رفتن به مطلب
  • 0

تمایش ثانیه ساعت روز هفته ماه سال

danial1369

سوال

دوستان دارم رو یه پروزه انلاین کار میکنم مثل شبکه های اجتماعی کاربران پست ارسال میکنن یه مشکل برام پیش اومده هر چند فکر میکنم نمیتونم بفهمم چطور ساعت اون پست رو میگیرن که با ارسالش مثلا اگه یک ساعت گذشت مینویسه یک ساعت پیش یا اگه یک روز گذشت مینویسه یک روز پیش یک ماهه دارم روش فک میکنم دیگه مجبور شدم از شما کمک بگیرم

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام

ببینید  اینکار دو مرحله بیشتر نداره 

1- اینکه دردیتابیستون  در قسمت پست های ارسالی یک ستون برای تاریخ و یک پست هم برای ثبت ساعت در هر پستی اعم از پست متنی یا تصویری و... باید قرار بدهید و وقتی پستی مثلا متنی توسط کاربر ارسال میشه ، اون پست هم حاوی متن هست وهم حاوی ساعت و تاریخ که دردیتابیس انلاینتون ذخیره میشه .

اما چطور تاریخ و ساعت اون لحظه ارسال پست گرفته میشه که در بیسیک فور دستورش بدیهیه ولی توصیه بنده اینه که به هیچ عنوانی تاریخ وساعت رو با دستورات بیسیک فور ارسال نکنید چون دراین صورت به دلیل اینکه ساعات وتاریخ برخی گوشی ها ممکنه غلط باشه ، بعدا مشکل ایجاد میکنه ، لذا بهتره بوسیله php ودستورات php  تاریخ هاست خودتونو اصل قرار بدهید و از هاست ساعتو وتاریخو بگیرید وبه همراه مطالب در دیتابیس ذخیره کنید .

اما اون کتابخونه ای که بنده برای اینکار در php استفاده میکنم ، وکارباهاش ساده ومثل آب خوردنه،  کتابخانه jdate  هست  ، که در این لینک روش استفاده از اونو در php آموزش میده و هم تاریخ وزمان فارسی وشمسی داره وهم تاریخ میلادی رو باهاش میتونیدبه هاستتون ارسال کنید ، البته خودم 4 و5 تا ستون برای اینکار دارم که هردو تاریخ ارسالو  ثبت میکنه وحتی نام فارسی روز رو هم ثبت میکنم ودرتوسعه برنامه یا نمایش های متفاوت مشکلی نداشته باشم .

دوتافایل این کتابخونه رو داخل هاستت میریزی ویکی که php مخصوص کاربر هست رو مطابق نیازتون شخصی سازی میکنیدو مطالب اونو به داخل فایل php ای که اطلاعات رو دردیتابیس ذخیره میکنه قرار میدید. 

https://jdf.scr.ir/jdf/?t=php

https://jdf.scr.ir/download/jdf_dl.php

https://jdf.scr.ir/download/tabdil_dl.php

2 - مرحله دوم که بعداز ثبت تاریخ وساعت هست که قبلا بارها درانجمن بحث شده، اول شما تاریخ ثبت شده رو همراه پست ها جهت نمایش فراخوانی میکنید ، بعدش مثلا باکتابخانه TimeCountDown ومطالبی و روشی که دراین پست قبلا نوشته ام می تونید مقدار تاریخ وساعتی که از اون ساعت تا الان هستش رو محاسبه و در کنار هرپست نمایشش بدهید ، البته پیشنهادمیشه جهت نمایش پستها از ریسایکلر ویو که دائما باهر رفرشی بروز میشه استفاده کنیدکه باهر رفرشی تاریخ وساعت بروز بشه . 

(تعداد هفته رو هم با دستورتقسیم ایام بر هفت و  Mod 7   میتونیدبدست بیارین)

موفق باشید .

* اما توصیه آخر اینکه :

حتی در گرفتن تاریخ کنونی جهت شمارش معکوس و دادنش به کتابخونه TimeCountDown  هم از دستورات ساعت وتاریخ بیسیک استفاده نکنید بلکه اونو هم توسط Jdate   و توسط دستور گِت از php تون دریافت کنیدومقایسه دوتاریخو بکنید ، این نقطه ضعف واشتباهی هست که حتی اپلیکیشنهای قوی ومشهور ایرانی هم بهش دچارشده اندوباغلط بودن ساعت گوشی وتبلت مشکل درنمایش پیدا میکنند! 

لینک ارسال

ببخش چیزی از کدها php نمیدونم یه قطعه کد php در این موضو میشه بهم بدید

لینک ارسال

اگه ممکنه یه فقطه کد بنویسید دوست داشتید در فروشگا هم بزارید من خریدارم چون واقعا بهش نیاز دارم اینجو ری باشه اتومات هر ستون دیتایس ساعت اون پستو بنویسه به مرور زمان هم ساعتش تغیر کنه مثلا لخظات پیش یک ثانیه پیش یک ساغت پیش تعییر کنه ایشالله منظورم مبهم نباشه

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...