رفتن به مطلب

کتابخانه irSocket.io

امین مهدی نژاد

ارسال‌های توصیه شده

در 12 ساعت قبل، hamed1212 گفته است :

حالا یه شوخی کردیم خخخ.

حالا بگو با کتابخونه ی تو همچین کاری میشه کرد یا نه ؟ اگه جواب مختصر نمیدی مال پست قبل :give_heart:

نگا فرض کن چندتا کلاینت به سرور همون node.js وصل شدن...

میشه من فقط به یکیشون پیام بفرستم؟

یه مثالی میزنی من گیج شدم اخع 

آره

میشه هم به هر نفر تکی پیام فرستاد

هم میشه Room ساخت و به یه گروه که عضو اون هستند پیام فرستاد

هم میشه Namespace ساخت و به هرکی با اون وارد شده پیام رو فرستاد

برای ارسال پیام به هر نفر یا باید سوکت اون طرف رو در متغیری قرار داد یا باید id اون رو ذخیره کنی.

var users=[];

...

socket.on('add_user', (username) => {
  users.push(socket);

....

البته در اینجا سوکت تنها رو ذخیره کردم بهتره  users آبجکت باشه تا اطلاعاتی مثل نام - آی دی و ... رو هم داشته باشی

«موفق باشید.»

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 45
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

بیشترین ارسال‌ها در این موضوع

ارسال‌های محبوب

Socket.IO یک کتابخانه قدرتمند برای وب اپیلیکیشن‌ها است که یک ارتباط بلادرنگ و دوجهته بین کلاینت و سرور برقرار می‌کند و دارای دو قسمت است. یکی کتابخانه سمت کلاینت که در مرورگر اجرا می‌شود و یک کتابخانه

ساخت سرویس چت در بیسیک فور اندروید این سرویس برای دریافت و مدیریت رویدادهای لازم برای چت روم می باشد. ابتدا متغیر سوکت رو به صورت عمومی می سازیم Sub Process_Globals Dim ir As irSocketIO

نسخه جدید بارگذاری شد افزودن رویداد قطع ارتباط با سرور EVENT_DISCONNECT مثال ir.On(ir.EVENT_DISCONNECT) و رویداد Sub disconnect(obj As Object) Log("disconnect

ممنون یه سوال دیگه تو کتابخونتون یه خاصیت ایدی وجود داره...

اونو خودمون باید بهش چیزی بدینم یا برا برگرداندن ایدیمونه یا چی؟  تو نود جی اس ایدی کلاینت چجوری تعیین میشه ؟ خودش برامون یه ایدی در نظر میگیره یا از ظریق کتابخونه شما 

لینک ارسال

در 6 دقیقه قبل، hamed1212 گفته است :

ممنون یه سوال دیگه تو کتابخونتون یه خاصیت ایدی وجود داره...

اونو خودمون باید بهش چیزی بدینم یا برا برگرداندن ایدیمونه یا چی؟  تو نود جی اس ایدی کلاینت چجوری تعیین میشه ؟ خودش برامون یه ایدی در نظر میگیره یا از ظریق کتابخونه شما 

اون آیدی رو خود سرور تعین میکنه.

تو جاوا اسکریپت راحت میشه یک آبجکت رو تبدیل به رشته جیسون کرد و خواص و ویژگی های اونو دید شما هم با سوکت همین کار رو یبار انجام بدید و ببینید چه چیزهایی بهتون میده تا با همون ها کار کنید

«موفق باشد.»

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

سلام

من این کابخونه خوب رو چک کردم یه مشکل داره انگار

البته خود کتابخونه مشکلی نداره فقط روی تارگت بالای 26 به سرور وصا نمیشه

لینک ارسال

• 2 هفته بعد...

سلام اقای مهدی نژاد ... 

میگم جدا از این بیسیک کلا میشه تو اندروید با استفاده از socket io فایل فرستاد؟ تا حدی میشه فایلو به base64 تبدیل کرد و فرستاد و اونور تبدیلش کرد دوباره ...

ولی برا فایلای بزرگ چی؟ درون خود node js میشه از socket.io-stream استفاده کرد ولی توی اندروید هرچی گشتم مثالی در این باره نیس یه جا خوندم فقط که این کتابخونه فقط برای همون node js هست و توی اندروید فعلا نیس و باید برای فرستادن فایلای بزرگ اونو با کتابخانه ی های http اول پست کنم بعد لینک دانلودو ارسال کنم ... ایا این راه درستیه؟ راهی نیس بشه فایلای بزگ هم مستقیم با همون node js بفرستم ؟ 

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

• اضافه کردن...