رفتن به مطلب

خاطره آشنایی با برنامه نویسی برای اولین بار

امیرحسین قاسمی

ارسال‌های توصیه شده

سلام، وقت بخیر:hi:

از خاطره اولین آشنایی با برنامه نویسی بگید:

با برنامه نویسی چطور آشنا شدین؟چند سالتون بود؟با چه پلتفورمی شروع کردید؟چرا شروع کردید؟ کلا توضیح بدین:DD:

بنظرم این تاپیک میتونه برای افراد مبتدی که میخوان برای اولین بار شروع کنن و موفق بشن هم مفید باشه:Laie_60B:

از خودم شروع کنم:DD:

من حدود 15 سالم بود. اصلا تا اون موقع وقتی واژه(برنامه نویسی) رو میشنیدم یک اتاق تاریک به ذهنم میومد و با یک مانیتور که کلی حروف و اعداد سبز رنگ نشون میداد:DD: اصلا از برنامه نویسی میترسیدم:scare3::bigsmile: نمیدونم چرا؟ ولی اونموقع فکر میکردم که برنامه نویس ها یک موجود فرازمینی هستند که به طور خاص و متمایزی آفریده شدن و دارای هوش و IQ صددرصدی هستن.

یک روز داشتم توی بازار می گشتم که توی لیست پیشنهادی یک برنامه ای رو دیدم که آموزش برنامه نویسی بود و اتفاقا رایگان هم بود. اونو نصب کردم گفتم ببینم اصلا برنامه نویسی یعنی چی؟ آیا اونطوری هست که من فکر می کنم؟

خب خدارو 1000 مرتبه شکر می کنم که اون روز، اون برنامه توی لیست پیشنهادی به من نشون داده شد و جرقه برنامه نویس شدن من از اونجا زده شد.

اون برنامه رو نصب کردم آموزش برنامه نویسی جاوا با اکلیپس بود.

اون موقع توی کامپیوتر خوب بودم اما اصلا برنامه نویسی نکرده بودم. توی اون برنامه یک فایل زیپ که محتویاتش، اکلیپس و ملزومات بود قرار داده شده بود دقیقا یادمه فکر کنم حدود 2/5 گیگ بود. من اونو دانلود کردم اما وقتی نصب کردم هر بار به مشکلی بر میخوردم:ireful:خلاصه حدود چند ساعتی مشغول نصبش بودم و نتونستم:lol: الان میدونم نصبش چقدر آسون بوده:DD:

خب دیگه حدود چند روز بعد توی بازار سرچ کردم: برنامه نویسی اندروید با جاوا در گوشی

اپلیکیشن Aide بالا اومد من اونو نصب کردم یادمه وقتی اولین خروجی رو گرفتم توی ماشین بودم سرم هم گیج میرفت(بخاطر اینکه توی ماشین بودم) ولی اهمیت نمیدادم:DD: وقتی خروجی Hello World رو نصب کردم خیلی ذوق کرده بودم.

حدود چند ماهی کمی با Aide کار کردم و در نهایت یک صلوات شمار ساده ساختم. حدود دو روز هم دنبال این بودم که چطوری باید توی بازار بزارمش:DD:

خلاصه با کلی تلاش بلاخره توی بازار گذاشتم یادمه فردای اون روز رفتم آمار رو توی پنل بازار ببینم خیلی خوشحال شدم چون اون برنامه رو حدود 10 نفر نصب کرده بود:cool:

بعدش با مایکت آشنا شدم، برنامه رو اونجا هم گذاشتم.

جاوا خیلی زیاد سخت بنظرم میرسید. توی گوگل سرچ کردم:آموزش برنامه نویسی اندروید

توی یکی از سایت های آموزشی آنلاین معتبر یک بسته بود که توی گوگل بالا اومد: آموزش برنامه نویسی اندروید با B4a

قیمتش دقیقا یادم نیست امّا من اونموقع حساب بانکی اینا نداشتم رفتم از بابام کارتش رو گرفتم و پرداخت کردم:DD:

اون موقع ها تابستون بود و من حوصلم هم سررفته بود. هرروز سه تا کلیپ از اون پکیج رو میدیم و تمرین می کردم. B4a خیلی خوب تر از Aide و جاوا بنظرم میرسید و خیلی دلچسب بود:DD:

شهریور ماه بود که پکیج رو کلا تموم کردم و یک پروژه متوسط زدم و توی مایکت گذاشتم(درآمد خوبی داشت به نسبت علم اون موقع ام) و پنل بازار رو هم بستم:DD:

از اون روز که با b4a آشنا شدم حدود 2/5 سال می گذرد و از 15 تا الان که 18 سالمه هرروز برنامه نویسی کردم.

تا اینکه تابستون 99 یک کتاب برنامه نویسی با B4a رو دانلود کردم. توی اون انجمن انسورسنتر رو معرفی کرده بود. این هم دقیقا یک شانس بود که با انجمن خوب انسورسنتر و برنامه نویسان خوب کشورم آشنا بشم. از انجمن خیلی چیزهای جدید یاد گرفتم.

الان تقریبا یک نیمه حرفه ای هستم و نیمه ای از مسیر رو اومدم.

شماهم تعریف کنید، خوشحال میشم

ممنون که وقت گذاشتید و مطالعه کردید:53:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام :hi:

نقل قول

با برنامه نویسی چطور آشنا شدین؟

اولین بار برنامه نویسی رو پسر داییم به من معرفی کرد اون موقع خودش یه سی دی آموزشی رو داشت نگاه میکرد و خیلی هم از برنامه نویسی خوشش اومده بود و به من هم پیشنهاد داد تا امتحانش کنم

در 49 دقیقه قبل، امیرحسین قاسمی گفته است :

چند سالتون بود؟

فکر میکنم 14 سالم بود 

در 50 دقیقه قبل، امیرحسین قاسمی گفته است :

با چه پلتفورمی شروع کردید؟

با B4A

در 51 دقیقه قبل، امیرحسین قاسمی گفته است :

چرا شروع کردید؟

من خیلی از ساختن برنامه خوشم میومد و یه ذهنیت خارق العاده از برنامه نویس ها و برنامه نویسی داشتم(یه جور کار خفن و ابهت خاصی برام داشت) بار اول که امتحانش کردم خیلی خوشحال بودم و در ادامه هم این که یه کدی میزدم و اعمال میشد خیلی من رو خوشحال میکرد

در 54 دقیقه قبل، امیرحسین قاسمی گفته است :

کلا توضیح بدین

مشوق اصلی من پسر داییم بوده و خودش هم به من برنامه نویسی رو یاد داد حدود 6 ماه طول کشید تا در حد ابتدایی بهم یاد داد و تونستم یه برنامه سبک بنویسم(تایمر شطرنج اولین برنامه من بود) اون رو در بازار گذاشتم و حدود 100 نصب هم داره

وقتی که دیگه یه برنامه سبک رو نوشتم دیگه کلاس نهمم شروع شد و مجبور شدم برنامه نویسی رو کنار بگذارم و درس بخونم برای تیزهوشان و نمونه دولتی

بعد از امتحانم دوباره شروع به برنامه نویسی کردم و پسر داییم هم خیلی پیشرفت خوبی کرده بود و دیگه داشت فریلنسری میکرد و درآمد خوبی داشت اون به من طراحی متریال رو یاد داد و یه سری نکات دیگه و بهم توصیه کرد اگر میخوام پیشرفت کنم در سایت انسر سنتر بیشتر فعالیت کنم تا پیشرفت کنم به من گفت خودم هم همینطوری پیشرفت کردم و مطمئنم همتون اونو خوب میشناسید(salar 82) 

حدود دو سال هست که با B4A آشنا شدم و حدودا یک سال برنامه نویسی کردم. 

موفق باشید :53:

لینک ارسال

در 6 ساعت قبل، Mthzf1384 گفته است :

سلام :hi:

اولین بار برنامه نویسی رو پسر داییم به من معرفی کرد اون موقع خودش یه سی دی آموزشی رو داشت نگاه میکرد و خیلی هم از برنامه نویسی خوشش اومده بود و به من هم پیشنهاد داد تا امتحانش کنم

فکر میکنم 14 سالم بود 

با B4A

من خیلی از ساختن برنامه خوشم میومد و یه ذهنیت خارق العاده از برنامه نویس ها و برنامه نویسی داشتم(یه جور کار خفن و ابهت خاصی برام داشت) بار اول که امتحانش کردم خیلی خوشحال بودم و در ادامه هم این که یه کدی میزدم و اعمال میشد خیلی من رو خوشحال میکرد

مشوق اصلی من پسر داییم بوده و خودش هم به من برنامه نویسی رو یاد داد حدود 6 ماه طول کشید تا در حد ابتدایی بهم یاد داد و تونستم یه برنامه سبک بنویسم(تایمر شطرنج اولین برنامه من بود) اون رو در بازار گذاشتم و حدود 100 نصب هم داره

وقتی که دیگه یه برنامه سبک رو نوشتم دیگه کلاس نهمم شروع شد و مجبور شدم برنامه نویسی رو کنار بگذارم و درس بخونم برای تیزهوشان و نمونه دولتی

بعد از امتحانم دوباره شروع به برنامه نویسی کردم و پسر داییم هم خیلی پیشرفت خوبی کرده بود و دیگه داشت فریلنسری میکرد و درآمد خوبی داشت اون به من طراحی متریال رو یاد داد و یه سری نکات دیگه و بهم توصیه کرد اگر میخوام پیشرفت کنم در سایت انسر سنتر بیشتر فعالیت کنم تا پیشرفت کنم به من گفت خودم هم همینطوری پیشرفت کردم و مطمئنم همتون اونو خوب میشناسید(salar 82) 

حدود دو سال هست که با B4A آشنا شدم و حدودا یک سال برنامه نویسی کردم. 

موفق باشید :53:

چه جالب!!

پس آقای شجاعی پسردایی شماست!:give_heart:

بنظرم برنامه نویسی رو با قدرت ادامه بدین به طوری که نه برنامه نویسی لطمه ای به درس تون بزنه و نه درس لطمه ای به برنامه نویسی تون بزنه...

فکر کنم پسردایی تون رشته ریاضی و کنکوری هست به همین خاطر امسال انجمن رو تا موقع کنکور ترک کرده و ما همگی برای ایشون دل مون تنگ شده.راستی میخوان چه رشته ای قبول بشن؟

امیدوارم هرچه زودتر به انجمن برگردندو با آموزش های عالی شون موجب درخشانی ما شوند.

موفق باشید...

لینک ارسال

منم سال ۸۳ برادرم یک کامپیوتر خرید. منم که اون زمان فردی کتابخون  و عضو کتابخونه بودم. چندتا کتاب کامپیوتر انتخاب و شروع به خوندن کردم. یکیش خیلی جذاب بود اون هم برنامه نویسی بود که در فصل اولش تاریچه برنامه نویسی رو داشت و بسیار جذب اون شدم بعد بمدت یکسال کتاب های مختلف برنامه نویسی رو میخوندم. اون زمان اکثر کتاب ها  سی پلاس پلاس رو آموزش میداد ولی کتابی بود که بیسیک رو با Qbasic آموزش میداد. منم اونجا اونو دانلود کردم و کمی کد زدم. بعد هم با ویژوال بیسیک سرگرم بودم. و سپس به سمت برنامه نویسی وب رفتم. تا سالها به همین منوال میگذشت تا برنامه نویسی سرگرمی من بود تا اینکه در سال نود به دانشگاه و رشته فناوری اطلاعات رفتم. و از همون هفته اول به دلیل تجربه بالای برنامه نویسی جذب یک گروه برنامه نویسی شدم. بعد ها هم شروع به کسب درآمد و فریلنسری کردم که تا حالا ادامه داره. در سال ۹۴ با بیسیک فور اندروید آشنا شدم و در همین سایت موندگار شدم

لینک ارسال

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...