رفتن به مطلب
  • 0

اندازه های مختلف تب هاست در گوشیهای مختلف

محمدی

سوال

سلام یه مشکل خیلی عجیب برام پیش اومده

من توی برنامه ام از Tabhost استفاده کردم خب مقدار تب هاستمو توی محیط کدنویسی دیزاین قرار دادم

افقی

(0%x,100%x)

به صورت عمودی هم

(0%y,100%y)

توی دیزاین تا اینجا همه صفحه رو.در بر گرفته

حالا مشکل اینجا هست که وقتی از برنامه ران میگیریم قسمت هایی از سمت چپ و راست و پایین خالی مونده که!! یعنی تمام محیط پوشانده نشده توسط tabhost

این یکی از مشکلام هست که میخوام تمام محیط پوشیده بشه

اینم بگم که اگه تب هاست و بزرگتر از این بگیرم توی گوشی های مختلف کلا لایوت های مربوط به add.tabhost مختلف میشه مثلا من با ایکس پریا Z برنامه رو نصب کردم اندازه بود با هوآوی G600 تست کردم یک چهارمش از سمت راست دیده نمیشد با هوآوی y220 تست کردم خیلی بزرگتر میشد

حالا سوال بعدیم اینه که من برای تب هام اسکرول ویو هم اضافه کردم و داخل تب اولم مقدار ارتفاعشو 280 قرار دادم! داخل لایوت تب اولم هم چند تا ایمیج ویو و چک باکس اد کردم

حالا از برنامه ران میگیرم باز هم وقتی به انتهای اسکرول ویو میرسیم برای گوشی ها ی مختلف فرق میکنه تو ایکس پریا z حدود 4 اینچ فضا آزاد بود هوآوی y220 دقیقا تا آخرین ایمیج ویو فقط نمایش داده میشد وفضای اضافی وجود نداشت و در هواآوی G600 به اندازه 6 اینچ دیگه فضای خالی بود

نمیشه کاری کرد که توی همه ی گوشی ها یکسان باشه؟ چون اینجوری خیلی زشت میشه برنامه

چند تا اسکرین شات پایین پیوست کردم و سورس برنامه هم قرار دادم تا بهتر متوجه بشید چی میگم

تورو خدا کمک کنید که خیلی مهمه ممنون

01.rar

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال‌های توصیه شده

با سلام منم همین سوالو دارم ؟ میخوام رسپانسیو باشه وقتی رو یه گوشی با صفحه بزرگتر استفاده میشه میخوام خودشو فیکس کنه کسی نیست کمک کنه ؟

لینک ارسال

من یه احتمال میدم *che?* اونم اینه که از امولوتور باشه :o. واسه کامپایل کردن و اجرا کردن برنامه یا تو یه گوشی امتحان کنین یا با نرم افزار بلو استاکس

شایدم احتمالم غلط باشه ها :D

لینک ارسال

من یه احتمال میدم *che?* اونم اینه که از امولوتور باشه :o. واسه کامپایل کردن و اجرا کردن برنامه یا تو یه گوشی امتحان کنین یا با نرم افزار بلو استاکس

شایدم احتمالم غلط باشه ها :D

نه داداش از ایمولوتور نیست امتحان کردم

هیچکس هم نیست کمک کنه :)

لینک ارسال

پس برو قسمت دیزاینر رو تب هاست کلیک کن و اون عکسه بود داداشمون اضافه کرده بود یه دایره هم کشیده بود؟!*fekr* تو اون صفرارو میبینی؟؟ *che?* اونارو مثلن از منفی دو بزار*aa*

امروز زیاد دری وری میگم:D ولی خدارو چ دیدی شاید درس شد*che?*

راستی داخل دایره رو both باشه *nose*

لینک ارسال

پس برو قسمت دیزاینر رو تب هاست کلیک کن و اون عکسه بود داداشمون اضافه کرده بود یه دایره هم کشیده بود؟!*fekr* تو اون صفرارو میبینی؟؟ *che?* اونارو مثلن از منفی دو بزار*aa*

امروز زیاد دری وری میگم:D ولی خدارو چ دیدی شاید درس شد*che?*

راستی داخل دایره رو both باشه *nose*

نه این نمیخواد درست بشه نمیدونم چرا! !

لینک ارسال

این باگ انگار از خود TabHost هست که میاد 0 و 100%x و 100%y براش کاربرد نداره و باز فاصله داره

شما بیا از هر طرف یه 4-5 درصد بیشتر بهش فضا بده:

TabHost1.SetLeftAndRight(-4%x,104%x)
TabHost1.SetTopAndBottom(-4%y,104%y)

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...