رفتن به مطلب

چگونه صفحات سایت B4X.com را به فارسی ترجمه کنیم ؟

نورنما

ارسال‌های توصیه شده

باسلام خدمت دوستان انجمن 

شاید برخی دوستان در ترجمه صفحات سایت مرجع به فارسی به هردلیلی مشکل داشته باشند واطلاعات یا فرصت یا حوصله ترجمه آن را جهت بهره مندی از مطالب علمیش نداشته باشند 

لذا روشی برای ترجمه گفتگوهای انجمن B4X.COM خدمتتان عرض میکنم که ترجمه نسبتا به درد بخور و بخور ونمیری دارد ! 

برای ترجمه صفحات سایت مرجع B4X.COM بهتراست از مرورگر گوگل کروم استفاده نمایید

ابتدا افزونه راست چین کردن صفحه را نصب وفعال نمایید مثلا این افزونه (LTR-RTL) موجود در لینک زیر

https://chrome.google.com/webstore/detail/ltr-rtl/dihficgdollilpfaliclpihepalmdgbb?hl=en-US

و برای اختصاص راست چین شدن صفحات کروم صرفا بر صفحات دلخواه گزینه :    Site access  را بر روی گزینه :On click  تنظیم کنید )

سپس روی صفحه وب موردنظر که قصد ترجمه آن به فارسی را دارید  کلیک راست نمایید وطبق تصویر اول صفحه را ترجمه به فارسی نموده وسپس با زدن گزینه (RTL-LTR)  متن را راست چین نمایید تا کلمات انگلیسی مابین خطوط گرامر متن فارسی را بهم نریزد و جملات به ترتیب گرامری صحیح نمایش داده شوند.
خلاصه دوستان بااین ترجمه بخور ونمیرش میتوانند گلیمشان را از آب دربیاوردند...

! به همین راحتی .....

موفق باشید
536638867_.png.0ca091f4eb3d2d22f3996617b12a5297.png

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

جالب بود داداش تشکر. من تا حالا مشکل راست چین و بهم ریختگی واژه های انگلیسی و فارسی رو نداشتم ولی نصبیدم. راستی تو قسمت برنامه هاس ساخته شده سایت مرجع، پست میزارم ولی تایید نمیشه قوانین رو هم رعایت کردم. ولی تایید نمیشه. کسی از دوستان تجربه ای دارن؟؟

لینک ارسال

تجربه ای که من داشتم از پست گذاشتن درون سایت مرجع اینه که اگر ارل پستتون رو ببینه تایید میکنه ولی اگر **** کلمه فیلتر شده **** دیگه ای باشه تایید نمیکنه..

خودمم دلیلشو نمیدونم

لینک ارسال

در 17 ساعت قبل، vistamobile گفته است :

جالب بود داداش تشکر. من تا حالا مشکل راست چین و بهم ریختگی واژه های انگلیسی و فارسی رو نداشتم ولی نصبیدم. راستی تو قسمت برنامه هاس ساخته شده سایت مرجع، پست میزارم ولی تایید نمیشه قوانین رو هم رعایت کردم. ولی تایید نمیشه. کسی از دوستان تجربه ای دارن؟؟

سلام تجربه‌ای که من برای پست گذاشتن دارم، اینه که موارد زیر رو تو پست رعایت کنید:

1- هرگز بطور مستقیم با ارل صحبت نکنید.

2- کلمات انگلیسی رو درست باید نوشته بشه

3- قواعد انگلیسی هم تا حدودی رعایت کنید تا یه وقت به اسپم تبدیل نشه.

4- برای گذاشتن کد، از تگ کد استفاده کنید

5- اگر داخل برنامتون از XUI Views  و یا قابلیت های جدید بیسیک استفاده کنید، به احتمال زیاد تایید میشه. ------------> این واکنش ارل برای برنامه هاییه که از XUI ویو استفاده کردن:

I see an app with AnotherProgressBar (XUI Views) and I smile :)

خلاصه بخوام جمع بندی کنم، همه چی بستگی به ارل داره. اگر خوشش نیاد نمیذاره اگر هم بیاد میذاره.  به همین سادگی. (پس سعی کنید طبق خواست های اون پست بفرستین)

:53::53::53::53:

لینک ارسال

تشکر داداش. متوجه شدم. من فقط آپ رو معرفی کردم با دمو تصویریش تو یوتیوب. احساس کردم چون لینک گوگل پلی نداده بودم یا توضیحاتم مختصر بود ، تایید نکرده. 

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...