رفتن به مطلب

دریافت سورس تماس صوتی

امیرحسین قاسمی

ارسال‌های توصیه شده

سورس تماس صوتی

مشاهده فایل

سلام،

براتون یک سورس B4A آماده کردم که با برنامه خروجی این سورس دو نفر با متصل بودن به اینترنت در هرکجای دنیا میتونن با یکدیگر حرف بزنند.:Laie_60B:

توجه داشته باشید چنین چیزی نیاز به یک VPS (سرور مجازی) دارد.:(

شما میتونید از سایت پارس پک برای VPS استفاده کنید و پس از ثبت نام یک روز VPS رایگان جهت تست هم در اختیار شما قرار میگیره که میتونید باهاش سورس رو تست کنید.:gamer:

برای اون دسته از دوستانی که با VPS یا همون سرور مجازی کار نکردن، یه توضیحی بدم:

ببینید VPS دقیقا مثل یک کامپیوتر هست که یک سیستم عامل مخصوص سرور داره و همچنین یک IP داره که هر دستگاهی میتونه بهش وصل بشه.

شما پس از دریافت VPS یک روزه رایگان از پارس پک یا خرید VPS مشخصات ورود به VPS رو دریافت می کنید. (مشخصاتی اعم از ip، یوزرنیم و پسورد)

حالا توی منوی استارت کامپیوتر خودتون کلمه (remote desktop) رو سرچ و سپس دکمه Enter رو میزنید. یک پنجره باز میشه که آی پی VPS تون رو اونجا وارد می کنید و بعد هم یوزرنیم و پسورد رو وارد می کنید و در نهایت به VPS کانکت میشین.

به طور کلی بخوام بگم مثلا اگر VPS شما برای اروپا باشه وقتی شما بهش کانکت میشین درواقع به یک کامپیوتر در اروپا متصل میشین که معمولا در امنیت بسیار زیاد نگه داری میشن و همچنین اون کامپیوترها برای همیشه روشن و به اینترنت متصل هستند. ما VPS ایرانی هم داریم ولی در کل VPS اروپایی بهتره.

خب وقتی به VPS کانکت شدین اونجا توی دسکتاپ سرور مجازی تون یک مروگر FireFox هست اونو باز کنید و برید B4J و JDK رو از سایت مرجع دانلود کنید.( از حجم شما برای دانلود به هیچ وجه کم نمیشه و اگه VPS تون برای اروپا باشه سرعت دانلود خیلی زیاد خواهد بود تا حدی که مثلا JDK در حدود 1 ثانیه دانلود خواهد شد):scare3:

پس از دانلود B4j رو نصب کنید و سپس JDK رو بهش معرفی کنید.:DD:

ما برای سمت سرور از b4j استفاده کردیم و این فایلی که دانلود می کنید دارای سورس سمت کلاینت(b4a) و سورس سمت سرور(b4j) هست. خلاصه سورس B4j رو که توی این فایل قرار دادم رو توی VPS تون اجرا کنید و بزارید همینجوری باز باشه.

حالا remote desktop رو کمینه (Minimize) کنید و سورس b4a رو باز کنید و توی Globals یک متغیر به نام ServerIP گذاشتم، ip سرور مجازی تون رو توی این متغیر به صورت استرینگ قرار بدین.:DD:

حالا ازش خروجی بگیرید و برای تست روی دوتا گوشی نصب کنید. توی گوشی اول دکمه اول و توی گوشی دوم دکمه دوم رو بزنید. با این کار هردو گوشی به سرور (یا بهتره بگیم به اون برنامه ای که از B4j روی سرور مجازی خروجی گرفتید و در حال اجرا هست) متصل میشه و میتونید همزمان با همدیگه حرف بزنید.:Laie_60B:

فقط چندتا نکته رو بگم:

1-بهتره از اینترنت موبایل استفاده کنید چون سرعت بالایی داره و صدا در آن واحد و با کیفیت بالایی منتقل میشه. من خودم برای تست از وای فای کم سرعت هم استفاده کردم بایت های صدا دیر به دیر ارسال می شدن و در انتها صدا یک دست و یک پارچه نمی شد اما با اینترنت موبایل که سرعت بالاتری داشت چنین مشکلی نبود و همه چیز عالی بود.

2-وقتی خودتون دارین با دوتا گوشی تست می کنید بهتره گوشی ها کنار هم نباشن چون اونوقت صداها قاطی و همچنین تکرار میشن. این امر طبیعی هست. حتی در تماس با سیمکارت اگر دو گوشی کنار هم باشن و صداهم روی بلندگو باشه چنین اتفاقی میفته!

3-در هنگام تماس بهتره از هدفون یا هندزفری استفاده کنید تا صدا برنگرده. (فقط همون اول قبل برقراری ارتباط از این هدفون و هندزفری استفاده کنید و وسط تماس هدفون یا هندزفری وصل نکنید چون قطع میشه(علتش هم نمیدونم ولی حتما باید بشه این مشکل رو برطرف کرد.))

این سورس کاملا رایگان قرار داده میشه و میتونین همین الان دانلودش کنید. لطفا هرکس که علمش میرسه این سورس رو برای بهتر شدن ویرایش کنه و باگ ها و مشکلات احتمالیش رو برطرف کنه و در همینجا یا یک تاپیک جدید اونو ارسال کنه.

این یک سورس ساده برای تمرین هست و شما میتونید مثلا اون دوتا دکمه اینا رو کلا بردارید، و این قابلیت رو مثلا در یک شبکه اجتماعی که ساختید در پی وی کاربران اضافه کنید و از سرویس استفاده کنید تا حتی موقع بستن برنامه هم تماس پایدار بمونه و یا موقعی که برنامه بسته هست اگه ریکوئستی ارسال شد یک اکتویتی استارت بشه تا کاربر جواب بده یا تماس رو رد کنه. (دقیقا مثل واتساپ) اما باید سرویس رو پایدار کنید چون روی نسخه های جدید اندروید فعالیت در پس زمینه محدود شده.

اگه مورد استقبال قرار بگیره ممکنه در آینده اگه وقت داشته باشم سورس تماس تصویری هم قرار بدم.

توی سورس B4A و B4J تک تک کدهارو به صورت کامنت توضیح داده ام.

در کنار سورس تمامی کتابخونه های لازم هم برای B4A و هم B4J پیوست شده اند.

هزینه دانلود این سورس: 10 صلوات بر محمد آل محمد

رمز فایل: answercenter.ir

موفق باشید.:53:

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دمت گرم. سورس خوبی بود. البته دوستان بدونن که برای ساخت یک تماس صوتی استاندارد یا باید از کتابخانه SIP استفاده کنند و برای سمت سرورش هم با نصب PBX مناسب و سازگار با موبایل اونو راه اندازی کنن. و یا هم با WEBRTC اونو پیاده سازی کنن.

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۶/۳۰ در ۱۳:۴۵، سید رضا گفته است:

سلام از کجا باید دانلود کنیم ؟

سلام،

میتونید از اینجا دانلود کنید.

لینک ارسال

• 1 ماه بعد...

سلام ، تست کردم ، جالب بود خخخخخ

خداقوت

دیر دریافت شدن صدا از سمت گوشی دوم بخاطر ضعیف بودن vps هست ؟

و اینکه اگه بشه نویز ها رو گرفت خیلی خوبه

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۸/۱۷ در ۱۳:۴۳، YareGomnam گفته است:

سلام ، تست کردم ، جالب بود خخخخخ

خداقوت

دیر دریافت شدن صدا از سمت گوشی دوم بخاطر ضعیف بودن vps هست ؟

و اینکه اگه بشه نویز ها رو گرفت خیلی خوبه

سلام،

خیر من با vps اروپایی امتحان کردم بازهم با اینترنت مودم صدا دیر منتقل میشد یا  آخرسر وقتی به مقصد می‌رسید کلا صدا یکپارچه نبود.

کلا این سورس استانداردی نیست و بیشتر برای تمرین خوبه. از اونموقع کلی تحقیقات درباره تماس صوتی کردم که انشالله وقت کردم یک سورس تماس صوتی استاندارد با node js در حد تماس واتساپ می نویسم و قرار میدم.

لینک ارسال

در ۱۴۰۰/۸/۱۷ در 18:31، امیرحسین قاسمی گفته است:

سلام،

خیر من با vps اروپایی امتحان کردم بازهم با اینترنت مودم صدا دیر منتقل میشد یا  آخرسر وقتی به مقصد می‌رسید کلا صدا یکپارچه نبود.

کلا این سورس استانداردی نیست و بیشتر برای تمرین خوبه. از اونموقع کلی تحقیقات درباره تماس صوتی کردم که انشالله وقت کردم یک سورس تماس صوتی استاندارد با node js در حد تماس واتساپ می نویسم و قرار میدم.

ان‌شاءالله برادر

لینک ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...