رفتن به مطلب
  • 0

اندازه های مختلف تب هاست در گوشیهای مختلف

محمدی

سوال

سلام یه مشکل خیلی عجیب برام پیش اومده

من توی برنامه ام از Tabhost استفاده کردم خب مقدار تب هاستمو توی محیط کدنویسی دیزاین قرار دادم

افقی

(0%x,100%x)

به صورت عمودی هم

(0%y,100%y)

توی دیزاین تا اینجا همه صفحه رو.در بر گرفته

حالا مشکل اینجا هست که وقتی از برنامه ران میگیریم قسمت هایی از سمت چپ و راست و پایین خالی مونده که!! یعنی تمام محیط پوشانده نشده توسط tabhost

این یکی از مشکلام هست که میخوام تمام محیط پوشیده بشه

اینم بگم که اگه تب هاست و بزرگتر از این بگیرم توی گوشی های مختلف کلا لایوت های مربوط به add.tabhost مختلف میشه مثلا من با ایکس پریا Z برنامه رو نصب کردم اندازه بود با هوآوی G600 تست کردم یک چهارمش از سمت راست دیده نمیشد با هوآوی y220 تست کردم خیلی بزرگتر میشد

حالا سوال بعدیم اینه که من برای تب هام اسکرول ویو هم اضافه کردم و داخل تب اولم مقدار ارتفاعشو 280 قرار دادم! داخل لایوت تب اولم هم چند تا ایمیج ویو و چک باکس اد کردم

حالا از برنامه ران میگیرم باز هم وقتی به انتهای اسکرول ویو میرسیم برای گوشی ها ی مختلف فرق میکنه تو ایکس پریا z حدود 4 اینچ فضا آزاد بود هوآوی y220 دقیقا تا آخرین ایمیج ویو فقط نمایش داده میشد وفضای اضافی وجود نداشت و در هواآوی G600 به اندازه 6 اینچ دیگه فضای خالی بود

نمیشه کاری کرد که توی همه ی گوشی ها یکسان باشه؟ چون اینجوری خیلی زشت میشه برنامه

چند تا اسکرین شات پایین پیوست کردم و سورس برنامه هم قرار دادم تا بهتر متوجه بشید چی میگم

تورو خدا کمک کنید که خیلی مهمه ممنون

01.rar

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال‌های توصیه شده

میشه یه ذره توضیح بدید؟ فقط عکس گذاشتید آخه؟ اینی که مشخص،کردید کارش چیه؟ روی همه ی گوشیها اندازه درست میشه؟ ممنون اگه توضیح بدید

لینک ارسال

ببخشبد اسپم هام زیاد شده لطفا یکی پاک کنه اسپم هارو ولی تورو خدا کمک کنید

لینک ارسال

باید برای همشون مقدار بدی اینجور که بازم مشکل پیدا میکنی

خب چجوری مقدار بدم؟ آیا با مقدار درست میشه؟ به نظر خودم درست نميشه آخه شما تب هاستم ببینید از گوشه ها فضای خالی ونده با اینکه

x رو 0و 100

و y رو 0 و 100

قرار دادم

لینک ارسال

داش اگه ممکنه برات سورستو بده یه نگا بندازم *herher* البته شاید نتونم درستش کنما*nose*

منم برنامه یه جاش ایراد داشته باشه اعصابم میریزه به هم،اگه دوس داشتی در خدمتم*badboys*

لینک ارسال

ممنون آقای ایزدی همین کارهم انجام دادم ولی بازم مشکل پیش میاد

توی بعضی گوشیها چک باکس و ایمیج ویو و بقیه که داخل کادر هستن از سمت چپ میزنه بیرون ولی بعضی از گوشیها درسته

ولی تو خود شبیه ساز درست اجرا میشه توی گوشیهای دیگه یه جور دیگه میشه

لینک ارسال

داداش،من سورسمو همون اول پیوست کردم

خوشبختانه یا بدبختانه سورسمو هم کسی نگاه نمیکنه

خیلی ممنون اگه درست کنید مشکلمو

خیلی عصاب خورد. کن شده

لینک ارسال

عه آره دقت نکرده بودم *laugh2*

ببین من سورستو دیدم نمیدونم مشکلش چیه*che?* فک کنم کلا ساختار تب هاست تو بیسیک اینجوریه*monkey*

ولی اینکه میگی ریسپانسیو نیستو تو گوشی هایی با اندازه های مختلف اونجوری که میخوای نشون نمیده من که همچین مشکلی نداشتم*nose*

تو گوشی های هوآوی پی7 - جی 700 - آنر6 و سامسونگ نوت 3 امتحان کردم درست بود*like*

ببین یه راه داره،عکس پس زمینه اکتیویتی رو با عکس پس زمینه تب هاست یکی کن که زیاد معلوم نباشه

راستی باید به تمام باتن ها و اجزایی که توش استفاده کردی یا از تو دیزاینر (مثل تب هاستت) یا تو activity create به شکل:

button1.setlayout( 0%x , 0%y , 20%x , 10%y

مختصات بدی تا همه چی سر جای خودش باشه *hoho*

موفق باشی ;)*nose*

لینک ارسال

عه آره دقت نکرده بودم *laugh2*

ببین من سورستو دیدم نمیدونم مشکلش چیه*che?* فک کنم کلا ساختار تب هاست تو بیسیک اینجوریه*monkey*

ولی اینکه میگی ریسپانسیو نیستو تو گوشی هایی با اندازه های مختلف اونجوری که میخوای نشون نمیده من که همچین مشکلی نداشتم*nose*

تو گوشی های هوآوی پی7 - جی 700 - آنر6 و سامسونگ نوت 3 امتحان کردم درست بود*like*

ببین یه راه داره،عکس پس زمینه اکتیویتی رو با عکس پس زمینه تب هاست یکی کن که زیاد معلوم نباشه

راستی باید به تمام باتن ها و اجزایی که توش استفاده کردی یا از تو دیزاینر (مثل تب هاستت) یا تو activity create به شکل:

button1.setlayout( 0%x , 0%y , 20%x , 10%y

مختصات بدی تا همه چی سر جای خودش باشه *hoho*

موفق باشی ;)*nose*

توی بک گراند از عکس استفاده نکردم از Color استفاده کردم

من اون اجزا . اضافه کردم مثل چک باکس. ایمیج ویو فقط برای فهموندن توی سورس قرار دادم

لینک ارسال

میدونم منظورم از عکس همون رنگ بود :-d

دیگه من تا این حد بلد بودم:Dسوادم ته کشید*naa*

لینک ارسال

آقای ایزدی؟ بخدا من سه هفته با این مشکل دارم

خودتونم میدونید سه هفته پیش این تاپیک زدم

مشکلش داره دیوونم میکنه سه هفته پروژه ام بخاطر این متوقف شده لطفا راهنمایی کنید ممنون

لینک ارسال

میتونید از کتابخونه AHViewPager هم استفاده کنید که هم شبیه به تب هاست هستشو هم سبکتره و نیازی به لایوت نداره.

http://shop.basic4android.org/?p=4681

لینک ارسال

میدونم منظورم از عکس همون رنگ بود :-d

دیگه من تا این حد بلد بودم:Dسوادم ته کشید*naa*

ممنون داداش خیلی آقایی کسی نیست به فریاد من برسه؟

لینک ارسال

دوست من من سورستون دیدم شما اصن نگاه کردید اون پایین چی هست؟؟!!!

خب اونی که خودتون هم توی عکس کذاشتید اون یه ایمج ویو هست که مفدار دهی نشده تب هاست مشکلی نداره مشکل از ایمجو ویو تون هست 2 تا ایمج ویو گذاشتید که باید ایمج ویو رو مقدار بدید بصورت دقیق تا کل صفحه یا هر مقداری که خودتون میخواهید رو بگیره

لینک ارسال

توی محیط کد نویسی دیزاین باید مقدارشو بدم؟ بقیه رو نمیخواد مقدار بدم؟

لینک ارسال

طریقه مقدار دهی هم مثل همون Scrollview هست؟

آیا فقط مشکل از همین هست؟ چون تو هر گوشی که همین سورس برنامشو نصب میکنم اندازه ش متفاوته

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...