اون گوشی تغییر میکنه. و جای نگرانی نیست کافیه شما اونو تو گوشی خودتون ست کنید برای بقیه گوشیها دیگه درسته و متناسب با اون گوشی سایز تغییر میکنه

لینک ارسال

سلام ، ممنون برای ساخت کتابخانه . بچه ها نیاز نیست داخل فولدر object فولدر بسازید و read only کنید . کافیه داخل فولدر پروژه یه فولدر به اسم res بسازید و فایل های مورد نیاز رو داخل فولدر res ایجاد کنید و در محیط کد نویسی کدی که تو پایین هست رو قرار بدید.

01.JPG

#AdditionalRes : ../res

بیسیک بعد از هر کامپایل تغییرات رو اعمال میکنه و هیچ کاری هم با فایل شما نداره.

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...

جناب شاهپیری ممنون بخاطر کتابخونه فوق العادتون :give_rose:

من از این کتابخونه استفاده کردم اما توی گوشی 5 اینچی من یه سایز نشون میده و توی تبلت دوستم و شبیه ساز سیستم خودم یه سایز دیگه

توی دیوایس های با صفحه بزرگ مثل تبلت ها  کوچیک نشون داده میشه

گوشی 5 اینچی خودم:

64245027121895466880.jpg

تبلت 7 اینچی و شبیه ساز remix:

47316079834255915559.jpg

فایل xml:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<resources>

<dimen name="lable_textsize">5dp</dimen>
<dimen name="lable_textsize2">6dp</dimen>
<dimen name="lable_textsize3">7dp</dimen>
<dimen name="lable_textsize4">8dp</dimen>
</resources>

و اینجوری ازش استفاده میکنم:

label1.TextSize = Dimen.getDimen("lable_textsize2")

مشکل کجاس ؟ :scratch_one-s_head:

لینک ارسال

در در 1396/05/25, 21:26:45، ha88an گفته است :

کتابخونه ویرایش شد عزیز. تست کنید.

لینک ارسال

در 5 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

کتابخونه ویرایش شد عزیز. تست کنید.

سلام

آقا محمد این ورژن کلا مشکل داره .

خیلی خیلی خیییلی بزرگتر نشون میده

لینک ارسال

سلام. مشکلی نداره عزیز. به خاطر اسکیل گوشیتون هست

کتابخونه کلا ویرایش شده. اندازه ها قبلا کوچیک میشد.

شما برای مثلا اندازه متن لیبل عددی بین 8 تا 10 بدین.

در کل یه عددی بدین که تو گوشیتون درست نشون بده.

لینک ارسال

همچنان اندازه توی گوشی های مختلف فرق میکنه جناب شاهپیری

میخواید تفاوتش رو ببینید توی ی گوشی با ی تبلت تست کنید تفاوت خیلی زیادی داره اندازه فونت

توی گوشی بزرگ و توی تبلت ها کوچیک میشه اندازه فونت (هر چی سایز صفحه بیشتر اندازه فونت کوچیک تر میشه)

لینک ارسال

این اپ رو با اندروید استودیو نوشتم تست کنید ببینید تو سایزهای مختلف اندازش چجوریه واستون.

در ضمن موقه بازشدن یه توست که همون اندازه تو سایزهای مختلف هست هم نمایش داده میشه. اینم ذکر کنید که چنده

app-debug

لینک ارسال

• 6 سال بعد...

سلام به همه دوستان

آیا این پست اصلا ربطی به سواله من داره؟!

سوال:

برنامه من، ویوهاش توی اندازه های مختلف گوشی ها، یکسانه. درصورتی که باید متناسب با اندازه گوشی تغییر کنه، اما ویوها نه جاشون تغییر میکنه و نه اندازه هاشون. درست مثل لین دوتا تصویر

1.png

2.png

خب حالا برای حل این مشکل باید چی کار کرد؟

لینک ارسال

۱۹ ساعت قبل، batman۱۲۳ گفته است:

ممنون میشم جواب بدید

سلام معمولا در طراحی از dip استفاده کنید نباید مشکلی پیش بیاید سورس زیر تست کنید ببینید چنین مشکلی رویت میشه یا نه

درنظر بگیرید در حالت landscape در دیزاینر باید شرط گذاشته و مجدد مقدار دهی کنید 

If Portrait Then

Else If Landscape Then

End if

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...