رفتن به مطلب
  • 0

حذف اطلاعات دیتابیس

b4xcenterb

سوال

سلام خدمت همه دوستان من یه سبد خرید دارم که کاربر کالاهای مورد نیازشو به سبد خرید اضافه میکنه تا اینجا مشکلی ندارم اما تو حذف اطلاعات مشکل دارم کدهامو پیوست میکنم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

hjxr_capture1.png

i7j0_capture2.png

ejgc_capture3.png

1zdu_capture5.png

0hb_capture6.png

اون تکه کد رندوم استرینگ به هر کالا یه شناسه یکتا میده

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

12 پاسخ به این سوال تاکنون داده شده است

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوست عزیز

چیزی که نوشتین برای حذف، از لحاظ اصولی اشتباس. از این استفاده کنید:

Sql1.ExecNonQuery2("DELETE FROM tbl1 WHERE code = ?", Array As String(lbl.Tag))

لینک ارسال

سلام

خب منطقیش اینه که شما اولا یک شرط بنویسید که آیا مقداری در پروپرتی Tag  ما وجود داره یا خیر ؟

همون عمل اعتبارسنجی مرسوم خودمون که چک کنیم مقدار null  یا هیچ به ورودی کوئری ارسال نکنیم.

به عنوان مثال شما اول بیا مقدار تگ رو بریز توی یک متغییر از نوع String و چک کن مقادیری نداشت یه پیغامی بده بهمون.

Private lblTagValue As String = lbl.Tag
If lblTagValue.Length <= 0 Or lblTagValue = "" Or lblTagValue = Null Then
	Log("هیچ داده ای برای حذف وجود ندارد.")
End If

احتمال داره خطاتون بابت این مورد باشه.تست کنید و نتیجه رو اعلام کنین.

لینک ارسال

در در 26 شهریور 1399 در 21:34، b4xcenterb گفته است :

سلام مجدد ممنونم از لطفتون

سورس خدمتتون این سورس فقط برای خطایابی بود نه رو دیزان کار شده نه انچنان رو کد نویسی

q727_photo_2020-09-16_21-27-15.jpg

hn7b_photo_2020-09-16_21-27-19.jpg

• سورس فقط با سوایپ جابجا میشه

فقط یه نکته ممنون میشم یه راهنمایی کنید برای مورد دوم این که الان کاربر به سبد خرید اضاف کنه اضافه میشه به درستی اماباید کاربر برنامه رو ببنده دوباره باز کنه تا لیستشو ببینه این چیکار باید کنه تا در لحظه اعمال بشه

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

لینک ارسال

در در 24 شهریور 1399 در 09:05، b4xcenterb گفته است :

hjxr_capture1.png

این خطا داره میگه که مقداری که میخواین حذف کنین معتبر نیست. چک کنید ببینید تگ رو درست میدید یا نه چون ظاهرا باید اینتجر بدید ولی استریگ میدید

لینک ارسال

در 10 دقیقه قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

این خطا داره میگه که مقداری که میخواین حذف کنین معتبر نیست. چک کنید ببینید تگ رو درست میدید یا نه چون ظاهرا باید اینتجر بدید ولی استریگ میدید

ممنونم اقای شاهپیری عزیز.من سورس رو پیوست کردم.مشکل اولم حذف هست مشکل دوم اینکه کاربر به سبد خرید اضاف کرد در لحظه اضاف بشه الان باید از برنامه خارج بشی دوباره وارد بشی اعمال شده

لینک ارسال

در 36 دقیقه قبل، b4xcenterb گفته است :

ممنونم اقای شاهپیری عزیز.من سورس رو پیوست کردم.مشکل اولم حذف هست مشکل دوم اینکه کاربر به سبد خرید اضاف کرد در لحظه اضاف بشه الان باید از برنامه خارج بشی دوباره وارد بشی اعمال شده

دوست عزیز مشکل خیلی واضح و بدیهیه عرض شد خدمتتون که. مشکل توی متد زیر هست.

Sub Labeldelet_Click
	Dim lbl= Sender As Label
	sql1.ExecNonQuery2("DELETE FROM tbl1 WHERE code = ?", Array (lbl.tag))
	ItemListbasket.RemoveAt(lbl.Tag)
	HlvSHop.notifyItemRemoved(lbl.Tag)
	HlvSHop.notifyDataSetChanged
End Sub

توی خط (ItemListbasket.RemoveAt(lbl.Tag شما اومدین گفتین مثلا آیتم با پوزیشن "assdd" حذف بشه. اصن همچین چیزی ممکنه به نظرتون؟پوزیشن یک عدد هست نه استرینگ. باید اندیس رو بدین پس باید خط زیر رو تغییر بدین و یه عدد به عنوان تگ بهش بدین

Labeldelet.Tag=Item.code

لینک ارسال

در 9 ساعت قبل، محمدرضا شاهپیری گفته است :

دوست عزیز مشکل خیلی واضح و بدیهیه عرض شد خدمتتون که. مشکل توی متد زیر هست.

Sub Labeldelet_Click
	Dim lbl= Sender As Label
	sql1.ExecNonQuery2("DELETE FROM tbl1 WHERE code = ?", Array (lbl.tag))
	ItemListbasket.RemoveAt(lbl.Tag)
	HlvSHop.notifyItemRemoved(lbl.Tag)
	HlvSHop.notifyDataSetChanged
End Sub

توی خط (ItemListbasket.RemoveAt(lbl.Tag شما اومدین گفتین مثلا آیتم با پوزیشن "assdd" حذف بشه. اصن همچین چیزی ممکنه به نظرتون؟پوزیشن یک عدد هست نه استرینگ. باید اندیس رو بدین پس باید خط زیر رو تغییر بدین و یه عدد به عنوان تگ بهش بدین

Labeldelet.Tag=Item.code

ممنونم از لطفتون اقای شاهپیری بعضی وقتا اشتباه کوچیک باعث میشه وقت ادم تلف بشه ممنونم وقت گذاشتین.جسارتا ممنون میشم سوال دومم رو هم راهنمایی کنید

*کاربر میاد به سبد خریدش کالا اضاف میکنه برای اینکه در همون لحظه اعمال بشه کار خاصی باید انجام داد ؟

الان به درستی عمل میکنه کد اما باید برنامه بسته بشه و دوباره اجرا بشه تا     مقادیر وارد شده به سبد رو مشاهده کنه

لینک ارسال

در 3 ساعت قبل، b4xcenterb گفته است :

ممنونم از لطفتون اقای شاهپیری بعضی وقتا اشتباه کوچیک باعث میشه وقت ادم تلف بشه ممنونم وقت گذاشتین.جسارتا ممنون میشم سوال دومم رو هم راهنمایی کنید

*کاربر میاد به سبد خریدش کالا اضاف میکنه برای اینکه در همون لحظه اعمال بشه کار خاصی باید انجام داد ؟

الان به درستی عمل میکنه کد اما باید برنامه بسته بشه و دوباره اجرا بشه تا     مقادیر وارد شده به سبد رو مشاهده کنه

اول باید آیتم رو به لیست اضافه کنید بعد دستور notifyDataSetChanged رو بزنید تا تغییرات اعمال بشه

لینک ارسال

در 21 ساعت قبل، مجید آرتا گفته است :

سلام

خب منطقیش اینه که شما اولا یک شرط بنویسید که آیا مقداری در پروپرتی Tag  ما وجود داره یا خیر ؟

همون عمل اعتبارسنجی مرسوم خودمون که چک کنیم مقدار null  یا هیچ به ورودی کوئری ارسال نکنیم.

به عنوان مثال شما اول بیا مقدار تگ رو بریز توی یک متغییر از نوع String و چک کن مقادیری نداشت یه پیغامی بده بهمون.

Private lblTagValue As String = lbl.Tag
If lblTagValue.Length <= 0 Or lblTagValue = "" Or lblTagValue = Null Then
	Log("هیچ داده ای برای حذف وجود ندارد.")
End If

احتمال داره خطاتون بابت این مورد باشه.تست کنید و نتیجه رو اعلام کنین.

سلام اقای ارتا متاسفانه رفع نشد

لینک ارسال

سورست رو آپلود کن ببینم چیکار کردی.

لینک ارسال

سلام مجدد ممنونم از لطفتون

سورس خدمتتون این سورس فقط برای خطایابی بود نه رو دیزان کار شده نه انچنان رو کد نویسی

q727_photo_2020-09-16_21-27-15.jpg

hn7b_photo_2020-09-16_21-27-19.jpg

سورس فقط با سوایپ جابجا میشه

فقط یه نکته ممنون میشم یه راهنمایی کنید برای مورد دوم این که الان کاربر به سبد خرید اضاف کنه اضافه میشه به درستی اماباید کاربر برنامه رو ببنده دوباره باز کنه تا لیستشو ببینه این چیکار باید کنه تا در لحظه اعمال بشه

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...